نمایندگی لنوو
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پروژکتور لنوو

با توجه به اینکه در حال حاضر استفاده از پروژکتور ها به منظور نورپردازی محیط های مختلف افزایش زیادی داشته، درخواست برای تعمیر پروژکتور لنوو گسترش پیدا کرده است. پروژکتورها انواع مختلفی دارند و در تولید آن ها از تکنولوژی های متفاوتی استفاده شده است. از این رو لازم است برای تعمیرات پروژکتور از خدمات نمایندگی ها و مراکز تعمیر معتبر و استاندارد بهره مند شوید. به منظور پرداختن به این مبحث ما را در ادامه مطلب دنبال کنید.

تعمیر پروژکتور لنوو

نمایندگی تعمیر پروژکتور لنوو

پروژکتور نیز همانند سایر محصولات دیجیتال، ممکن است با خرابی هایی روبرو شده و نیاز به تعمیر پروژکتور لنوو داشته باشد. در صورتی که این کالای دیجیتال را برای سرویس های دوره ای و تعمیرات به مراکز معتبر و مجاز بسپارید، می توانید از سلامت دستگاه خود آسوده خاطر باشید.

مراکزی که انتخاب می کنید باید دارای تعمیرکاران مجرب و حرفه ای باشد که با آخرین تکنولوژی روز دنیا آشنا بوده و در دوره های آموزشی تعمیرات پروژکتور شرکت کرده باشند. همچنین استفاده از قطعات اورجینال و تجهیزات به روز و با کیفیت، در کنار قیمت مناسب و ارائه ضمانت نامه پس از تعمیر از دیگر ویژگی های مرکز تعمیر پروژکتور است.

خدمات ارائه شده در مراکز تعمیر پروژکتور لنوو

  • در مراکز تعمیر پروژکتور لنوو خدماتی به مشتریان ارائه می شود که از قرار زیر هستند:
  • تمامی قطعات داخلی پروژکتور را تمیز و به صورت دوره ای سرویس می کنند.
  • قطعات پروژکتور را با قطعات اصل و اورجینال تعویض می کنند.
  • مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری پروژکتور را تشخیص داده و رفع می کنند.
  • حباب پروژکتور را تعویض می کنند.
  • فیلتر پروژکتور را تعویض می کنند.
  • مشکلات تصویر و صدای پروژکتور را تشخیص داده و برطرف می کنند.
  • قطعات مین برد در پروژکتور را تعمیر کرده و در صورت لزوم تعویض می کنند.
  • لامپ پروژکتور را تعویض می کنند.

1.تعویض لامپ پروژکتور

یکی از خدمات مهمی که در مراکز تعمیر پروژکتور لنوو انجام می شود، تعوض لامپ آن است. لامپ پروژکتور به عنوان اصلی ترین و البته گران قیمت ترین قطعات پروژکتور شناخته می شود. در صورتی که از لامپ پروژکتور بیش از حد استفاده شود و یا دچار ضربه یا شکستگی شود، باید برای تعویض آن اقدام کرد.

لازم است اشاره کنیم چنانچه با عدم وضوح تصویر، خاموشی ناگهانی دستگاه و قرار نگرفتن صحیح تصویر در نمایشگر روبرو شدید، سریعا به دنبال تعویض لامپ پروژکتور نباشید. بلکه در هر شرایطی بهتر است با متخصصان و تکنسین های مراکز تعمیر مشورت کرده و سپس برای تعمیر آن اقدام نمایید.

2. تعمیر یا تعویض فن پروژکتور

فن در واقع همان سیستم خنک کننده ای است که در پروژکتور استفاده می شود و باعث خروج هوای گرم از دستگاه و جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات داخلی آن می شود. چنانچه دستگاه شما گرمای زیادی تولید می شود و به اصطلاح داغ می شود، باید سریعا آن را خاموش کرده و برای تعمیر پروژکتور لنوو اقدام نمایید.

تعمیرات ویدیو پروژکتور

3. تعمیر برد پاور پروژکتور

برد پاور در پروژکتور می تواند با تامین انرژی مورد نیاز قطعات پروژکتور به کار کردن صحیح دستگاه کمک کند. در صورتی که برد پاور با هر گونه مشکلی روبرو شود، سایر قطعات پروژکتور نیز با اختلال مواجه شده و دچار خرابی می شوند.

 با توجه به اینکه برد پاور نقش مهمی در روشن شدن پروژکتور دارد، مهم ترین علائم خرابی آن روشن نشدن و خاموشی ناگهانی دستگاه و ضعیف شدن نور لامپ است. به منظور تعمیر برد پاور باید از کارشناسان متخصص درخواست بررسی دقیق قطعات و تشخیص صحیح ایراد و تعمیر پروژکتور لنوو را داشته باشید.

4. تعویض لنز پروژکتور

از دیگر مواردی که باعث نیاز به تعمیرات پروژکتور می شود، کاهش کیفیت تصویر است. کاهش کیفیت تصویر بر اثر آسیب به لنز پروژکتور ایجاد می شود. لنز یکی از حساس ترین قطعات پروژکتور بوده که در برابر انواع ضربه، گرد و غبار و نفوذ رطوبت بسیار آسیب پذیر است. از این رو باید لنز دستگاه را به صورت دوره ای و منظم سرویس کرده و در صورت بروز هر گونه مشکل برای تعویض آن اقدام کرد.

5. تعویض چیپ DMD پروژکتور

چیپ DMD که در پروژکتور وظیفه دارد تصاویر را تولید کند، به عنوان قطعه ای حساس و آسیب پذیر شناخته می شود. علت اصلی خرابی چیپ DMD نفوذ رطوبت و حرارت است. بنابراین باید توجه کنید که دستگاه را از حرارت و رطوبت دور نگه دارید تا قطعات آن دچار آسیب نشوند. با توجه به اینکه چیپ DMD از قیمت بالایی برخوردار است، توصیه می شود در صورتی که از مهارت کافی برخوردار نیستید، از دستکاری ناشیانه آن خودداری کرده و از خدمات تعمیر پروژکتور لنوو استفاده نمایید.

6. تعمیر مین برد پروژکتور

مین برد که یکی از مهم ترین قطعات پروژکتور است، در صورت روبرو شدن با هر مشکلی، امکان استفاده از پروژکتور را غیر ممکن می سازد. چنانچه کارشناسان نمایندگی لنوو تشخیص دادند که مشکل از مین برد است، باید برای تعمیر پروژکتور لنوو اقدام نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *