مانیتور یکی از مهم ترین قطعات کامپیوتر است که محتوا را نمایش می دهد. اگر صفحه نمایش کامپیوتر ایرادی داشته باشد، دسترسی به محتوا و کار کردن با سیستم دچار مشکل می شود. در صورت خرابی مانیتور، تعمیرکار باید مدارها، خازن ها، بردها، فلت ها و اتصالات را به خوبی بشناسد و بر مراحل تعمیر و تعویض آنها تسلط کافی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است حتی موجب خرابی بیشتر این دستگاه شود. در این مطلب ما نکاتی را در خصوص تعمیر مانیتور لنوو و نحوه انجام آن با شما به اشتراک میگذاریم. نحوه عیب یابی نمایشگر، مشکلات رایج و چگونگی تعمیر این دستگاه، بخشی از اطلاعاتی هستند که پس از مطالعه ادامه مطلب به دست می آورید.

تعمیر مانیتور لنوو

خدمات تخصصی تعمیر مانیتور لنوو

اقداماتی همچون بررسی قطعات، عیب یابی تخصصی، تعمیر مین برد، تعمیر برد تغذیه، تعمیر و تعویض برد پاور، تعویض مدارهای آسیب دیده، تعویض خازن های معیوب، تعمیر و تعویض فلت، تعویض کابل های آسیب دیده، تعویض نمایشگر و اقداماتی از این دست، مهم ترین خدمات تعمیر مانیتور لنوو به شمار می روند. نمایندگی مجاز لنوو همچنین ضمانت نامه معتبری را به دارندگان نمایشگرهای این برند ارائه می دهد. به موجب این گارانتی، می توانید هرگونه خطای احتمالی در روند تعمیر نمایشگر لنوو را در مدت زمان مشخص شده پیگیری کنید.

چگونه مانیتور لنوو را عیب یابی کنیم؟

عیب یابی مانیتور با این هدف انجام می شود که تعمیرکار بداند کدام بخش ها و به چه شکلی آسیب دیده اند تا بتواند مشکلات نمایشگر را به نحو احسن برطرف کند. برفکی شدن، شطرنجی شدن و سایه دار شدن تصویر از جمله مشکلات رایج مانیتور هستند که معمولا ناشی از خرابی قطعات داخلی هستند. گاهی هم نمایشگر هیچ تصویری ارائه نمی دهد که در این صورت احتمالا ایراد از مین برد است.

چشمک زدن مانیتور، افتادن یک خط عمودی یا افقی در صفحه مانیتور، وجود نقاط سیاه یا رنگی در تصویر (پیکسل سوختگی)، وجود پرش در تصویر و مواردی از این دست هم جزء مشکلاتی هستند که باید عیب یابی و برطرف شوند. معمولا مشکلات ذکر شده به دنبال خرابی و بعضا سوختن قطعات داخلی مانیتور به وجود می آیند و برای برطرف کردن آنها، باید قطعات آسیب دیده ترمیم یا تعویض شوند. عیب یابی درست، فرایند تعمیر مانیتور لنوو را در مسیر درست قرار می دهد و موجب برطرف شدن ایرادات این دستگاه می شود.

مشکلات رایج مانیتور lenovo

خرابی پاور مانیتور

اگر سیستم شما هنگام شروع به کار نمایشگر صدایی شبیه سوت می دهد، احتمالا پاور مانیتور آن دچار ایراد شده است. این صدا به گونه ای است که حتی با خاموش کردن صفحه نمایش نیز قطع نمی شود و تنها وقتی مانیتور از برق کشیده شود، اثری از آن باقی نمی ماند. این صدا ناشی از خرابی خازن های پاور است و برای برطرف شدن آن باید خازن های معیوب تعویض گردند. اگر این صدا را نادیده گرفته و به موقع اقدام به تعمیر مانیتور لنوو نکنید، ممکن است خازن ها بسوزند و مشکل جدی تر شود.

خرابی جک آداپتور

اگر جک آداپتور مانیتور سیستم شما بشکند یا درست کار نکند، مشکلاتی در عملکرد رایانه ایجاد می شود. این قطعه قابل تعمیر است و اگر شکسته باشد نیز می توان آن را با یک قطعه جدیدتر جایگزین نمود. تیم تعمیرات مانیتور لنوو در این شرایط جک را بررسی کرده و با روشهای موجود، ایرادات آن را برطرف می کنند.

معیوب شدن پیکسل ها

برخی از مشکلات تصویر مانیتور ناشی از خرابی و معیوب بودن پیکسل ها هستند. پیکسل های معیوب همیشه دردسر ساز هستند و باید خیلی زود ترمیم شوند. کارشناسان تعمیر مانیتور lenovo، برای شناسایی این پیکسل ها از ابزار LCD2 استفاده می کنند. در این نرم افزار حالت Fix My Screen نیز وجود دارد که امکان اجرای آزمون های موجود را برای مدت زمان بیشتری به کاربر می‌دهد تا احیای پیکسل های آسیب دیده به خوبی انجام شود. پس از شناسایی پیکسل های آسیب دیده و ترمیم آنها، عملکرد نمایشگر به حالت عادی باز می گردد.

تصویر نداشتن VGA مانیتور

تصویر نداشتن VGA مانیتور، معمولا ناشی از یک ایراد سخت افزاری است. پورت وی جی ای اولین قسمتی است که در این شرایط برای تعمیر مانیتور لنوو مورد بررسی قرار می گیرد. اگر این پورت و کابل های مربوطه سالم باشند، احتمالا ایراد از قطعات داخلی مانیتور است. البته گاهی هم صفحه نمایش سالم است و ایراد از کارت گرافیک می باشد.

نمایندگی رسمی لنوو IHC فراتر از تصور

نمایندگی Lenovo مرکز سخت افزار ایران، مرکز معتبر فروش و تعمیرات انواع تولیدات این کمپانی بزرگ محسوب می شود. دعوت از نیروهای دوره دیده و مجرب در بخش های مختلف، زمینه ساز ارائه خدمات مفیدی به کاربران شده است. عرضه محصولات لنوو به صورت اورجینال، ارائه مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات، ارائه گارانتی معتبر، ارائه خدمات در اسرع وقت و مواردی از این دست، مهم ترین اقداماتی هستند که نمایندگی رسمی لنوو با هدف تحقق شعار مشتری مداری انجام می دهد. شما کاربران گرامی با برقراری تماس با این مرکز به شماره تلفن 02162948 ، می توانید از خدمات و سرویس های متنوع نمایندگی مجاز لنوو در مرکز سخت افزار ایران بهره مند شوید.