تعمیر تجهیزات کامپیوتر لنوو

تعمیر تجهیزات کامپیوتر لنوو

  تعمیر تجهیزات کامپیوتر لنوو

تجهیزات کامپیوتر شامل انواع تجهیزات رایانه شامل مادربرد، هارد، کارت گرافیک، رابط UEFI و … هستند که کار کردن با رایانه را راحت تر می کنند. هریک از این تجهیزات ممکن است در طول زمان یا بر اثر عواملی همچون آبخوردگی، ضربه و … دچار ایراد و نقص فنی شوند. در این صورت باید توسط یک تکنسین مجرب بررسی شده و با دقت عیب یابی و تعمیر گردند. تعمیر تجهیزات کامپیوتر لنوو و جزئیات آن، موضوع مقاله ای است که پیش روی شما قرار گرفته است. در صورت خرابی هریک از این ابزار و قطعات، حتما از یک تعمیرکار با تجربه و دوره دیده برای عیب یابی و ترمیم آنها کمک بگیرید تا تعمیرات به بهترین شکل انجام شود.

تعمیر تجهیزات کامپیوتر لنوو

تعمیر انواع تجهیزات کامپیوتر لنوو

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، تجهیزات کامپیوتر شامل انواع قطعات و دستگاه هایی هستند که کار با سیستم را راحت تر کرده و امکان دسترسی به قابلیت های مختلف را فراهم می سازند. نمایندگی لنوو IHC در مرکز سخت افزار ایران، انواع تجهیزات رایانه را در سطح تخصصی و حرفه ای ترمیم می کنند. لازم است بدانید که تعمیر مادربرد، کارت گرافیک، هارد و … نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارند. برای ترمیم هر یک از این قطعات نیاز به ابزار خاصی است که تنها تعمیرکاران مجرب قادر به استفاده از آنها هستند.

در زیر، روند تعمیر تجهیزات کامپیوتر لنوو را به تفکیک مورد بررسی قرار می دهیم. ما ضمن بررسی نحوه تعمیرات هر قطعه، شما را با چگونگی عیب یابی آنها نیز آشنا می کنیم.

تعمیر تجهیزات کامپیوتر لنوو

تعمیر مادربرد لنوو چگونه انجام می شود؟

یکی از اصلی ترین قطعاتی که در طول فرایند تعمیر تجهیزات کامپیوتر lenovo مورد بررسی و ترمیم قرار می گیرد، مادربرد است. مادربرد قلب سیستم های کامپیوتری است و خرابی آن عملکرد کل سیستم را مختل می کند. پس از عیب یابی مادربرد، اقداماتی همچون تعویض چیپ های شکسته، لحیم کاری پایه اسلات ها، تعویض اسلات ها، تعمیر و تعویض باتری، ترمیم کارت های صدا، شبکه و گرافیک، تعمیر و تعویض پل های جنوبی و شمالی و … انجام می شوند تا ایرادات ناشی از خرابی این قطعه برطرف گردند. بروز رسانی بایوس هم از جمله روشهای ترمیم نرم افزاری مادربرد محسوب می شود.

نحوه تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر لنوو

کارت گرافیک هم قطعه دیگری است که در تعمیر تجهیزات کامپیوتر لنوو، بررسی و ترمیم می شود. یکی از اصلی ترین علائم خرابی کارت گرافیک، عدم نمایش تصویر در صفحه نمایش است. اگرچه این مساله ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد، اما می تواند نشانه ای مهم برای خرابی کارت گرافیک باشد. علامت دیگر، نمایش تصاویر به صورت به هم ریخته است.

همچنین اگر سیستم هنگام اجرای یک بازی سنگین یا برنامه گرافیکی هنگ کند، احتمال خرابی کارت گرافیک بسیار بالاست. مواردی همچون شطرنجی شدن تصاویر در صفحه نمایش، به هم ریختن رنگها، ارائه تصویر سیاه در صفحه نمایش، گیر کردن تصویر، باد کردن و خال زدگی چیپ گرافیک، بوق زدن هر دو سمت خازن های سرامیکی smd دور تا دور چیپ در تست سلامت چیپ، ایجاد خطوط افقی، سفید و یا مات شدن صفحه نمایش، ریست شدن و نمایش ارور Blue Screen پس از نصب درایور گرافیک و نمایش تصویر به رنگ آبی نیز نشان می دهند که تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر لنوو ضروری است. معمولا این قطعه قابل ترمیم است و به ندرت پیش می آید که نیاز به تعویض داشته باشد.

تعمیر برد پاور مانیتور لنوو

به منبع تغذیه الکتریکی که در واقع یکی از اجزای ثابت موجود در دستگاه های الکترونیکی است برد پاور گفته می شود.مانیتور نیز مانند هر دستگاه الکترونیکی داری منبع تغذیه می باشد. وظیفه برد پاور در مانیتورتامین برق مورد نیاز قطعات این دستگاه است.

همچنین میتوان گفت مهم ترین قطع مانیتور برد پاور آن است. چراکه اگر مشکلی برای برد منبع تغذیه مانیتور به وجود بیاید، روشن شدن دستگاه ممکن نیست.

نحوه عملکرد برد پاور در مانیتور به این شکل است که برق 220 ولت شهری را دریافت کرده و پس از تبدیل آن به برق مورد نیاز قطعات مانیتور، جریان برق را به تمامی قطعات این دستگاه انتقال می دهد. بنابراین برد پاور دائما با جریان برق شهری سروکار دارد.

تعمیر تجهیزیات کامپیوتر لنوو

تعمیر و بازیابی هارد کامپیوتر lenovo

عملیات تعمیر تجهیزات کامپیوتر لنوو شامل هارد هم می شود. هارد دیسک رایانه ممکن است با اختلالات مختلفی از جمله کاهش سرعت، از کار افتادن، بدسکتوری، ایرادهای سطح پلتفرم و … مواجه شود. هریک از این ایرادات، اطلاعات موجود در هارد را در معرض خطر قرار می دهند. برای تعمیر هارد کامپیوتر لنوو یا هر برند دیگری، نیاز به جراحی هارد است. این کار باید در محیط های مخصوصی با عنوان کلین روم انجام شود تا هیچ گونه آلودگی یا گرد و غبار وارد هارد نشود. پس از تعمیر سخت افزاری هارد، عملیات بازیابی اطلاعات هم توسط تیم تعمیرات کامپیوتر نمایندگی مجاز لنوو انجام می شود.

 

نمایندگی مجاز لنوو IHC

نمایندگی لنوو IHC در مرکز سخت افزار ایران، یکی از معتبر ترین مرکز ارائه دهنده ی خدمات مربوط به فروش و تعمیر محصولات این شرکت به کاربران محسوب می شود. در هریک از بخش های این مرکز، کارشناسانی فعالیت میکنند که از سالها تجربه در حوزه ی کاری خود برخوردارند و می توانند خدمات تخصصی را به دارندگان محصولات لنوو ارائه دهند.

مشتری مداری، به عنوان اصلی ترین اولویت نمایندگی مجاز لنوو در نظر گرفته شده و همه ی پرسنل در جهت تحقق این اصل تلاش می کنند. ارائه ی مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات، ارائه ی گارانتی معتبر خدمات، ارائه ی خدمات پس از فروش و مواردی از این دست، از جمله مصادیق مشتری مداری در نمایندگی Lenovo به شمار می روند.