نمایندگی لنوو
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش پارتیشن بندی هارد لپ تاپ در ویندوز 7 و 10

پارتیشن بندی هارد لپ تاپ در ویندوز 7 و 10 موضوع بسیار مهمی است که روند استفاده از قابلیت های دیجیتال رایانه را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر فرآیند پارتیشن بندی هارد دیسک لپ تاپ در ویندوز را طی کنید، درصد نابودی اطلاعات کاهش خواهد یافت. در ادامه با نمایندگی لنوو شما را با نحوه ی پارتیشن بندی هارد دیسک لپ تاپ در ویندوز 7 و 10 آشنا می سازیم. چنانچه احساس می کنید از عهده ی این کار برنخواهید آمد، از دستکاری ناشیانه ی سیستم بپرهیزید و برای پارتیشن بندی صحیح هارد دستگاه به یکی از شعب نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه نمایید.

پارتیشن بندی هارد لپ تاپ در ویندوز 7 و 10

مزایای پارتیشن بندی هارد دیسک لپ تاپ در ویندوز

همان طور که اشاره شد؛ با پارتیشن بندی هارد لپ تاپ در ویندوز 7 و 10 و البته سایر ویندوزهای نصب شده بر روی سیستم خطر از دست رفتن اطلاعات کنترل می شود. اگر ویندوز شما مشکلی داشته باشد و مجبور به نصب مجدد ویندوز شوید، تنها اطلاعات درایوی که ویندوز قبلی شما در آن نصب شده است از بین می رود (به طور مثال درایو C).

شما می توانید پس از نصب ویندوز جدید از اطلاعات موجود در درایوهای دیگر استفاده کنید. از طرفی شما هنگام نصب برنامه های مختلف رایانه می توانید پارتیشنی غیر از درایو ویندوز را انتخاب کنید تا برنامه در آنجا نصب شود. بنابراین سرعت ویندوز شما کاهش پیدا نخواهد کرد.

اینو بخون حتما به کارت میاد : رفع مشکل عدم شناسایی هارد در نصب ویندوز

طریقه ی پارتیشن بندی هارد لپ تاپ در ویندوز 7 و 10

ساده ترین روش پارتیشن بندی هارد لپ تاپ در ویندوز 7 و 10، استفاده از ابزار داخلی ویندوز است که Disk Management نام دارد. ابتدا عبارت Disk Management را در کادر جستجوی منوی Start تایپ کرده و از نتایجی که به شما نمایش داده می شود گزینه Create and Format Hard Disk Partitions را انتخاب کنید. سپس مراحل زیر را طی کنید.

  • به منظور ساخت درایو جدید بخشی از فضای درایو C را خالی کنید.
  • فضای مورد نظر را به صورت تخصیص نیافته یا Unallocated تبدیل کنید ( برای این کار درایو C را انتخاب کرده و پس از راست کلیک Shrink Volume را برگزینید. )
  • برای ساخت فضای جدید منتظر بمانید.
  • درایو جدید با رنگ مشکی برای شما نمایش داده خواهد شد.
  • با کلیک بر روی درایو جدید New Simple Volume را انتخاب کنید.
  • در قسمت Wizard میزان حافظه ی مورد نظر خود برای پارتیشن جدید را مشخص کنید
  • در قدم آخر بر روی Finish کلیک کنید.
  • به منظور عملکرد بهتر لپ تاپ را Restart کرده و سپس در قسمت My Computer از پارتشین بندی جدید لپ تاپ لنوو استفاده کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو تماس حاصل فرمایید.
2/5 - (1 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *