نمایندگی لنوو
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11

بنا به نقل از سایت خبری The VERGE، مایکروسافت تصمیم خود را برای تغییری دیگر در ظاهر ویندوز 11 گرفته است. سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11 تغییر بعدی مایکروسافت در ویندوز جدید این شرکت است. البته این اولین تغییر در صفحه مرگ آبی نیست. اما می توان گفت سیاه شدن BSOD در ویندوز 11 بیشترین هماهنگی را با ظاهر ویندوز 11 خواهد داشت.

در سال 2016، صفحه آبی رنگ که همه ما از دیدن آن وحشت داشتیم به رنگ سبز درآمد. اضافه شدن QR کد یکی دیگر از تغییرات این صفحه در طول سال های اخیر بوده است. البته سیاه شدن BSOD در ویندوز 11 هنوز در ویندوز 11 اجرایی نشده است و باید کمی برای آن منتظر بمانیم. این تغییر در هماهنگی با صفحه ورود و خروج مشکی رنگ در ویندوز 11 رخ داده است.

آیا سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11 نشانه تغییر جدی در آن است؟

پاسخ به این پرسش مشخص است، خیر. سیاه شدن BSOD در ویندوز 11 هیچ تغییری در نقش و عملکرد این پیغام خطا ایجاد نکرده است. این پیغام خطا به غیر از رنگ، هیچ فرقی با نسخه مشابه آن در ویندوز 10 ندارد. البته در حال حاضر این ویندوز از صفحه مرگ سبز رنگ استفاده می کند.

تاریخچه BSOD

صفحه مرگ برای اولین بار در ویندوز 3.0 و برای اعلام یک خطای سخت افزاری یا حافظه مورد استفاده قرار گرفت و مخاطب اصلی آن کاربران حرفه ای و تعمیرکاران کامپیوتر بوده است. یکی دیگر از دلایل اصلی بروز این خطا مشکل در هسته مرکزی ویندوز یا همان Kernel  است. در ویندوز 8، اضافه شدن شکلک چهره غمگین و QR در سال 2016 تغییرات اصلی این صفحه بوده اند. اما تغییر رنگ و هم اکنون سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11 در این سیستم عامل سابقه دار است.

علت بلو اسکرین در ویندوز 11

دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث بلو اسکرین در ویندوز 11 شود، از جمله:

مشکلات سخت افزاری 

خرابی قطعات سخت افزاری، مانند CPU، کارت گرافیک، حافظه یا مادربرد، می تواند باعث بلو اسکرین شود.

مشکلات نرم افزاری 

مشکلات نرم افزاری، مانند ویروس ها، بدافزار، درایورهای ناسازگار یا برنامه های معیوب، نیز می توانند باعث بلو اسکرین شوند.

به روزرسانی های سیستم عامل 

به روزرسانی های سیستم عامل گاهی اوقات می تواند باگ هایی داشته باشند که باعث بلو اسکرین می شوند.

جلوگیری از بلو اسکرین در ویندوز 11

درایورهای خود را به روز نگه دارید 

به روزرسانی های سیستم عامل و درایورها اغلب شامل رفع اشکالات و بهبود عملکرد می شوند.

از نرم افزارهای قانونی و معتبر استفاده کنید 

استفاده از نرم افزارهای غیرقانونی یا غیرمعتبر می تواند خطر ابتلا به ویروس ها و بدافزارها را افزایش دهد.

جلوگیری از بلو اسکرین در ویندوز 11

دلایل اصلی بروز صفحه آبی مرگ

همانطور که گفته شد، سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11، تغییر در عملکرد این پیغام خطا نداشته است. در صورتی که با این خطا مواجه می شوید، باید این موارد را بررسی کنید. پیش از هر کاری درایورها را در ویندوز 11 بررسی کنید. کار با ویندوز در حالت Safe Mode برای مدت زمانی محدود (1 تا 2 ساعت) می تواند راه کاری برای بررسی درایورها باشد.

اگر با این خطا مواجه نشدید، این احتمال وجود دارد که با بروزرسانی درایورها مشکل برطرف شود. در غیر این صورت این مشکل می تواند به دلیل بروز ایراد در هسته ویندوز و یا متاسفانه در سخت افزار کامپیوتر (رم، هارد و یا کارت گرافیک و در برخی مواقع سیستم برق یا پاور) رخ داده باشد  که در این صورت سیاه شدن صفحه آبی مرگ در ویندوز 11 حسی هماهنگ تر با حس و حال ما را القاء میکند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *