اشتراک گذاری

سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11

بنا به نقل از سایت خبری The VERGE، مایکروسافت تصمیم خود را برای تغییری دیگر در ظاهر ویندوز 11 گرفته است. سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11 تغییر بعدی مایکروسافت در ویندوز جدید این شرکت است. البته این اولین تغییر در صفحه مرگ آبی نیست. اما می توان گفت سیاه شدن BSOD در ویندوز 11 بیشترین هماهنگی را با ظاهر ویندوز 11 خواهد داشت.

در سال 2016، صفحه آبی رنگ که همه ما از دیدن آن وحشت داشتیم به رنگ سبز درآمد. اضافه شدن QR کد یکی دیگر از تغییرات این صفحه در طول سال های اخیر بوده است. البته سیاه شدن BSOD در ویندوز 11 هنوز در ویندوز 11 اجرایی نشده است و باید کمی برای آن منتظر بمانیم. این تغییر در هماهنگی با صفحه ورود و خروج مشکی رنگ در ویندوز 11 رخ داده است.

سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11

آیا سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11 نشانه تغییر جدی در آن است؟

پاسخ به این پرسش مشخص است، خیر. سیاه شدن BSOD در ویندوز 11 هیچ تغییری در نقش و عملکرد این پیغام خطا ایجاد نکرده است. این پیغام خطا به غیر از رنگ، هیچ فرقی با نسخه مشابه آن در ویندوز 10 ندارد. البته در حال حاضر این ویندوز از صفحه مرگ سبز رنگ استفاده می کند.

تاریخچه BSOD

صفحه مرگ برای اولین بار در ویندوز 3.0 و برای اعلام یک خطای سخت افزاری یا حافظه مورد استفاده قرار گرفت و مخاطب اصلی آن کاربران حرفه ای و تعمیرکاران کامپیوتر بوده است. یکی دیگر از دلایل اصلی بروز این خطا مشکل در هسته مرکزی ویندوز یا همان Kernel  است. در ویندوز 8، اضافه شدن شکلک چهره غمگین و QR در سال 2016 تغییرات اصلی این صفحه بوده اند. اما تغییر رنگ و هم اکنون سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11 در این سیستم عامل سابقه دار است.

سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11

دلایل اصلی بروز صفحه آبی مرگ

همانطور که گفته شد، سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11، تغییر در عملکرد این پیغام خطا نداشته است. در صورتی که با این خطا مواجه می شوید، باید این موارد را بررسی کنید. پیش از هر کاری درایورها را در ویندوز 11 بررسی کنید. کار با ویندوز در حالت Safe Mode برای مدت زمانی محدود (1 تا 2 ساعت) می تواند راه کاری برای بررسی درایورها باشد.

اگر با این خطا مواجه نشدید، این احتمال وجود دارد که با بروزرسانی درایورها مشکل برطرف شود. در غیر این صورت این مشکل می تواند به دلیل بروز ایراد در هسته ویندوز و یا متاسفانه در سخت افزار کامپیوتر (رم، هارد و یا کارت گرافیک و در برخی مواقع سیستم برق یا پاور) رخ داده باشد  که در این صورت سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11 حسی هماهنگ تر با حس و حال ما را القاء میکند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *