نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

تعمیر فلت لپ تاپ لنوو

کابل فلت یکی از اجزای حساس و ظریف لپ تاپ های امروزی است. عملکرد صحیح فلت موضوع مهمی برای تشکیل تصاویر مانیتور لپ تاپ است. یک اختلال جزیی در فلت لپ تاپ لنوو می تواند باعث خاموشی مانیتور شود. متاسفانه بسیاری از کاربران عادی اهمیت حضور فلت در لپ تاپ را فراموش کرده و با بی احتیاطی های خود موجب پارگی کابل فلت لپ تاپ Lenovo می شوند. در ادامه شما را با نکات کلیدی تعمیر کابل فلت لپ تاپ Lenovo آشنا می سازیم.

فلت لب تاپ لنوو

اهمیت کابل فلت در لپ تاپ لنوو

همان طور که اشاره شد، فلت لپ تاپ لنوو و یا سایر برندهای تولید کننده در وظیفه ی تشکیل تصاویر مانیتور سیستم نقش دارد. معمولا پارگی کابل فلت لپ تاپ Lenovo در اثر اصابت ضربه اتفاق می افتد. این مشکل روند ارسال پردازش های مرتبط با تصاویر را مختل می کند. در واقع فلت پل ارتباطی مادربرد و مانیتور است.

هر آنچه در مادربرد و کارت گرافیک سیستم برای حضور در نمایشگر پردازش می شود، توسط فلت انتقال می یابد. البته لپ تاپ های لنوو از هر مدلی که باشند، دارای مقاومت بالایی هستند. اما به هر حال خرابی فلت به هنگام بی احتیاطی کاربر در خصوص نگهداری از لپ تاپ امری طبیعی است.

نشانه های خرابی کابل فلت لپ تاپ Lenovo

اغلب اوقات فلت لپ تاپ لنوو از درون لولای لپ تاپ عبور کرده و مادربرد را به مانیتور متصل می نماید. از این رو خرابی لولای لپ تاپ لنوو نیز می تواند با قطعی و پارگی کابل فلت همراه باشد. به طور کلی نشانه های خرابی کابل فلت با خرابی کارت گرافیک و یا اختلالات مانیتور یکسان است. در هر سه مورد شاهد ایرادات زیر خواهید بود:

1. سیاه شدن تصویر مانیتور لپ تاپ

اولین نشانه ی واحد برای خرابی فلت، کارت گرافیک و یا ساختار داخلی مانیتور، قطعی کامل تصویر نمایشگر سیستم است. در این شرایط لپ تاپ روشن می شود، می توانید صدای لود شدن ویندوز را بشنوید و یا شاهد روشنی دکمه ی پاور لپ تاپ باشید؛ اما به هیچ عنوان تصویری در مانیتور دیده نخواهد شد.

تعمیر تخصصی فلت لپ تاپ لنوو

2. کم نور شدن تصویر مانیتور لپ تاپ

تاریکی مانیتور و کم نور شدن تصاویر موجود در آن نیز نشانه ی دیگری برای خرابی فلت لپ تاپ لنوو می باشد. البته گاهی اوقات با تنظیمات ساده ی کنتراست می توان این مشکل را برطرف کرد. کارشناسان ما در واحد تعمیرات لپ تاپ لنوو مرکز سخت افزار ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما در 24 ساعت شبانه روز می باشند.

3. قطع و وصل شدن تصویر در مانیتور لپ تاپ

زمانی که خرابی فلت لپ تاپ لنوو شدت کمی داشته باشد، با قطع و وصل شدن تصویر و چشمک زدن مانیتور رو به رو خواهید شد. دقت داشته باشید که برای رفع مشکل قطع و وصل شدن تصویر مانیتور به هیچ عنوان نباید به بدنه ی سیستم ضربه زد. این کار بر شدت خرابی دستگاه می افزاید.

تعمیر فلت در لپ تاپ های لنوو

ترمیم و بازیابی کارایی فلت بسته به میزان خرابی آن دارد. ممکن است آسیب های وارد بر کابل فلت لپ تاپ لنوو در حدی باشد که نتوان بدون تعویض، سیگنال های تصویر را از مادربرد به سمت مانیتور کشاند. در این حالت تعمیر جای خود را به تعویض داده و هزینه ی بازیابی کارایی لپ تاپ متفاوت می شود.

اما جای نگرانی وجود ندارد. نمایندگی رسمی لنوو در تهران با استفاده از تجهیزات پیشرفته طی مدت زمان کوتاهی این تعویض را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی امکان پذیر، انجام می دهد. کافی است به یکی از شعب نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه نمایید.

تعمیرات فلت لپ تاپ لنوو

تعویض فلت لپ تاپ لنوو

تیم فنی در نمایندگی لنوو نهایت تلاش خود را می کنند تا فلت لپ تاپ لنوو شما را تعمیر کنند. اما در بعضی از موارد، امکان تعمیر آن وجود ندارد و هیچ راهی جز تعویض فلت لپ تاپ لنوو نیست. و باید این را  بدانید که هزینه تعویض فلت لپ تاپ لنوو بیشتر از تعمیر آن است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *