نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور

دکمه پاور لپ تاپ لنوو هم مثل سایر قطعات این دستگاه، ممکن است دچار خرابی شود. بدیهی است در این وضعیت، کاربر به دلیل خرابی این دکمه دیگر امکان روشن کردن لپ تاپ را نخواهد داشت. با این شرایط اگر کاری ضروری پیش آید و ناچار به روشن کردن لپ تاپ خود باشید تکلیف چیست؟ 

آیا امکان روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور وجود دارد؟ خوشبختانه روش هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان بدن نیاز به دکمه پاور، لپ تاپ را روشن کرد. در بخش های آتی برخی از این روش ها را با شما اشتراک می گذاریم. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر جهت طی این مراحل می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات لنوو تماس بگیرید.

روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور

دکمه روشن کردن لپ تاپ 

 دکمه روشن کردن لپ تاپ معمولاً در بالای صفحه کلید قرار دارد. معمولاً یک دکمه بزرگ است که با نماد روشن/خاموش یا نماد power مشخص شده است.

برای روشن کردن لپ تاپ، دکمه روشن/خاموش را فشار داده و نگه دارید تا لپ تاپ روشن شود. ممکن است چند ثانیه طول بکشد تا لپ تاپ کاملاً بوت شود.

اگر لپ تاپ شما روشن نمی شود، ممکن است مشکلی در سخت افزار وجود داشته باشد. در این صورت، باید برای تعمیر مشکل در نمایندگی لپ تاپ لنوو اقدام نمایید.

دکمه روشن کردن لپ تاپ

روش های روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور

کاربردی ترین روش های موجود برای روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور عبارتند از روشن كردن لپ تاپ با كيبورد، روشن کردن لپ تاپ با سوکت دیواری، روشن کردن لپ تاپ با استفاده از باتری ساعت، روشن کردن لپ تاپ با استفاده از با درب و در نهایت روشن کردن لپ تاپ با Wake-on LAN. شما می توانید با توجه به شرایط خود و لپ تاپ تان یکی از این موارد را انتخاب کرده و با توجه به توضیحات زیر جهت روشن کردن لپ تاپ Lenovo بدون دکمه پاور اقدام نمایید.

آموزش روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور

اولین روش برای روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور را در این بخش برای شما شرح می دهیم. برای شروع ابتدا کابل شارژ را از لپ تاپ خود جدا کنید. پس از این کار  قاب لپ تاپ  را باز کنید و جای دکمه پاور لپ تاپ تان را پیدا کنید. دکمه پاور را بردارید. با این کار حدود 3 تا 6 پین را زیر دکمه خواهید دید.

این پین ها را با سیم وصل کنید. برای این کار از هر هادی می توانید مانند پیچ گوشتی استفاده کنید. جالب است بدانید با وصل کردن پین ها به هادی، لپ تاپ روشن می شود.

(نکته: در صورتی که  باتری لپ تاپ لنوو  تمام شده است و قصد دارید لپ تاپ را با جریان متناوب از آداپتور روشن کنید، این ترفند را با احتیاط هرچه تمام تر بکار ببرید. ضمن آنکه باید برای اتصال پین ها و روشن کردن لپ تاپ از پیچ گوشتی استفاده کنید).

نکته مهم درباره روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور: تنظیماتی که می خواهیم در این بخش توضیح دهیم بصورت پیش فرض در اغلب لپ تاپ ها فعال است. اما اگر پس از بررسی لپ تاپ خود متوجه غیرفعال بودن این تنظیمات شدید می توانید جهت فعال کردن آنها از طریق بایوس (سیستم ورودی/خروجی پایه) اقدام کنید. 

پیشنهاد می شود این تنظیمات را فعال کنید تا در صورت مواجهه با این مشکل -یعنی خرابی دکمه پاور- بتوانید روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور را انجام دهید.

آموزش مرحله به مرحله روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور

ورود به تنظیمات بایوس 

برای رسیدن به تنظیمات BIOS، هنگامی که برای اولین بار لپ تاپ خود را روشن می کنید غالبا با فشار دادن کلیدی ویژه می توانید به بایوس سیستم برسید. این کلید عمدتا DEL، “F2” یا F10 است. ضمن آنکه در زمان بوت شدن لپ تاپ پیغامی نمایش داده می شود و از شما خواسته می شود که کلید وارد شدن به تنظیمات بایوس را وارد کنید. اگر شیوه انجام این کار را نمی دانید برای ورود به محیط بایوس می توانید Manuel سیستم را ببینید.

مطالعه تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو در این مرحله می تونه خیلی بهت کمک کنه.

انجام تنظیمات مناسب

دسترسی به این تنظیمات احتمالاً از طریق ورود به زیر تب advance در BIOS و با نام Power Management ممکن است. بر روی منوی مدیریت انرژی کلیک کنید تا گزینه Power On By Keyboard یا آیتمی شبیه به این را ببینید. برای خودتان کلید را تنظیم کنید، تا بعداً بتوانید روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور را انجام دهید. کار ذخیره و خروج را انجام دهید.

بررسی پیکربندی سیستم

در این مرحله باید بررسی کنید که کار پیکربندی سیستم به درستی انجام شده است یا نه. سیستم خود را خاموش نمایید و کلیدی را که در بایوس برای روشن کردن لپ تاپ تنظیم کرده اید فشار دهید. همانطور که دکمه پاور را فشار داده اید باید لپ تاپ شما روشن شود.

روشن کردن لپ تاپ بدون دکمه پاور و با سوکت دیواری

آموزش درج شده در این بخش جهت روشن کردن لپ تاپ Lenovo بدون دکمه پاور احتمالا برای کاربران سایر برندهای لپ تاپ هم قابل استفاده است. بنابراین اگر لپ تاپ شما از برند لنوو نیست اشکالی ندارد. می توانید این روش را امتحان کنید. در این روش باید کابلی را پیدا کنید که دکمه پاور را به مادربرد وصل کند. 

کابل را جدا نمایید و آن را از برق خارج کنید. باتری را بردارید. لپ تاپ لنوو خود را به سوکت متصل کنید تا روشن گردد. باتری را درون لپ تاپ جای دهید. حالا وقت مناسبی است که پریز برق را جدا کنید. به این نکته توجه داشته باشید که در برخی لپ تاپ ها، ممکن است ناچار به ورود به محیط بایوس شوید تا بتوانید لپ‌تاپ خود را در هنگام اتصال به AC روشن کنید.  طی این مراحل به شما کمک خواهد کرد کار روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور را انجام دهید.

نحوه روشن کردن لپ تاپ با استفاده از روش باتری ساعت

استفاده از روش باتری ساعت هم می تواند در زمان خرابی دکمه پاور لپ تاپ به شما کمک کند. برای استفاده از این روش باید مراحل درج شده در این بخش را دنبال کنید. ابتدا کابل باتری (نه کابل شارژ) را از مادربرد جدا کنید و سپس باتری ساعت را از مادربرد جدا کنید. 

با انجام این کار، لپ تاپ شما برق نخواهد داشت و این موضوع سبب می شود که هر منبع برقی قادر به بوت کردن آن باشد. باتری را مجددا وصل کنید. با این روش شما اقدام به روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور کرده اید و این کار را به خوبی انجام داده اید.

نحوه روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور و با درب

این روش هم می تواند برای روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور به شما کمک کند. حتما می دانید که با بستن درب لپ تاپ این دستگاه به حالت خواب می‌رود. شما می توانید از این وضعیت لپ تاپ برای روشن کردن آن استفاده کنید. در این شرایط لپ تاپ را ری استارت کنید و در ادامه با استفاده از کلید F2 یا Del به تنظیمات بایوس بروید. 

با استفاده از تب advance به بخش مدیریت انرژی رفته و در این بخش گزینه ” power on while open lid” را انتخاب کنید. تنظیمات را بر روی turn ON/off laptop with open lid بگذارید. با این کار می توانید روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور را انجام دهید.

تعمیرات لپ تاپ لنوو

اگر به هر دلیل با طی مراحل فوق، موفق به روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور نشدید بهتر است از طریق راه های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو تماس گرفته و راهنمایی های مورد نیاز را دریافت نمایید. کارشناسان ما پس از دریافت اطلاعات لازم، شما را در جریان چگونگی رفع اشکال پیش آمده خواهند گذاشت.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *