نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

تعمیر هارد لپ تاپ لنوو

هارد بخش مهمی از هر لپ تاپ است که با اجرای وظیفه ی ذخیره سازی اطلاعات، استفاده ی کامل از قابلیت های سیستم رایانه ای لپ تاپ را ممکن می سازد. این قطعه از لپ تاپ دارای ساختار حساس و آسیب پذیری است که با کوچک ترین ناهماهنگی و اختلال، عملکرد کلی لپ تاپ را دچار اختلال می کند. در این میان آنچه که حائز اهمیت است، نحوه ی تعمیر هارد لپ تاپ است که باید براساس پارامترهای استاندارد شکل گیرد. 

نمایندگی رسمی لنوو شرایطی را فراهم ساخته تا در فضایی حرفه ای هارد لپ تاپ های مختلف لنوو تحت نظر کارشناسان مجرب تعمیر گردند. به طور کلی تعمیر هارد لپ تاپ لنوو و یا سایر برندها به دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود. هر گونه خطایی در این دو بخش می تواند آسیب وارده بر هارد را تشدید کند. در ادامه قصد داریم شما را با جنبه های کلی تعمیر هارد لپ تاپ لنوو آشنا سازیم.

تعمیر هارد لپ تاپ لنوو

این مقاله را از دست نده چون حتما به کارت میاد : رفع مشکل عدم شناسایی هارد در نصب ویندوز

خرابی هارد لپ تاپ

همان طور که اشاره شد تعمیر هارد لپ تاپ لنوو فرآیندی تخصصی است که نیازمند دقت بالای تعمیرکاران مجرب می باشد. اینترنال بودن هارد سیستم رایانه ای لپ تاپ و در واقع نصب هارد در داخل لپ تاپ اصلی ترین عاملی است که تعمیر هارد این دستگاه را به امری تخصصی بدل می نماید. 

از آنجایی که همواره پیشگیری بر درمان تقدم دارد، اکیدا توصیه می نماییم که مراقبت و استفاده ی صحیح از هارد لپ تاپ را جدی بگیرید.  این قطعه معمولا براساس عوامل مخربی چون حرارت، رطوبت و ضربه با مشکل مواجه می شود. بروز این مشکلات تاثیر مستقیمی بر روی کارکرد لپ تاپ داشته و منجر به عدم دسترسی کاربر به اطلاعات ثبت شده در هارد می شود.

نحوه ی تعمیر هارد لپ تاپ لنوو

تعمیر هارد لپ تاپ لنوو زمانی موفق آمیز خواهد بود که طی مراحل عیب یابی ریزبینانه شکل گرفته و با استفاده از تجهیزات فنی مدرنی چون دستگاه PC3000 انجام شود. مهندسین نمایندگی رسمی لنوو باتوجه به علائم موجود در هارد و شناسایی علت اصلی خرابی آن، روش مناسبی را برای بازیابی کامل هارد برمی گزینند. 

کلیه ی خدمات تعمیراتی این مجموعه مطابق با کارکرد اولیه ی سیستم شکل گرفته و در مدت زمان کوتاهی انجام می شوند. خاطرنشان می نماییم که در صورت ضرورت یافتن پروسه ی تعویض در راستای بازیابی سیستم کلی لپ تاپ، جایگزینی با نمونه ی اورجینال مشابه انجام می گردد تا استفاده ی دوباره از لپ تاپ بدون افت کیفیت پدید آید.

تعمیر هارد لپ تاپ لنوو

مشکلات رایج هارد لپ تاپ لنوو

برخی از رایج ترین مشکلات هارد لپ تاپ لنوو عبارتند از:

1. عدم شناسایی هارد توسط سیستم لپ تاپ

 مشکل عدم شناسایی هارد توسط لپ تاپ براساس یکی از سه دلیل اصلی خرابی های فریم روی هارد دیسک، خرابی های فیزیکی ناشی از ضعف یا ناکارآمدی هد هارد لپ تاپ و اختلالات مرتبط با برد هارد دیسک ظاهر می شود. از آنجایی که هر یک از این علل ذکر شده ایرادات فنی و پیچیده ای می باشند، باید برای تعمیر هارد لپ تاپ لنوو و رفع معضل شناسایی آن از متخصصین مربوطه کمک بگیرید. به هر حال مشکل هر چه که باشد در نمایندگی مجاز لنوو قابل حل است.

 

2. بدسکتوری شدن هارد لپ تاپ

بدسکتور شدن هارد یکی از شایع ترین مشکلاتی است که ممکن است گریبانگیر کاربر شود. این مشکل به دو دسته ی لاجیکال و فیزیکال تقسیم می گردد. از علائم بدسکتور شدن هارد می توان به بالا نیامدن ویندوز، عدم دسترسی به اطلاعات یکی از پارتیشن ها و درایو های لپ تاپ، کند شدن سرعت سیستم به هنگام بالا آمدن ویندوز و یا در حین استفاده از قابلیت های مختلف و اجرای برنامه های لپ تاپ، نمایش Blue Screen ، هنگ کردن لپ تاپ و ری استارت شدن پی در پی آن اشاره کرد. 

دقت کنید که در چنین شرایطی پیش از اقدام برای تعمیر هارد لپ تاپ لنوو، از اصرار در کارکرد بیشتر هارد برای خواندن اطلاعات خودداری کنید. این کار می تواند حجم آسیب وارده بر هارد را افزایش دهد.

3. پاک شدن اطلاعات هارد لپ تاپ

پاک شدن ناگهانی اطلاعات مشکل متداولی در هارد لپ تاپ است که احتمال دارد در اثر اشتباهات کاربر و یا تداخلات نرم افزاری رخ دهد. لپ تاپ ها سیستم های رایانه ای پر مصرفی می باشند که پس از مدتی استفاده دارای اطلاعات ذخیره شده ی مهمی می گردند. 

عکس‌ها و فیلم‌های فراموش نشدنی و خاطرات شیرین، اسناد و مدارک کاری با اهمیتی که دائما به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنیم، می توانند از اصلی ترین فایل ها و دیتاهای لپ تاپ ها باشند. بنابراین هیچ اتفاقی بدتر از این نیست که اطلاعات هارد لپ تاپ به صورت ناخواسته براساس حمله ی ویروس ها و بدافزارها به لپ تاپ و یا به دلایل فیزیکی مختلفی مانند اصابت ضربه از دست بروند.

یکی از مناسب ترین شیوه های تعمیر هارد لپ تاپ لنوو و بازیابی اطلاعات آن، استفاده از دستگاه PC3000 است. این دستگاه دارای سیستم مدرن و پیشرفته ای است که می تواند اطلاعات از دست رفته را در مدت کوتاهی بازیابی کند. تکنسین های نمایندگی رسمی لنوو به هنگام بروز مشکلاتی چون بدسکتور شدن و اختلالات مرتبط با ماژول ها و مواردی از این دست نیز از PC3000 بهره می گیرند.

4. اصابت ضربه بر هارد لپ تاپ

کوچکترین ضربه بر هارد لپ تاپ می تواند منجر به بروز اختلالات فیزیکی این بخش از لپ تاپ شود. خرابی هد، سیلندر و مدیا از نشانه های رایج درگیری های فیزیکی هارد است که با شنیده شدن صدایی همچون تق تق از هارد نمایان می گردد. 

در این مواقع تعمیر هارد لپ تاپ لنوو در گرو جراحی صحیح آن می باشد. استفاده از لفظ جراحی در این باره به آن دلیل است که عملیات مرتبط با تعویض اجزای فیزیکی معیوب هارد می‌بایست در یک محیط کاملاً پاک و خالی از هرگونه گردوغبار انجام پذیرد؛ محیطی شبیه به اتاق های جراحی.

نمایندگی مجاز لنوو با به کارگیری دانش و مهارت بالای کارشناسان خود و استفاده از تجهیزات پیشرفته، جراحی هاردهای ناکارآمد را در بالاترین سطح کیفی امکان پذیر انجام داده و قطعات معیوب را با نمونه ی اورجینال تعویض می نماید.

5.صدا دادن هارد لپ تاپ لنوو

هنگامی که هد هارد در سطح پلتر گیر می‌کند، این صدا به علت آن است. کاربر اعلام می‌شود که نیاز به جراحی هارد با این نشانه دارد. پس از انجام جراحی، هد از سطح پلتر آزاد می‌شود و اطلاعات دیتا را نشان می‌دهد. با این حال، در این بخش از تعمیرات هارد لپ تاپ، هاردهایی که جراحی می‌شوند، به طور کامل قابل اعتماد نیستند و بهتر است اطلاعات شما در مکان دیگری نگهداری شود تا به آنها دسترسی داشته باشید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

لنوو برند مطرحی در طراحی و تولید دستگاه های دیجیتال  از جمله لپ تاپ است. کیفیت ساختاری لپ تاپ های این کمپانی بسیار بالا می باشد، اما این کیفیت ساخت بالا دلیل بر مصون بودن لپ تاپ های لنوو از بروز خرابی نیست. نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو  مجموعه ای فوق تخصصی است که با به کارگیری دانش به روز تکنسین های مجرب در زمینه ی ترمیم و بازیابی لپ تاپ های لنوو فعالیت دارد. 

خدمات و سرویس های ویژه ی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و تمامی مشکلات ریز و درشت سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ های لنوو را در بر می گیرد. تمامی امور تعمیراتی نمایندگی لپ تاپ لنوو با ارائه ی ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز تضمین می شوند.

👈 حتما بخوانید: تعمیر و تعویض قاب لپ تاپ لنوو 👉

5/5 - (1 امتیاز)

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *