نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

تعمیر لولای لپ تاپ لنوو

تعمیر لولای لپ تاپ لنوو، تعویض لولای لپ تاپ ، آیا تعمیر لولای لپ تاپ امکان پذیر است؟ شل شدن لولای لپ تاپ ، این ها عبارت هایی است که کاربران لپ تاپ در زمان بروز مشکل در لولا ممکن است سرچ کنند یا در هنگام سرچ با عبارت های اینچینی مواجه شوند.

جهت پاسخ گویی به این عبارات و پرسش ها قبل از هر چیزی ابتدا لازم است تعریفی کلی از ساختار لولا داشته باشیم. اگر بخواهیم تعریفی جامع و کامل از لولا ارائه کنیم، باید بگوییم که لولا قطعه ای مفصل دار است که دو بخش از یک دستگاه یا وسیله را به یکدیگر طوری متصل میکند که یک بخش یا هر دو بتوانند تا چند درجه حول محور لولا دوران کنند.

لولا در لپ تاپ نیز همین عملکرد را دارد. در گذشته لولای لپ تاپ ها ماکسیمم تا 270 درجه دوران را پوشش میدادند؛ اما در نسل جدید لپ تاپ ها، شاهد دوران 360 درجه ای هستیم؛ این انعطاف پذیری در لولای لپ تاپ های نسل جدید تا حد زیادی از آسیب پذیری این قطعه مکانیکی کاسته است؛ با این وجود هنوز هم بسیاری از کاربران برای تعمیر لولای لپ تاپ لنوو به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه میکنند؛ از این رو بر آن شدیم تا این خدمات تعمیری را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

تعمیر لولای لپ تاپ لنوو

نحوه تعمیر لولای لپ تاپ لنوو

بیشتر تکنسین های فعال در حوزه تعمیرات لپ تاپ تعویض لولای لپ تاپ لنوو را بر تعمیر آن ترجیح میدهند. این قطعه مکانیکی در لپ تاپ متحمل فشار بالایی است و اگر در فرایند تعمیر به واسطه جوش کاری از حالت یکپارچگی خارج شود، بسیار آسیب پذیر خواهد بود. 

در تعمیر لولای لپ تاپ لنوو، به دلیل نازک و ظریف طراحی شدن لپ تاپ لنوو، قرار دادن لولای جوش خورده سر جای خود بسیار سخت است و به مهارت بالایی نیاز دارد؛ دلیل این امر ضخیم شدن بخش های جوشکاری شده است؛ پس آخرین توصیه ما به شما عزیزان در مقاله تعمیر لولای لپ تاپ lenovo به این صورت خواهد بود؛ تعمیر لولای لپ تاپ لنوو امری کاملا تخصصی است؛ برای دریافت این سرویس دقت زیادی به خرج دهید؛ دور مراکز تعمیری نا معتبر خط بکشید و تعمیر این قطعه را از نمایندگی تعمیر لنوو بخواهید.

هزینه تعمیر لولای لپ تاپ لنوو

تعمیر و به خصوص تعویض لولای لپ تاپ، نسبتا پر هزینه است. البته تا وقتی که این قطعه به طور کامل عیب یابی نشود، نمی توان در مورد هزینه تعمیر آن اظهار نظر قطعی کرد. میزان و نوع خرابی لولا تعیین می کند چقدر باید برای ترمیم آن هزینه کنید.

 اگر آسیب دیدگی جزئی باشد و بتوان لولا را ترمیم کرد، هزینه چندانی به دنبال ندارد. اما در شرایطی که لولا شکسته باشد و به هر دلیل دیگری قابل ترمیم نباشد، باید تعویض شود. در این صورت باید قیمت لولای جدید را هم در هزینه نهایی تعمیر لولای لپ تاپ لنوو محاسبه کرد.

تعمیر شل شدن لولای لپ تاپ lenovo

شل شدن لولا هم یکی از مشکلاتی است که تعمیر لولای لپ تاپ لنوو را ضروری میسازد. معمولا این اتفاق بر اثر ضربه خوردن لپ تاپ یا باز و بسته کردن غیر اصولی درب می افتد؛ یعنی درب لپ تاپ باز نمی ماند و اصطلاحا می افتد. 

لولای لپ تاپ انواع بسیاری دارد که همه آنها به نمایشگر (LED یا LCD) متصل شده اند. شل شدن این قطعه اتفاق جالبی نیست و حتی ممکن است نمایشگر و فلت های تصویر را نیز در معرض خطر قرار دهد. بنابراین بهتر است هرچه زودتر به فکر تعمیر لولا باشید و در صورت نیاز، آن را تعویض کنید.

علائم خرابی لولای لپ تاپ

شل شدن درب لپ تاپ، نشانه اصلی خرابی لولاست. اگر درب لپ تاپ شما بیش از حد شل شده است، یعنی لولا آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا حتی تعویض دارد. گاهی در حین تعمیر، لولا بیش از حد سفت می شود که در این صورت هم باید مجددا ترمیم گردد. 

شکستن لولا هم مسئله دیگری است که تعمیر لولای لپ تاپ لنوو و سایر برندها را ضروری می سازد. دقت کنید که در صورت مواجهه با هریک از این موارد، باید هرچه زودتر لولا را ترمیم کرده و اجازه ندهید که خرابی این قطعه، به نمایشگر آسیب برساند.

تعمیرات لولای لپ تاپ لنوو

تعمیر یا تعویض لولای لپ تاپ لنوو؟

لولای لپ تاپ از قطعات مکانیکی است که به دلیل استفاده زیادی که از آن می شود، استهلاک طبیعی زیادی دارد. همچنین استفاده نامناسب از آن نیز از دلایل دیگری است که باعث آسیب دیدن آن می شود. تصمیم گیری درمورد تعویض یا تعمیر آن بستگی به شدت و نوع آسیب دارد. با این حال طبیعتا اگر بخشی از لولا یا بدنه لپ تاپ تخریب شده یا شکسته باشد، تعویض گزینه بهتری است. تعمیر معمولا در مواردی که نقص لولا به خاطر در رفتن یا گیر کردن قطعات باشد، گزینه مناسب است.

آموزش تعویض لولای لپ تاپ لنوو

درصورتی دانش فنی و ابزار لازم برای انجام اینکار را ندارید به هیچ وجه به خواندن آموزش تعویض لپ تاپ لنوو اکتفا نکنید! لولا و لایه رویی لپ تاپ هر دو قطعات حساسی هستند که با مشکل مواجه شدن هر کدام از آن ها می تواند هزینه های قابل توجهی به شما تحمیل کند. تعویض لولا روی کاغذ کار ساده ای است: ابتدا لپ تاپ را از برق و همه ابزارهای جانبی جدا کنید. سپس باید پیچ های پایه زیر لولا و سپس لایه رویی (کیبورد) را جدا کرده و سپس محافظ لولا را باز کنید. سپس می تواند لولای جدید را جایگزین کرده و پس از بستن پوشش و پیچ ها صحت عملکرد لولا و دستگاه تان را بررسی کنید.

نمایندگی لپ تاپ لنوو

ما در نمایندگی لپ تاپ لنوو هر آنچه که کاربران نیاز دارند را در بالاترین سطح کیفی ارائه میکنیم. این ادعا را نه در کلام بلکه در عمل اثبات خواهیم کرد. اگر قصد خرید یا تعمیر لپ تاپ لنوو را دارید به نزدیک ترین شعبه نمایندگی لپ تاپ لنوو مراجعه کنید تا با نحوه خدمات دهی این مرکز از نزدیک آشنا شوید. جدید ترین محصولات لنوو با قیمتی مناسب و منطقی به همراه گواهی اصالت کالا و گارانتی عرضه میشوند.

البته همراهی این نمایندگی با شما به این مرحله ختم نمیشود. شما عزیزان در صورت بروز هر گونه مشکل در لپ تاپ لنوو میتوانید به واحد تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه کرده و از سرویس های تعمیری این مرکز بهره مند شوید. کیفیت در خدمات مهم ترین اولویت تمامی پرسنل نمایندگی لنوو است چرا که استراتژی نمایندگی لپ تاپ لنوو بر مبنای کسب رضایت مشتری بنا شده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *