دلیل روشن نشدن لپ تاپ لنوو چیست؟

 1. خانه
 2. سوالات متداول
 3. دلیل روشن نشدن لپ تاپ لنوو چیست؟

چرا لپ تاپ لنوو روشن نمی‌شود؟ دلیل روشن نشدن لپ تاپ لنوو هم می‌تواند نرم‌افزاری باشد و هم سخت‌افزاری. از دلایل نرم‌افزاری روشن نشدن لپ تاپ لنوو می‌توان به ویروسی شدن لپ تاپ و همچنین نصب نرم‌افزاری ناسازگار با آن اشاره کرد. که در این صورت با استفاده از حالت Safe Mode می‌توان مشکل لپ تاپ را به راحتی برطرف کرد.

اما دلایل سخت‌افزاری که موجب روشن نشدن لپ تاپ لنوو می‌شوند شامل: خرابی شارژر لپ تاپ، خرابی باتری لپ تاپ، خرابی مین برد با برد پاور لپ تاپ در اثر نوسان برق و ضربه‌خوردگی می‌باشند. البته گاهی‌اوقات هم لپ تاپ روشن می‌شود اما صفحه نمایش لپ تاپ به دلیل آسیب‌دیدگی روشن نمی‌شود و موجب می‌شود که کاربر فکر کند، مشکل از لپ تاپ است درصورتی که اینطور نیست. در ادامه این مطلب تک تک این دلایل روشن نشدن لپ تاپ Lenovo را بررسی خواهیم کرد.

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

اختلالات نرم‌افزاری؛ دلیل روشن نشدن لپ تاپ لنوو

همانطور که اشاره کردیم نصب نرم‌افزارهای ویروسی مهم‌ترین دلیل روشن نشدن لپ تاپ لنوو می‌باشد. بنابراین اگر بعد از نصب نرم‌افزاری جدید بر روی سیستم شاهد خاموش شدن آن بودید، به این معناست که لپ تاپ شما ویروسی شده است. چاره این مشکل استفاده از حالت Safe Mode لپ تاپ است اما چگونه؟ جهت استفاده از این حالت بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا لپ تاپ خود را ریستارت کنید و کلید F8 را تا زمانی که صفحه مشکی رنگ Windows Advance Option Menu برای شما نمایش داده شود، فشار دهید.
 • حالا با استفاده از کلیدهای جهتی روی کیبورد پایین بیایید و گزینه Safe Mode را انتخاب کنید و اینتر را بزنید.
 • اکنون که وارد حالت Safe Mode شده‌اید، می‌توانید به قسمت کنترل پنل سیستم خود بروید و گزینه Programs & Features را انتخاب کنید تا برنامه‌ای که موجب ویروسی شدن سیستم شما شده است را از روی آن پاک کنید.
 • درنهایت نیز می‌توانید با ریستارت کردن سیستم از حالت Safe Mode خارج شده و وارد ویندوز شوید.

دلایل سخت‌افزاری روشن نشدن لپ تاپ لنوو

 • خراب شدن باتری لپ تاپ لنوو

یکی از اولین دلایل سخت‌افزاری روشن نشدن لپ تاپ لنوو که به ذهن هر کسی می‌رسد، خراب شدن باتری این دستگاه است. البته خرابی باتری لپ تاپ لنوو امری بدیهی است چراکه باتری به عنوان یکی از قطعات مصرفی لپ تاپ، دیر یا زود خراب شده و به تعویض نیاز پیدا می‌کند. البته برای اینکه مطمئن شوید علت روشن نشدن لپ تاپ Lenovo ، خرابی باتری این دستگاه است یا خیر؟ باید باتری این دستگاه را از آن جدا کنید و سعی کنید که لپ تاپ لنوو را با شارژر آن روشن کنید.

اگر لپ تاپ لنوو به کمک شارژرش روشن شد به این معناست که باتری آن خراب شده است و نیاز به تعویض دارد. اما همانطور که خودتان هم می‌دانید، خرابی باتری لپ تاپ به مرور زمان خودش را نشان می‌دهد. به گونه‌ای که از سریع خالی شدن شارژ باتری لپ تاپ می‌توان فهمید که باتری این دستگاه به پایان عمر خود رسیده است.

 

 • خراب شدن شارژر لپ تاپ lenovo

دیگر دلیل روشن نشدن لپ تاپ لنوو خرابی شارژر آن است. اگر لپ تاپ شما با باتری روشن می‌شود و کار می‌کند اما زمانی که با شارژر به صورت مستقیم به جریان برق متصل است، روشن نمی‌شود به این معناست که شارژر لپ تاپ شما خراب شده است. البته باید این مسئله را نیز در نظر گرفت که مشکل از کابل شارژر است یا خود آداپتور؟

جهت تست شارژر لپ تاپ و اطمینان از سالم بودن یا نبودن آن بهتر است شارژر لپ تاپ را از آن جدا کنید و باتری لپ تاپ را درون آن قرار دهید و سعی کنید این دستگاه را با باتری آن روشن کنید. اگر باتری لپ تاپ شارژ ندارد، با شارژ دیگری لپ تاپ را به جریان برق متصل کرده و آن را روشن کنید. اگر لپ تاپ بدون شارژر خود با کمک باتری یا شارژر دیگری روشن شد به این معناست که شارژر این دستگاه آسیب‌دیده است و باید تعویض گردد.

 

 • خراب شدن برد پاور یا منبع تغذیه لپ تاپ لنوو

تاکنون فکر کرده‌اید که جریان برق لپ تاپ چگونه تامین می‌شود و این دستگاه چگونه روشن می‌شود؟ درواقع لپ تاپ قطعه‌ای به نام برد پاور دارد که به آن منبع تغذیه نیز می‌گویند. وظیفه منبع تغذیه این است که برق مورد نیاز لپ تاپ را تامین کرده و از طریق مین برد به سایر اجزاء این دستگاه منتقل کند. به همین دلیل است که خرابی برد پاور دیگر دلیل روشن نشدن لپ تاپ Lenovo می‌باشد. می‌توان گفت مهم‌ترین عاملی که موجب خراب شدن برد پاور لپ تاپ می‌شود، نوسان برق است. چراکه منبع تغذیه دائم با برق شهری سر و کار دارد. از این‌رو برای جلوگیری از خراب شدن منبع تغذیه لپ تاپ، بهتر است این دستگاه را به محافظ برق متصل کنید.

 

 • خراب شدن مین برد یا برد اصلی لپ تاپ لنوو

دیگر دلیل روشن نشدن لپ تاپ لنوو خراب شدن مین برد این دستگاه است که به آن برد اصلی و مادربرد نیز می‌گویند. مهم‌ترین قطعه لپ تاپ مادربرد آن است چراکه انواع ورودی‌ها و خروجی‌های لپ تاپ و … بر روی مادربرد این دستگاه قرار گرفته‌اند. علاوه‌بر این مین برد، نقش و مسئولیت هر یک از اجزاء لپ تاپ را تعیین می‌کند و ارتباط بین تمامی اجزاء لپ تاپ را شکل می‌دهد.

وارد شدن ضربه به لپ تاپ، آبخوردگی این دستگاه و نوسان برق، مهم‌ترین عواملی هستند که موجب خرابی مین برد لپ تاپ می‌شوند. بنابراین بهتر است از وارد شدن ضربه و رطوبت به لپ تاپ خود جلوگیری کنید و هنگام اتصال این دستگاه به برق از محافظ برق استفاده کنید. اینگونه می‌توانید از خراب شدن برد اصلی آن خودداری کنید.

عیب‌یابی و تعمیر لپ تاپ لنوو را به ما بسپارید

اگر لپ تاپ لنوو روشن نمی‌شود یا با هر مشکل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دیگری مواجه شده است، می‌توانید عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو بسپارید. این مرکز هم در کرج شعبه دارد و هم در مناطق مختلف تهران. بنابراین می‌توانید به صورت حضوری به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه کرده و از خدمات آن استفاده کنید.

علاوه‌بر این می‌توانید از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید. برای استفاده از این سرویس می‌توانید هم اکنون درخواست خود را در همین وب سایت ثبت کنید تا کارشناس مربوطه به درب منزل شما اعزام شود. سپس لپ تاپ معیوب شده را از شما تحویل گرفته و آن را به مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو انتقال دهد. درنهایت نیز پس از تعمیر لپ تاپ lenovo و رفع مشکل آن، این دستگاه را در درب منزل به شما تحویل دهد.

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+