نمایندگی لنوو
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر ویبره تبلت لنوو

موقعیت های بسیار زیادی وجود دارد که بسیاری از کاربران ترجیح می دهند تبلت خود را روی حالت بی صدا بگذارند تا صدای هشدارها، پیام ها یا زنگ آن به گوش نرسد و در عین حال برای اینکه تماس های خود را از دست ندهند، تبلت را روی حالت ویبره قرار می دهند. بدین ترتیب هم صدای زنگ تبلت دیگر افراد حاضر در فضا را آزار نمی دهد و هم کاربران متوجه زنگ ها و پیام های خود می شوند.

در مواردی نیز حتی ممکن است کاربران از هر دو ویژگی صدا و ویبره برای کار کردن با تبلت خود استفاده کنند تا حتی در صورت بودن در محیط های پر سر و صدا باز هم بتوانند با ویبره متوجه تماس های خود شوند. اما گاهی ممکن است به دلایل مختلف، این عملکرد در تبلت لنوو با مشکل مواجه شود. در چنین مواردی سوالی که پیش می آید این است که برای تعمیر ویبره تبلت لنوو چه باید کرد؟ یا این که علت به وجود آمدن مشکل ویبره تبلت لنوو چیست؟ در این مقاله سعی شده تا به تمامی این سوالات پاسخ داده شود.

تعمیر ویبره تبلت لنوو

قدم اول در تعمیر ویبره تبلت لنوو

برای بالا بردن کیفیت تعمیر ویبره تبلت لنوو و برطرف کردن مشکل ویبره باید ابتدا منشا مشکل را پیدا کرد. بنابراین اولین قدم در رفع مشکل ویبره تبلت لنوو بررسی سیستم و عیب یابی آن است. در مرحله اول و پیش از هر اقدام دیگری ابتدا باید تنظیمات تبلت را چک کرد و اطمینان حاصل کرد که ویبره غیرفعال نبوده باشد.

این کار بسیار ساده بوده و انجام آن توسط خود کاربر نیز امکان پذیر است. در مرحله بعدی برای تعمیر ویبره تبلت Lenovo یک مرتبه دستگاه را خاموش و روشن نمایید و سپس حافظه کش گوشی تلفن همراه خود را پاک کنید. برای انجام این کار می توانید پس از خاموش کردن دستگاه دکمه های پاور، home و دکمه صدا را همزمان نگه دارید تا زمانی که منویی بر روی صفحه نمایش داده شود.

از روی منو می توانید گزینه مربوط به پاک کردن حافظه کش را انتخاب نمایید. فراموش نکنید که پس از این کار باید گزینه ریبوت را انتخاب نمایید را دستگاه روشن شود. اگر پس از طی این مراحل مشکل ویبره تبلت لنوو شما هنوز برقرار بود می توانید از راه های دیگر استفاده کنید.

اقدامات ثانویه در تعمیر ویبره تبلت Lenovo

اگر پس از انجام مراحلی که در بالا توضیح داده شد خرابی ویبره تبلت لنوو کماکان برقرار بود، می توانید از راه های ثانویه برای تعمیر ویبره تبلت Lenovo خود کمک بگیرید. یکی از این راهکارها به روز رسانی سیستم عامل تبلت است. در برخی مواقع ناهماهنگی های نرم افزاری موجود در سیستم عامل های قدیمی تر موجب از کار افتادن ویبره تبلت لنوو می شود. در چنین شرایطی بهترین راهکار تعمیر ویبره تبلت لنوو به روز رسانی سیستم عامل تبلت است(آپدیت تبلت لنوو به زبان ساده).

مورد بعدی که می تواند تا حدودی در این زمینه کمک کننده باشد ریست فکتوری کردن تبلت است. با ریست فکتوری کردن تمامی تنظیمات دستگاه به زمان کارخانه باز می گردد و به همین دلیل تمامی باگ های نرم افزاری موجود روی سیستم از بین می رود و اگر منشا خرابی ویبره تبلت لنوو شما نرم افزاری باشد این راه حل می تواند به صورت قطعی مشکل را حل کند. اما در این مورد توجه داشته باشید که پس از ریست فکتوری تمامی تنظیمات و برنامه هایی که شما بعد از اولین استفاده در تبلت ایجاد کرده اید پاک می شود. این تنظیمات حتی شامل مخاطبین و پیام ها نیز می شود.

راه حل نهایی برای حل مشکل خرابی ویبره تبلت لنوو

در نهایت اما اگر ایراد به وجود آمده در ویبره تبلت لنوو به هر دلیلی با راهکارهای بالا برطرف نشد، به عنوان آخرین راه حل باید به متخصصین این امر مراجعه نمایید. نمایندگی لنوو مرکز سخت افزار ایران یکی از معتبرترین مراکز در زمینه خدمات تبلت لنوو است. تکنسین های ماهر این مرکز برای تعمیر ویبره تبلت لنوو ابتدا به بررسی و عیب یابی اصولی و صحیح دستگاه می پردازند و پس از تشخیص علت خرابی ویبره تبلت لنوو راهکار تعمیراتی مناسب را اتخاذ می نمایند.

در برخی موارد ممکن است برای تعمیر ویبره تبلت Lenovo نیاز به تعویض قطعه خاصی باشد. در این مورد باید دقت داشته باشید که قطعه استفاده شده حتما اورجینال بوده و کیفیت بالایی داشته باشد. استفاده از قطعات غیر اصل و با کیفیت پایین موجب می شوند که پس از مدت کوتاهی کار کردن باز هم با مشکل ویبره تبلت لنوو مواجه شوید.

دلایل بروز مشکل ویبره تبلت لنوو

علل مختلفی می توانند موجب بروز خرابی ویبره تبلت لنوو شوند که به طور کلی به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند. به طور کلی آپدیت نبودن سیستم عامل تبلت، بهم خوردن تنظیمات تبلت لنوو، ایراد در حافظه کش و دیگر موارد از علت های اصلی نرم افزاری بروز اختلال در ویبره و نیاز به تعمیر ویبره تبلت لنوو شوند. اما بروز خرابی در سخت افزارهایی که به ویبره مربوط هستند نیز می تواند موجب نیاز به تعمیر ویبره تبلت Lenovo شود.

یکی از اصلی ترین مواردی که می تواند موجب آسیب به سخت افزارهای مسئول ویبره تبلت شود آب خوردگی تبلت یا وارد شدن ضربه به آن است. قطعات موجود در تبلت بسیار حساس بوده و حتی در حضور قطرات ریز و ناچیز آب نیز عملکردشان با اختلال مواجه می شود. از همین رو لازم است که در نگهداری صحیح و اصولی از تبلت خود دقت لازم را به عمل آورید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *