اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آیا امکان تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو وجود دارد؟

کلید اصلی نمایش تصاویر در صفحه نمایش لپ تاپ های مختلف ال سی دی آن است. ال سی دی به عنوان یک قطعه رابط منجر به نمایش تصویر برای کاربران لپ تاپ می شود. به دنبال بروز هر گونه مشکل و ایرادی در این قطعه، تصاویر لپ تاپ را از دست خواهیم داد و به دنبال آن به صورت کلی عملکرد کلی لپ تاپ مختل می شود. خرابی ال سی دی در لپ تاپ های مختلف دیده می شود. در برند لنوو نیز ال سی دی ممکن است به دلایل متفاوتی آسیب ببیند و به این ترتیب کار با لپ تاپ مختل شود. در این بخش می خواهیم به بررسی مشکلات و صدمات احتمالی و همچنین تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو بپردازیم و ببینیم در چه صورتی امکان تعمیر آن وجود دارد.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

آسیب ال سی دی لپ تاپ لنوو در چه حالت هایی مشاهده می شود؟

زمانی که می گوییم ال سی دی دستگاه ما آسیب دیده است، این آسیب در حالت های متفاوتی ممکن است دیده شود. سطح آسیب منجر به بروز میزان متفاوتی از اختلال در عملکرد ال سی دی لپ تاپ لنوو می شود. برخی مواقع در شدید ترین حالت آسیب، کلا صفحه نمایش لپ تاپ به صورت سیاه رنگ دیده می شود و هیچ نور و تصویری را مشاهده نمی کنیم.

علاوه بر این در مواردی، سطح آسیب در حدی است که خطوط مواجی را روی صفحه نمایش مشاهده می کنیم و به این ترتیب تصویر به صورت نامشخص دیده می شود. حالت دیگری که نشان دهنده آسیب LCD لپ تاپ لنوو است، کم نور بودن صفحه نمایش است. همچنین ممکن است بخشی از صفحه نمایش تاریک شود یا تصویر نامشخصی داشته باشد و نیم دیگر آن تصویر کامل باشد. موارد دیگری که نشان دهنده آسیب ال سی دی لپ تاپ لنوو می باشد شامل ایجاد یک سری خطوط موازی رو صفحه نمایش لپ تاپ با ایجاد تصاویر سیاه و سفید روی صفحه نمایش آن است. در بدترین نوع آسیب نیز صفحه نمایش به دنبال ضربه خوردن می شکند. همه این موارد مشکلاتیست که نشان میدهد به تعمیر یا تعویض LCD لپ تاپ لنوو نیاز است.

مشکل از هر نوعی که باشد و هر کدام از این اختلال های تصویری که در لپ تاپ وجود داشته باشد، منجر به توقف عملکرد بهینه دستگاه می شوند و نیاز به تعمیرات تخصصی این قطعه وجود دارد. برای تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو بهتر است حتما به نمایندگی مجاز مراجعه کنید.

چرا ال سی دی لپ تاپ لنوو آسیب می بیند؟

قطعا اولین مورد که در تمامی مدل ها و برند ها یکسان است، استفاده نادرست از دستگاه است. هر دستگاهی مشخصات مخصوص به خود را دارد اما با این حال در صورت استفاده های نادرست از آن ممکن است قطعا متفاوت سیستم از جمله ال سی دی آن آسیب ببیند.

شکستن و ضربه خوردن به صفحه نمایش یا کلا زمین خوردن دستگاه می تواند به ال سی دی لپ تاپ لنوو آسیب برساند. از طرفی خیس شدن لپ تاپ یا ورود آب به آن می تواند ال سی دی لپ تاپ را خراب کند یا حتی آن را بسوزاند. هر گونه نوسانات برقی و بروز مشکل در قسمت چیپ گرافیک دستگاه نیز می تواند باعث بروز مشکل در ال سی دی دستگاه شود.

خرابی فلت لپ تاپ که وظیفه برقراری ارتباط میان برد لپ تاپ با ال سی دی های دستگاه را دارد نیز می تواند یکی از دلایل عمده بروز خرابی در ال سی دی لپ تاپ لنوو باشد این موارد را می توان عمده مشکلات ایجاد شده در ال سی دی لپ تاپ لنوو در نظر گرفت. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مشکلات LCD لپ تاپ لنوو، می توانید به مقاله مشکلات ال سی دی لپ تاپ لنوو مراجعه کنید.

آیا امکان تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو وجود دارد؟

پاسخ به این سوال بستگی به نوع آسیب و میزان آن دارد. از این رو در ابتدا باید به دقت علت بروز مشکل بررسی شده و عیب یابی دقیقی در خصوص لپ تاپ صورت بگیرد. با بررسی علت بروز مشکل در مواردی که آسیب جزئی بوده می توان با تعمیر یا حتی تعویض برخی قطعات مشکل را برطرف کرد. اما در مواردی که آسیب کاملا جدی است تنها راه حل موجود تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو است. برای مثال اگر صفحه نمایش در اثر ضربه شکسته شده یا در اثر ورود آب مانیتور و برد دستگاه آسیب جدی دیده باشند، امکان تعمیر وجود ندارد.

بررسی امکان تعمیر LCD لپ تاپ لنوو از طریق عیب یابی تخصصی

تعمیرکاران حرفه ای لپ تاپ های لنوو دستگاه را به صورت دقیق بررسی می کنند. آن ها برای این که سطح آسیب را متوجه شوند و تشخیص دهند که آیا ال سی دی لپ تاپ لنوو مورد نظر امکان تعمیر دارد یا خیر، از یک مانیتور خارجی کمک می گیرند. در این حالت از طریق کابل لپ تاپ را به یک مانیتور خارجی متصل می کنند. اگر مانیتور خارجی روشن شد و کار کرد، این امر به معنی بروز مشکل در خود صفحه نمایش است و می توان با تعویض LCD لپ تاپ لنوو مشکل را برطرف کرد.

در حالت های دیگر ممکن است تصویر سیاه و سفید یا تصویری کم نور و تاریک مشاهده شود. این موارد بیان کننده بروز مشکل در قطعه اینورتر است. این مشکل را نیز می توان به راحتی با تعویض این قطعه برطرف کرد. اما اگر مشکل مربوط به مادر برد دستگاه یا مشکلاتی در فلت صفحه نمایش باشد، مشکل جدی تر است و نیاز به تعمیرات تخصصی و حرفه ای تر دارد. در این حالت ها خط هایی مواج در مانیتور خارجی دیده می شود.

تعویض ال سی دی آسیب دیده در صورت خرابی پیکسل ها

در بین مشکلات متعددی که ممکن است در تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو دیده شود، خرابی پیکسل های LCD یکی از متداول ترین مواردی است که کاربران این لپ تاپ ها با آن مواجه می شوند. معمولا به دنبال برخی از آسیب های وارد شده به دستگاه، نظیر ضربه خوردن یا افتادن آن، پیکسل های آن می سوزند.

در این حالت اختلالات تصویری مشاهده می شود که منشاء آن اختلال در ال سی دی دستگاه است. در این حالت باید ال سی دی های دستگاه عوض شود. همچنین ممکن است اختلال و مشکلاتی که در چیپ گرافیک لپ تاپ یا هایولتاژ آن نیز ایجاد می شود باعث خراب شدن ال سی دی لپ تاپ لنوو  شود.

برای تعمیر LCD لپ تاپ لنوو از نمایندگی لنوو کمک بگیرید

ال سی دی بخش بسیار مهم و حساس لپ تاپ ها محسوب می شود. به همین دلیل نیز تعمیر یا تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو به تجربه و دقت بالا نیاز دارد. همچنین عیب یابی دقیق مشکل ایجاد شده در ال سی دی لپ تاپ لنوو اهمیت بالایی دارد، چرا که در غیر این صورت ممکن است به دیگر بخش ها آسیب وارد شود یا این که با صرف هزینه های اضافی و عدم رفع درست مشکل ال سی دی مواجه شوید.

به همین دلیل در صورت مشاهده هر گونه اختلالی در LCD لپ تاپ لنوو خود سعی کنید به مراکز معتبر و تخصصی در این زمینه مراجعه کنید. تعمیرکاران و کارشناسان ما در نمایندگی لنوو IHC  آماده ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات در این زمینه هستند.

Rate this post

یک پاسخ

  1. سلام لب تاب من رو صفحه اش یه خط افتا ده که الان بزرگ تر شده وقتی یک یادوهفته باهاش کارنکنم خطش کمتر میشه میخاستم بدونم ایا ال سی دیش قابل تعمیر هست یا باید عوض بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.