نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

نحوه اتصال تبلت و گوشی به پروژکتور

اتصال تبلت و گوشی به پروژکتور کار چندان دشواری نیست و شما می ‌توانید با طی مراحل اصولی آن را انجام دهید. در حال حاضر با توجه به اینکه پیشرفت زیادی در تکنولوژی پروژکتورها ایجاد شده و سیستم های گوشی و تبلت ها به روز شده، امکان وصل کردن تبلت و گوشی به ویدئو پروژکتور فراهم شده است.

بنابراین کاربران می‌توانند در محیط‌ های مختلف دستگاه خود را به پروژکتور وصل کرده و محتوای مورد نظر خود را در ابعاد بزرگ تری نمایش دهند. برای برقراری این اتصال لازم است به روش های ذکر شده در مقاله ارائه شده از واحد تعمیرات پروژکتور در مرکز سخت افزار ایران  اقدام نمایید.

اتصال تبلت و گوشی به پروژکتور

روش های اتصال تبلت و گوشی به پروژکتور

به منظور اتصال تبلت و گوشی به پروژکتور می‌توانید از طریق دو روش بدون سیم و با سیم اقدام نمایید. در ادامه به هر یک از این دو روش به صورت مجزا اشاره می کنیم تا بتوانید آن را در محیط های آموزشی یا اداری به کار ببرید.

1. اتصال تبلت و گوشی به پروژکتور از طریق کابل

یکی از روش های وصل کردن تبلت و گوشی به ویدئو پروژکتور از طریق کابل انجام می‌ شود. امکان اتصال از طریق کابل به این مسئله بستگی دارد که تبلت یا گوشی شما قابلیت پشتیبانی از پورت های HDMI و MHL را داشته باشد.

برخی از دستگاه ها نیز امکان پشتیبانی از پورت میکرو USB را دارا هستند. به همین منظور لازم است از طریق یک آداپتور VGA یا HDMI به پروژکتور وصل شوند. بنابراین به یک کابل Mini HDMI به HDMI نیاز دارید که باید یک سر کابل را به گوشی یا تبلت و سر دیگر را به پروژکتور متصل نمایید و محتوای خود را در پروژکتور مشاهده نمایید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : نحوه اتصال کیبورد به تبلت لنوو

اتصال تبلت و گوشی به پروژکتور از طریق کابل

2. اتصال تبلت و گوشی به پروژکتور از طریق بی سیم

به منظور اتصال تبلت و گوشی به پروژکتور می توانید از روش بی سیم یا وایرلس استفاده کنید. این مسئله به قابلیت اتصال بی سیم پروژکتور به سایر دستگاه ها بستگی دارد. در صورتی که این امکان در پروژکتور وجود داشته باشد، می توانید به راحتی آن را به گوشی و تبلت خود متصل نمایید.

برای وصل کردن تبلت و گوشی به ویدئو پروژکتور از طریق بی سیم لازم است دانگل وایرلس بین دو دستگاه موجود، داشته باشید. اما چنانچه پروژکتور دارای نرم افزار و سخت افزار بی سیم باشد، احتیاجی به دانگل نخواهید داشت. بلکه می توانید اقدام به دانلود نرم افزار متناسب با پروژکتور خود از گوگل پلی کرده و آن را روی گوشی یا تبلت نصب نمایید.

اتصال تبلت و گوشی به پروژکتور از طریق بی سیم

پس از اینکه برنامه اجرا شد، امکان وصل شدن به پروژکتور وجود دارد و در غیر این صورت لازم است آداپتور استریم Chromecast را به کار ببرید. این دستگاه را می توانید به وسیله درگاه HDMI به پروژکتور های دیگر وصل کنید.

به همین منظور برای وصل کردن تبلت و گوشی به ویدئو پروژکتور از طریق کروم کست لازم است اقدام به انتخاب گزینه Cast Screen در منوی Navigation کرده و تصاویر مورد نظر را در پروژکتور نمایش دهید. شما می توانید محتوای دلخواه خود را در صفحه بزرگ پروژکتور مشاهده نمایید و لذت ببرید.

در آخر باید یادآور شویم که شما می توانید جهت کسب اطلاعات از نحوه دریافت خدمات فروش و تعمیر هر یک از محصولات لنوو از طریق شماره های ارایه شده در سایت با مشاوران ما در بخش پاسخگویی 24 ساعته نمایندگی رسمی لنوو در ارتباط باشید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *