تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو

  1. خانه
  2. تعمیرات لپ‌تاپ
  3. تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو

نحوه ورود به تنظیمات بایوس ، بوت لپ تاپ لنوو ، تنظیمات بایوس لپ تاپ عباراتی هستند که ذهن شما را به خود مشغول ساخته اند. انسان نا محدود بودن ذهن خود را به تمامی اختراعات و ابداعات خود انتقال داده است. اگر بخواهیم لپ تاپ های پیشرفته امروز را با اولین کامپیوتر ساخته شده توسط انسان مقایسه کنیم، قطعا سیستم یا قطعه ی مشابهی وجود نخواهد داشت. ارتقا و بهبود در عملکرد هر ساختاری تا زمانی که انسان در این کره خاکی زندگی میکند، وجود خواهد داشت. چرا که تمامی سیستم ها از تنظیماتی قابل ارتقا به وجود می آیند. تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو نیز از این قاعده پیروی میکند و میتوان با آپدیت این تنظیمات، عملکرد لپ تاپ را تا حد زیادی بهبود بخشید.

در این مقاله قصد داریم نحوه ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ lenovo و چگونگی این تنظیمات را مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با نمایندگی لنوو همراه شوید. لازم به ذکر است تمامی خدمات تعمیر و ترمیم لپ تاپ لنوو اعم از تعمیر سخت افزاری لپ تاپ لنوو و تعمیر نرم افزاری لپ تاپ لنوو در نمایندگی مجاز لنوو به دست توانای تعمیرکاران لپ تاپ Lenovo انجام می گردد.

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

نحوه ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو

 

روش های مختلفی برای ورود به تنظیمات بایوس در لپ تاپ های مختلف وجود دارد. در این بخش قصد داریم نحوه ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو را مورد بررسی قرار دهیم؛ اما لازم است با روش کلی و مرسوم این کار آشنا شوید سپس به طور تخصصی به لپ تاپ لنوو بپردازیم. شکل مرسوم ورود به تنظیمات بایوس این است که بعد از روشن کردن لپ تاپ کلید Esc را فشار دهید. بعد از نمایش لوگو باید با استفاده از کلید های جهت نما روی گزینه Enter Setup رفته و کلید Enter را بزنید. روش گفته شده در اغلب لپ تاپ ها برای ورود به تنظیمات بایوس پاسخگو خواهد بود اما در لپ تاپ های لنوو ورود به این بخش کمی متفاوت است.

 برای ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو باید دستگاه را خاموش کرده و دکمه NOVO که بین دریچه فن و جک پورت شارژ سیستم قرار دارد را بزنید. البته در برخی از مدل ها به جای دکمه VOVO باید از دکمه Onekey Recovery استفاده کرد. با این کار، لپ تاپ روشن شده و یک منوی آبی باز می شود. در اینجا با چهار گزینه مواجه هستید که برای ورود به بایوس باید گزینه دوم را انتخاب کنید.

چگونگی تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو

 

چگونگی تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو به عوامل متعددی بستگی دارد. برند های مختلف در مدل های مختلف خود تنظیم بایوس را متمایز از دیگر مدل ها طراحی کرده اند. برای مثال بایوس بعضی از لپ تاپ های شرکت لنوو به شکلی طراحی و تنظیم شده که برای نصب ویندوز و یا استفاده از برنامه های کاربردی تحت بوت، کاربران نیازمند استفاده از دیسک و یا فلش مموری حاوی فایل های UEFI می باشند. در صورت در دسترس نبودن این دیسک ها، با انجام مراحل زیر، می توانید تنظیمات بایوس لپ تاپ Lenovo را به طور دلخواه صورت دهید.

تنظیمات Security

 

نحوه ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو را در بخش قبل توضیح دادیم چنانچه با موفقیت به اینن بخش وارد شدید گزینه ی Security را پیدا کرده و از زیر منو، گزینه ی Secure Boot Menu را انتخاب نمایید.

مرحله ی Disabled

 

فرایند تظیمات بایوس لپ تاپ لنوو شامل چند مرحله است در این مرحله لازم است گزینه ی Secure Boot Control را حتما به حالت Disabled در آورید.

Launch CSM

 

در نهایت، به منوی Boot رفته و ضمن پیدا کردن گزینه ی Launch CSM ، آن را Enabled کنید. برای حفظ تغییرات اعمال شده در تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو باید این تغییرات را در سیستم ذخیره کنید؛ در غیر این صورت سیستم به حالت قبل باز خواهد گشت ، برای این کار روی منوی Save & Exit رفته و با انتخاب گزینه ی Save Changes and Exit، از محیط بایوس خارج شوید. حالا با فشردن مجدد کلید Esc باز هم درست همزمان با مشاهده ی لوگو، می توانید دیسک یا فلش مموری مورد نظر خود را به راحتی بوت نمایید.

نمایندگی لپ تاپ لنوو

 

نمایندگی لپ تاپ لنوو همواره آماده ی خدمت رسانی در دو حوزه ی فروش و تعمیر لپ تاپ لنوو است. خدمات ارائه شده در این مرکز دارای هیچ گونه حد و مرزی نمیباشد؛ به این صورت که تمامی لپ تاپ های عرضه شده توسط کمپانی لنوو در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو موجود میباشد. این به روزسانی صرفا مختص محصولات جدید عرضه شده توسط کمپانی نیست. ما در تعمیرات نیز دانش فنی تکنسین های خود را با آموزش های مداوم و کاربردی به روز رسانی میکنیم. پس مهم نیست اختلال رخ داده در لپ تاپ تا چه میزان پیچیده و عمیق باشد تکنسین های ما همواره قوی تر از اختلالات رخ داده ظاهر میشوند.

بنر تبلیغاتی
فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+