نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

5 ترفند کاربردی برای رفع مشکل داغ کردن لپ تاپ

یکی از مشکلات رایجی که کاربران لپ تاپ های مختلف از آن شکایت می کنند، مشکل داغ شدن بدنه ی لپ تاپ است. پیدایش این مشکل تا حد مشخصی طبیعی است. پردازش های درون لپ تاپ با تولید گرما همراه شوند. اما اگر داغی لپ تاپ به گونه ای باشد که نتوان بدنه ی آن را لمس کرد، باید پیش از اینکه CPU، کارت گرافیک و یا سایر قطعات دستگاه کارایی خود را از دست بدهند؛ به فکر خنک کردن لپ تاپ باشید در غیر اینصورت مراجعه شما به مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو قطعی خواهد بود. در این مقاله با 5 ترفند کاربردی برای رفع مشکل داغ کردن لپ تاپ آشنا خواهید شد.

رفع مشکل داغ کردن لپ تاپ

5 راه حل ساده برای رفع مشکل داغ کردن لپ تاپ

برای رفع مشکل داغ کردن لپ تاپ 5 راهکار ساده ی زیر را امتحان کنید. اگر تغییری در وضعیت لپ تاپ دیده نشد، استفاده ی دوباره از سیستم را کنسل کنید و به نمایندگی رسمی لنوو مراجعه نمایید.

تنظیم نیروی برق مصرفی لپ تاپ

مهم ترین راه حل برای مبارزه با مشکل داغ کردن لپ تاپ، تنظیم برق مصرفی دستگاه به حالت متعادل است. کافی است در منوی استارت ویندوز یک جستجوی کوچک داشته باشید تا بتوانید طی مدت زمان کوتاهی تنظیمات مرتبط با سطح انرژی باتری لپ تاپ لنوو خود را بیابید و آن را در حالت استاندارد قرار دهید.

استفاده از کول پدهای باکیفیت برای لپ تاپ

فن قطعه ی مهمی است که گرمای حاصل از پردازش های لپ تاپ را دفع می کند. این قطعه در معرض استهلاک بالایی قرار دارد. برای جلوگیری از خرابی فن و پیدایش مشکل داغی بیش از حد لپ تاپ، از کول پد استفاده کنید. کول پدها در مدل های مختلفی ساخته می شوند. اما در تک تک آن ها دو فن مجزا وجود دارد که به راحتی باعث رفع مشکل داغ کردن لپ تاپ می گردد.

داغی بیش از حد لپ تاپ

تمیز کردن اصولی لپ تاپ

یکی دیگر از راه حل های پیش پا افتاده ی رفع مشکل داغ کردن لپ تاپ، تمیز کردن لپ تاپ به روش صحیح آن است. متاسفانه اغلب اوقات این موضوع از سوی کاربران عادی نادیده گرفته می شود. اما باید بدانید که لپ تاپی که با مشکل داغی بیش از حد رو به رو شده است، لزوما دارای اختلالات سخت افزاری نیست. اگر منافذ هوا به دلیل انباشته شدن گرد و خاک مسدود شوند، هوا در بخش های داخلی لپ تاپ جریان نخواهد یافت. با یک اسپری هوای فشرده هر چند وقت یک بار بخش های مختلف سیستم به ویژه پره های فن را تمیز کنید.

عدم استفاده از حالت استندبای لپ تاپ

اگر قرار است در میان روز چند ساعتی با لپ تاپ لنوو کار نداشته باشید؛ به جای استفاده از حالت استندبای و sleep آن را خاموش کنید. عدم استفاده از حالت استندبای در رفع مشکل داغ کردن لپ تاپ موثر است. فراموش نکنید که استندبای می تواند در پیدایش اختلالات رم لپ تاپ نیز دخیل باشد.

استفاده ی درست از لپ تاپ

استفاده از لپ تاپ باید براساس یک سری اصول استاندارد شکل گیرد. هیچ گاه لپ تاپ خود را در معرض تابش خورشید روشن نکنید. محیط های گرم می توانند کیفیت باتری و اجزای داخلی لپ تاپ را به شدت تحت تاثیر قرار دهند. از طرفی نباید لپ تاپ را روی پای خود و یا روی فرش قرار دهید. این کار به راحتی منافذ هوای لپ تاپ را پوشانده و باعث پیدایش معضل داغی بیش از حد لپ تاپ خواهد شد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *