اشتراک گذاری

تعویض و تعمیر اسپیکر لپ تاپ لنوو

در مواردی ممکن است کاربران لپ تاپ لنوو با مشکل قطع شدن صدای لپ تاپ، خروج صدای غیر طبیعی از اسپیکرها یا شنیدن صدای خش خش از بلندگو مواجه شوند. این نشانه ها عموما خبر از مشکلی در اسپیکر لپ تاپ می دهد که باید نسبت به رفع آن اقدام کرد. ایرادات به وجود آمده در اسپیکر می تواند منابع مختلفی اعم از نرم افزاری یا سخت افزاری داشته باشد. گاهی نیز اختلال به وجود آمده به گونه ای بوده که امکان تعمیر اسپیکر لپ تاپ لنوو وجود ندارد و باید نسبت به تعویض بلندگوی لپ تاپ لنووی خود اقدام نمایید. در این مقاله به بررسی کامل موضوع تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ لنوو پرداخته ایم.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ لنوو در کدام موارد ضروری است؟

در این بخش می خواهیم به طور مختصر اختلالاتی که ممکن است در اسپیکر بروز پیدا کند و منشا احتمالی آن ها را بیان کنیم.

برای اطلاع از نحوه دریافت خدمات تعمیر لپ تاپ لنوو با مشاورین ما در ارتباط باش. چه جوری!؟ گوشی و بردار و با شماره های درج ده در سایت تماس بگیر

قطع کامل صدای دستگاه

اگر بلندگوهای لپ تاپ به طور کامل از کار افتاده باشند احتمالا منشا مشکل می تواند اختلالات نرم افزاری( اعم از ویروسی شدن دستگاه یا آپدیت نبودن درایور صدا)، بهم ریختن تنظیمات صدای لپ تاپ Lenovo و مشکلات مربوط به کارت صدا باشد.

از کار افتادن یکی از بلندگوها

اینکه بلندگوهای لپ تاپ Lenovo از کار بیفتند و فقط یکی از آن ها کار کند می تواند شما را به سمت منابع مختلفی برای تعمیر اسپیکر لپ تاپ لنوو راهنمایی می کند اعم از: تنظیمات صدای لپ تاپ و مشکلات سخت افزاری.

شنیدن صدای خش خش از بلندگوی لپ تاپ Lenovo

اگر در هنگام کار با لپ تاپ خود متوجه صدای خش خش از اسپیکر شدید متاسفانه باید بگوییم که تقریبا در نود درصد مواقع این مشکل ناشی از خرابی سخت افزاری بوده و راه حل آن تعویض اسپیکر لپ تاپ لنوو می باشد.

نحوه تعمیر اسپیکر لپ تاپ lenovo

در قسمت بالا در مورد انواع اختلالاتی که ممکن است در اسپیکر پیش بیاید و منشا احتمالی آن ها صحبت کردیم. در این بخش می خواهیم این منابع را به طور مفصل تر بررسی کنیم. در هنگام تعمیر بلندگوی لپ تاپ لنوو بسته به اینکه منشا ایراد کدام قسمت بلندگو باشد راهکار تعمیر نیز متفاوت است. در ادامه یک سری از منابعی که ممکن است باعث اختلال در عملکرد اسپیکر لپ تاپ شود و راهکارهای تعمیراتی آن ها را بررسی کرده ایم.

می خوای دلیل قطع شدن صدای لپ تاپ و راه های برطرف کردن اون و بدونی؟ پس با خوندن این مقاله من و همراهی کن 😊

اختلالات نرم افزاری

یکی از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است برای اسپیکر لپ تاپ بیفتد اختلالات نرم افزاری است. اما چگونه پی به وجود این مشکلات نرم افزاری ببریم؟ در حوزه تعمیرات اسپیکر گفته می شود که اگر صدایی که از هر دو بلندگو و هدفون می شنوید غیرعادی باشند احتمالا ایراد نرم افزاری بوده و مربوط به کارت صدای لپ تاپ است.

برای تعمیر اسپیکر لپ تاپ و رفع این مساله باید کارت صدا را دوباره نصب کنید و اگر باز هم مشکل برطرف نشد، برای تعمیر بلندگوی لپ تاپ لنووی خود می توانید از روش عوض کردن سیستم عامل لپ تاپ کمک بگیرید. اگر پس از نصب دوباره نرم افزارها کماکان با مشکلات صدا مواجه بودید احتمالا منبع ایراد لپ تاپ شما در کارت صدا بوده و برای تعمیر اسپیکر لپ تاپ لنووی خود باید یک کارت صدای دیگر نصب کنید.

مشکل در بلندگوها

از کجا می توانیم متوجه شویم که بلندگوها مشکل دارند؟ برای بررسی این مورد باید در هنگام تعمیر بلندگوی لپ تاپ لنوو از یک هدفون استفاده کرد و با دقت به صدای خروجی از هدفون گوش کرد، در صورتی که صدای خروجی از یکی از دو گوشی طبیعی باشد به معنی این است که برد صوتی سالم بوده و باید بلندگوها را عیب یابی کرد. اما اگر پس از نصب مجدد کارت صدا باز هم بلندگوی لپ تاپ به حالت طبیعی برنگشت می توانید راه بعدی را امتحان کنید که استفاده از یک کارت صدای خارجی است.

بهم خوردن تنظیمات صدا

اگر متوجه شدید که یکی از بلندگوها کار نمی کند اما دیگری به خوبی کار می کند احتمالا مشکل تنظیمات صدای لپ تاپ است. در این مورد برای تعمیر اسپیکر لپ تاپ لنوو باید اتصال دو بلندگو را در تنظیمات صدا بررسی کنید و در این قسمت باید تنظیمات زبانه توازن را نیز بررسی کنید و از اتصال هر دو بلندگو اطمینان حاصل کنید.

نحوه تعویض بلندگوی لپ تاپ لنوو

اگر مشخص شود که اسپیکر لپ تاپ خراب شده و امکان تعمیر آن وجود ندارد باید به یه یک مرکز معتبر و یا نمایندگی رسمی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه نموده و نسبت به تعویض اسپیکر لپ تاپ لنوو اقدام نمایید. در زیر مراحل تعویض بلندگوی لپ تاپ لنوو آورده شده است:

 1. ابتدا باید ابتدا لپ تاپ Lenovo خود را خاموش کرده، آن را از برق بکشید و باتری آن را خارج کنید.
 2. در مرحله بعدی باید تمام پیچ های پشتی را باز کنید و با کمک یک پیک فلزی قاب پشتی را جدا کنید.
 3. در این مرحله بلندگوهای لپ تاپ و پیچ های دو طرف آن ها قابل مشاهده هستند.
 4. پس از باز کردن پیچ های اسپیکرها، باید سیم متصل کننده آن ها به مادربرد را نیز قطع کنید.
 5. در این مرحله از تعویض اسپیکر لپ تاپ لنوو باید بلندگوی جدید را جایگزین بلندگوی آسیب دیده کنید.
 6. حال تمام مراحل را از آخر به اول انجام دهید و در آخرین مرحله نیز باتری لپ تاپ را به محل خود برگردانید.

نکته مهم در تعویض و تعمیر اسپیکر لپ تاپ لنوو این است که اگر در این زمینه تجربه و دانش فنی کافی را ندارید بهتر است از انجام این کار در منزل خودداری کرده و این کار را به تکنسین های مجرب نمایندگی لنوو مرکز سخت افزار ایران بسپارید تا از آسیب های احتمالی بعدی پیشگیری شود.

دلایل خرابی بلندگوی لپ تاپ

برای بالا بردن عمر مفید اسپیکر و به تاخیر افتادن نیاز به تعمیر اسپیکر لپ تاپ لنوو باید بدانیم که چگونه می شود از بلندگوی لپ تاپ Lenovo به نحو صحیح مراقبت کرد؟ برای پاسخ بهتر به این سوال می توان عواملی که باعث ایجاد خرابی در اسپیکر می شوند را نام برد تا کاربر از آن ها پیشگیری کند. عواملی که موجب بروز ایراد در این قطعه و در نتیجه تعمیر یا تعویض اسپیکر لپ تاپ لنوو می شوند عبارتند از:

 1. بهم ریختن تنظیمات بلندگوی لپ تاپ Lenovo
 2. نفوذ آب و سایر مایعات درون اسپیکر ( برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کم کردن آسیب های آبخوردگی به مقاله آبخوردگی لپ تاپ لنوو مراجعه نمایید.)
 3. وارد شدن ضربه به اسپیکر
 4. تجمع گرد و غبار روی اسپیکر
 5. اختلالات نرم افزاری
 6. ایراد در کارت صدا
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *