نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو

با وجود آن که بسیاری از لپ تاپ های مدل های جدید و فوق باریک دیگر دی وی دی رایتر ندارند، این بخش هنوز هم یکی از مهم ترین بخش های لپ تاپ بوده و از همین رو تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو برای دارندگان این دستگاه ها حائز اهمیت است. در لپ تاپ هایی که دی وی دی رایتر داخلی ندارند کاربر می تواند در صورت نیاز از یک دی وی دی رایتر خارجی یا اکسترنال استفاده کند. نمایندگی لنوو مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات تخصصی مربوط به تعمیر درایو نوری لپ تاپ لنوو است. 

این مرکز با کمک تکنسین های فنی آموزش دیده و ماهر در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان عزیز می نماید. قابل ذکر است که در مبحث تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو، هر دو نوع داخلی و خارجی مورد بحث بوده و همکاران ما به صورت تخصصی به رفع ایرادات به وجود آمده در هر دو بخش مکانیکی و الکترونیکی درایو نوری می پردازند. در این مقاله، اطلاعاتی را راجع به تعمیر DVD رایتر لپ تاپ لنوو ارائه می دهیم که بهتر است از آنها اطلاع داشته باشید.

تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو

نحوه تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو

تمیز کردن لنز، یکی از روش های تعمیر درایو نوری لپ تاپ لنوو و دیگر برندهاست که می تواند بسیاری از اختلالات به وجود آمده در این قطعه را رفع کند. آلوده بودن لنز به گرد و غبار می تواند موجب بروز ایراد در عملکرد این قطعه شود. 

برای تعمیر DVD رایتر لپ تاپ لنوو در چنین مواردی باید ابتدا اطمینان حاصل نمایید که جریان برق در لپ تاپ وجود نداشته باشد. پس از آن با استفاده از پنبه آغشته به الکل لنز و چشمی DVD رایتر را تمیز کرده و عملکرد آن را بررسی کنید. 

روش دوم برای تعمیر DVD رایتر لپ تاپ Lenovo تغییر مقاومت است. انجام این روش بدین صورت است که با کمک یک پیچ گوشتی ریز محور مقاومت روی لنز را زیاد کنید تا جریانی که به لنز وارد می شود زیاد شود. پس از انجام این کار نیز باید عملکرد آن را بررسی نمایید. 

در این مورد باید دقت داشته باشید که مقاومت روی لنز به هیچ وجه بیش از حد افزایش پیدا نکند. بهتر است اگر در زمینه تعمیر لپ تاپ تجربه کافی ندارید، این کار را به تکنسین های مجرب این حوزه محول کنید.

هزینه تعمیر درایو نوری لپ تاپ لنوو

هزینه تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این میان مهم ترین عاملی که تعیین کننده هزینه تعمیر DVD رایتر لپ تاپ لنوو است، میزان آسیب وارد شده به این قطعه است. از آن جا که نوع آسیب و میزان آن در نحوه تعمیر و همچنین راهکار تعمیراتی تاثیر دارد، این مورد اولین و مهم ترین عاملی است که هزینه تعمیر درایو نوری لپ تاپ لنوو را تعیین می کند. 

طبیعی است که هزینه تعمیر قطعه الکترونیکی دی وی دی رایتر با هزینه تعمیر قطعه مکانیکی آن متفاوت باشد. علاوه بر آن در مواردی نیز ممکن است آسیب وارد شده به قطعه زیاد بوده و تکنسین تشخیص دهد که برای بهبود عملکرد این درایو لازم است که برخی قطعات تعویض شوند. 

در چنین مواردی هزینه قطعه استفاده شده نیز به هزینه تعمیر اضافه می شود. اما به طور کلی تعمیر دی وی دی رایتر نسبت به انجام خدماتی نظیر تعمیر فلت لپ تاپ لنوو و دیگر موارد هزینه کمتری داشته و جزو خدمات گران قیمت دسته بندی نمی شود.

تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو

DVD رایتر قطعه ای تعمیر پذیر است، اما گاهی ممکن است تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو ممکن نباشد. به عنوان مثال ممکن است آسیب وارده به بخش مکانیکی دستگاه به حدی زیاد باشد که ترمیم قطعه ممکن نباشد. 

در چنین مواردی تعویض قطعه یکی از راه حل های کارآمد برای بازگرداندن عملکرد DVD رایتر به حالت عادی است. برای تعویض DVD رایتر لازم است ابتدا پنل پشتی لپ تاپ باز شده و در مرحله بعدی با باز کردن پیچ های نگهدارنده DVD رایتر، این قطعه را خارج کرده و یک قطعه جدید در محل کار گذاشته شود. 

برای تعویض و تعمیر درایو نوری لپ تاپ لنوو لازم است که دو نکته را مد نظر داشته باشید: 

اصل بودن قطعه و مهارت تکنسین. قطعات اورجینال باکیفیت بوده و عمر مفید طولانی خواهند داشت. در صورت استفاده از قطعات اصل می توانید تا مدت زیادی از DVD رایتر لپ تاپ خود استفاده نمایید. با وجود آن که شاید به نظر برسد که تعمیر این قطعه پیچیدگی چندانی ندارد، فراموش نکنید که لپ تاپ دستگاهی گران قیمت بوده و تعمیر آن به دست افراد بی تجربه می تواند منجر به آسیب های بیشتر و هزینه های فراوانی شود.

تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو

نشانه های خراب شدن دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو

اطلاع داشتن کاربر از نشانه های خرابی این قطعه موجب می شود که تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ لنوو در زمان مناسب انجام شود. به طور کلی گفته می شود که در صورت بروز هر گونه اختلالی در عملکرد این قطعه، می توان حدس زد که قطعه خراب شده و باید آن را تعمیر کرد. 

اما این اختلالات شامل چه مواردی می شوند؟ 

یکی از اصلی ترین نشانه های فرا رسیدن زمان تعمیر درایو نوری لپ تاپ لنوو باز و بسته نشدن درایو نوری است. این اختلال زمانی مشاهده می شود که کاربر دکمه مربوط به عملکرد باز یا بسته شدن دی وی دی رایتر را فشار می دهد اما این بخش هیچ عملکردی را اجرا نمی کند. 

نخواندن دیسک وارد شده در دستگاه نیز یکی دیگر از مواردی است که به کاربر هشدار می دهد که باید نسبت به تعمیر DVD رایتر لپ تاپ لنوو اقدام نماید. در چنین مواردی عموما درب دی وی دی رایتر به راحتی باز و بسته می شود اما این بخش قادر به خواندن دیسک داخل دستگاه نیست. مورد بعدی که در دی وی دی رایترهای اکسترنال ممکن است رخ دهد این است که DVD رایتر خارجی در لپ تاپ شناسایی نشود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *