نمایندگی لنوو
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

تصویر در لپ تاپ به عنوان بخش رابط میان کاربر و دستگاه، نقشی حائز اهمیت و پر رنگ دارد. اختلال در LCD لپ تاپ لنوو این ارتباط را مختل کرده و دستگاه عملا بی مصرف میشود. سیاه شدن صفحه نمایش، تصویر کم نور LCD و خطوط مواج در صفحه نمایش از جمله مشکلات ال سی دی لپ تاپ لنوو هستند که هر یک برای ترمیم و بازیابی نیازمند راهکاری منحصر به فرد هستند. اولین گام در فرایند تعمیر لپ تاپ ، ریشه یابی اختلال پیش آمده است. عیب یابی در ال سی دی با استفاده از یک مانیتور خارجی صورت میگیرد. مانیتور خارجی را به دستگاه وصل کرده و در صورت کارکرد درست و صحیح، مطمئن میشوید که نقص فنی ایجاد شده مربوط به ال سی دی لپ تاپ است.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

علت خرابی ال سی دی لپ تاپ چیست ؟

آسیب‌دیدگی‌های فیزیکی نمایشگر لپ تاپ به طور واضح قابل تشخیص هستند. اما وقتی که تصاویر به درستی نمایش داده نمی‌شوند یا مشکلاتی در تصویر به وجود می‌آید، باید علت آن را شناسایی کرد. عوامل مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بر عملکرد ال‌سی‌دی تأثیر می‌گذارند و ممکن است نیازمند تعمیر یا تعویض باشد. 

به عنوان مثال، آلودگی به ویروس می‌تواند باعث مشکلات در نمایش تصویر شود. همچنین، خرابی کارت گرافیک ممکن است باعث ناهماهنگی در نمایش تصاویر شود تا شما به این نتیجه برسید که نمایش‌دهنده مشکل دارد. ریختن آب بر روی لپ تاپ و نفوذ رطوبت به داخل LCD، می‌تواند منجر به آسیب دیدگی برد شود و نیازمند تعمیر یا تعویض نمایشگر ال‌سی‌دی لپ تاپ لنوو و دیگر برندها شود. 

همچنین، در صورت خرابی بردهای ولتاژ، نمایشگر دچار عیب می‌شود و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. خرابی مادربورد ممکن است باعث نمایش خطوطی در تصویر شود و در نهایت، خرابی اینورتر نیز به عنوان یکی از عوامل مشکل‌زا در نمایشگر محسوب می‌شود.

آسیب ال سی دی لپ تاپ لنوو در چه حالت هایی مشاهده می شود؟

زمانی که می گوییم ال سی دی دستگاه ما آسیب دیده است، این آسیب در حالت های متفاوتی ممکن است دیده شود. سطح آسیب منجر به بروز میزان متفاوتی از اختلال در عملکرد ال سی دی لپ تاپ لنوو می شود. برخی مواقع در شدید ترین حالت آسیب، کلا صفحه نمایش لپ تاپ به صورت سیاه رنگ دیده می شود و هیچ نور و تصویری را مشاهده نمی کنیم.

علاوه بر این در مواردی، سطح آسیب در حدی است که خطوط مواجی را روی صفحه نمایش مشاهده می کنیم و به این ترتیب تصویر به صورت نامشخص دیده می شود. حالت دیگری که نشان دهنده آسیب LCD لپ تاپ لنوو است، کم نور بودن صفحه نمایش است. همچنین ممکن است بخشی از صفحه نمایش تاریک شود یا تصویر نامشخصی داشته باشد و نیم دیگر آن تصویر کامل باشد. 

موارد دیگری که نشان دهنده آسیب ال سی دی لپ تاپ لنوو می باشد شامل ایجاد یک سری خطوط موازی رو صفحه نمایش لپ تاپ با ایجاد تصاویر سیاه و سفید روی صفحه نمایش آن است. در بدترین نوع آسیب نیز صفحه نمایش به دنبال ضربه خوردن می شکند. همه این موارد مشکلاتیست که نشان میدهد به تعمیر یا تعویض LCD لپ تاپ لنوو نیاز است.

مشکل از هر نوعی که باشد و هر کدام از این اختلال های تصویری که در لپ تاپ وجود داشته باشد، منجر به توقف عملکرد بهینه دستگاه می شوند و نیاز به تعمیرات تخصصی این قطعه وجود دارد. برای تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو بهتر است حتما به نمایندگی مجاز مراجعه کنید.

این مقاله را از قلم نیندازید : تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

چرا ال سی دی لپ تاپ لنوو آسیب می بیند؟

قطعا اولین مورد که در تمامی مدل ها و برند ها یکسان است، استفاده نادرست از دستگاه است. هر دستگاهی مشخصات مخصوص به خود را دارد اما با این حال در صورت استفاده های نادرست از آن ممکن است قطعا متفاوت سیستم از جمله ال سی دی آن آسیب ببیند.

شکستن و ضربه خوردن به صفحه نمایش یا کلا زمین خوردن دستگاه می تواند به ال سی دی لپ تاپ لنوو آسیب برساند. از طرفی خیس شدن لپ تاپ یا ورود آب به آن می تواند ال سی دی لپ تاپ را خراب کند یا حتی آن را بسوزاند. هر گونه نوسانات برقی و بروز مشکل در قسمت چیپ گرافیک دستگاه نیز می تواند باعث بروز مشکل در ال سی دی دستگاه شود.

 

خرابی فلت لپ تاپ که وظیفه برقراری ارتباط میان برد لپ تاپ با ال سی دی های دستگاه را دارد نیز می تواند یکی از دلایل عمده بروز خرابی در ال سی دی لپ تاپ لنوو باشد این موارد را می توان عمده مشکلات ایجاد شده در ال سی دی لپ تاپ لنوو در نظر گرفت. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مشکلات LCD لپ تاپ لنوو، می توانید به مقاله مشکلات ال سی دی لپ تاپ لنوو مراجعه کنید.

آیا امکان تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو وجود دارد؟

پاسخ به این سوال بستگی به نوع آسیب و میزان آن دارد. از این رو در ابتدا باید به دقت علت بروز مشکل بررسی شده و عیب یابی دقیقی در خصوص لپ تاپ صورت بگیرد. با بررسی علت بروز مشکل در مواردی که آسیب جزئی بوده می توان با تعمیر یا حتی تعویض برخی قطعات مشکل را برطرف کرد. اما در مواردی که آسیب کاملا جدی است تنها راه حل موجود تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو است. برای مثال اگر صفحه نمایش در اثر ضربه شکسته شده یا در اثر ورود آب مانیتور و برد دستگاه آسیب جدی دیده باشند، امکان تعمیر وجود ندارد.

تعمیرات ال ی دی لپ تاپ لنوو

بررسی امکان تعمیر LCD لپ تاپ لنوو از طریق عیب یابی تخصصی

تعمیرکاران حرفه ای لپ تاپ های لنوو دستگاه را به صورت دقیق بررسی می کنند. آن ها برای این که سطح آسیب را متوجه شوند و تشخیص دهند که آیا ال سی دی لپ تاپ لنوو مورد نظر امکان تعمیر دارد یا خیر، از یک مانیتور خارجی کمک می گیرند. در این حالت از طریق کابل لپ تاپ را به یک مانیتور خارجی متصل می کنند. اگر مانیتور خارجی روشن شد و کار کرد، این امر به معنی بروز مشکل در خود صفحه نمایش است و می توان با تعویض LCD لپ تاپ لنوو مشکل را برطرف کرد.

در حالت های دیگر ممکن است تصویر سیاه و سفید یا تصویری کم نور و تاریک مشاهده شود. این موارد بیان کننده بروز مشکل در قطعه اینورتر است. این مشکل را نیز می توان به راحتی با تعویض این قطعه برطرف کرد. اما اگر مشکل مربوط به مادر برد دستگاه یا مشکلاتی در فلت صفحه نمایش باشد، مشکل جدی تر است و نیاز به تعمیرات تخصصی و حرفه ای تر دارد. در این حالت ها خط هایی مواج در مانیتور خارجی دیده می شود.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

فعل تعمیر در حالت کلی امری تخصصی بوده و نیاز به مهارت ویژه ای دارد. تعمیر هر دستگاه و قطعه ای، نیاز به شناخت عمیق از ساختار قطعه مورد نظر و نوع عملکرد آن خواهد داشت. تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو نیز از این قاعده مستثنی نبوده و حساسیت های تعمیری منحصر به فردی دارد. اختلالات پیش آمده در این قطعه بسیار متنوع بوده و به اقتضای این تنوع، تعمیر این قطعه راهکار های مختلفی را میطلبد.

خرابی اتصالات فلت و سیاه بودن ال سی دی لپ تاپ LENOVO در زمان روشن شدن، کم نور شدن ال سی دی لپ تاپ لنوو، سیاه شدن ال سی دی لپ تاپ لنوو همراه با قرمز یا صورتی شدن آنی صفحه نمایش، سیاه و سفید شدن LCD لپ تاپ لنوو بدون تصویر،  وجود خطوط موازی بر روی ال سی دی لپ تاپ لنوو، شکستن یا ریختن آب و مایعات از جمله اختلالات پیش آمده ال سی دی لپ تاپ LENOVO هستند.

سوختگی پیکسل های ال سی دی

سوختن پیکسل های ال سی دی را میتوان به عنوان رایج ترین اختلال در ال سی دی معرفی کرد. ضربه و آسیب های فیزیکی از جمله دلایل شایع در سوختگی پیکسل هستند. در صورت سوختن پیکسل قطعا ایراد از LCD است و باید تعویض شود. اما زمانی که شما متوجه  قطعی در LCD خود می شوید ممکن است ایراد از هایولتاژ و یا حتی چیپ گرافیک سیستم باشد. در این صورت باید دستگاه باز شود و پس از انجام تست روی تک تک موارد مشکوک به سراغ نتیجه ی نهایی برویم و مشکل را برطرف سازیم.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو

در پروسه ی تعمیر ال سی دی لپ تاپ ممکن است شرایطی ایجاد شود که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد. در این شرایط نیازی به نگرانی نیست. بانکی از قطعات اورجینال لپ تاپ لنوو در آرشیو نمایندگی لپ تاپ لنوو موجود است که جای هیچ گونه نگرانی را باقی نمیگذارد. تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو با استفاده از صفحات اورجینال شرکتی که به صورت جداگانه خریداری شده صورت میگیرد.

این فرآیند نیازمند تعمیرکاران ماهر لپ تاپ لنوو است. تکنسین های نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو پس از عیب یابی صحیح و کارشناسانه و بررسی تخصصی این بخش از دستگاه امکان تعویض یا تعمیر را با مشتری در میان گذاشته و با اتمام تعمیرات، دستگاهی کاملا بی عیب و نقص را به شما تحویل میدهند.

فیلم آموزش تعمیر و تعویض ال سی دی  لپ تاپ لنوو

تعمیرکاران متخصص مرکز سخت افزار ایران در نمایندگی لپ تاپ لنوو در این فیلم آموزشی نحوه ی تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو را به صورت حرفه ای به ما آموزش می دهند:

هزینه تعمیر ال سی دی  لپ تاپ لنوو

هزینه تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو بسته به شدت آسیب که می تواند شامل هر چیزی از تعویض کل مجموعه ال سی دی گرفته تا تعویض اجزای جداگانه مانند اینورتر یا نور پس زمینه باشد. همنیطور مدل لپ تاپ لنوو و نوع ال سی دی نیز بر هزینه تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو تاثیر گذار هستند. شما می توانید جهت استعلام هزینه تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو خود از طریق شماره های سایت با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو به یمن بهره مندی از تخصص، مهارت، تجربه و خلاقیت کادر فنی خود توانسته است در حوزه فعالیت خود، به سطح مطلوبی از ارائه خدمات برسد. خدمات تعمیری ارائه شده در این مرکز به هیچ گونه حد و مرزی قائل نیستند. 

کارشناسان نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو قادر به رفع هر گونه اختلال سخت افزاری و نرم افزاری میباشند. بهینه سازی، بهبود و ارتقا کاربردهای تکنولوژی در دستگاه از مهم ترین اهداف این مرکز میباشد و در همین راستا خدمات متنوعی را در زمینه تعمیر لپ تاپ لنوو ارائه مینماید.

نمایندگی مجاز لنوو

نمایندگی مجاز لنوو به جهت ارائه هر چه بیشتر و بهتر، خدمات خود را در دو پارت مجزای فروش و تعمیر ارائه مینماید. برای بهره مندی از سرویس های خدماتی این نمایندگی میتوانید به نزدیک ترین شعبه این مرکز مراجعه کنید. مهم نیست شما متقاضی چه نوع خدماتی هستید، سیاست کلی این مجموعه کسب رضایت شماست. پس اطمینان داشته باشید که با رضایت کامل و آسوده خاطر نمایندگی مجاز لنوو را ترک خواهید کرد. ارائه گارانتی و ضمانت نسبت به تمامی خدمات ارائه شده سندی بر این ادعاست.

5/5 - (1 امتیاز)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *