نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ چیست؟

سیاه شدن صفحه ی لپ تاپ یکی از رایج ترین مشکلاتی که اغلب کاربران لپ تاپ ها با آن رو به رو می شوند. لپ تاپ های لنوو علی رغم داشتن کیفیت بالا ، ممکن است با این مشکل رو به رو شوند. سیاه شدن نمایشگر لپ تاپ ممکن است به دلایل متعددی رخ دهد. همان طور که می دانید هرگونه اختلال در عملکرد لپ تاپ ها به دلیل پر کاربرد بودن آن ها کاربر را با نگرانی های بسیاری رو به رو می کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی تمامی دلایل سیاه شدن نمایشگر لپ تاپ را بررسی کنیم.

رفع مشکل سیاه شدن صفحه لپ تاپ تنها باید توسط کارشناسان زبده بررسی شود. مهندسان واحد تعمیرات لپ تاپ لنوو عیب یابی لپ تاپ را به صورت دقیق انجام داده و سپس به فرآیند تعمیر می پردازند. با ما در ادامه این مقاله همراه شوید تا با فرآیند عیب یابی و تعمیر توسط این مرکز بیشتر آشنا شوید.

سیاه شدن صفحه لپ تاپ

رایج ترین دلایل سیاه شدن صفحه لپ تاپ

همان طور که قبلا اشاره کردیم سیاه شدن صفحه لپ تاپ به دلایل متعددی رخ می دهد. یکی از دلایل قطع شدن کابل های داخلی لپ تاپ باز و بست کردن های پی در پی این دستگاه است و در نتیجه باعث سیاه شدن صفحه ی نمایشگر لپ تاپ می شوند. سوختگی پیکسل ها نیز از دیگر دلایلی است که باعث سیاه شدن صفحه لب تاب می شود که یا به صورت تک نقطه ای و یا سیاهی کامل صفحه اتفاق می افتد. زمانی می توانید از بروز این مشکل اطمینان داشته باشید که تنها بعضی از نقاط نمایشگر لپ تاپ سیاه باشد.

از دیگر دلایل بروز این مشکل به خراب بودن پاور، عدم شارژ لپ تاپ ، اتصالی داشتن صفحه نمایش و …  نیز می توان اشاره کرد. گاهی اوقات مشکل بایوس لپ تاپ علت روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ می باشد. مشکل بایوس لپ تاپ زمانی به وجود می آید که علائمی مثل روشن شدن چراغ کوچک لپ تاپ و سیاه ماندن صفحه نمایش مشاهده شود ولی سیاه شدن صفحه لپ تاپ هم چنان باقی بماند و یا اینکه لپ تاپ در مواردی به درستی روشن نمی شود اما مجددا پس از چند روز بدون مشکل روشن شود.

رفع مشکل سیاه شدن صفحه لپ تاپ

  • تنظیمات نمایشگر لپ تاپ را در قسمت Projection بررسی کنید و آن را در حالت های مختلف امتحان کنید.
  • درایور مرتبط با کارت گرافیک لپ تاپ را به طور کامل حذف کرده و مجددا نصب کنید. به یاد داشته باشید که به هنگام انجام این کار سیستم را در حالت مطمئن بوت کنید.
  • در صورت موثر نبودن راه های ذکر شده از متخصصان در نمایندگی رسمی لنوو کمک بگیرید.

از شارژ بودن باتری اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز سالم بودن باتری را با یک لپ تاپ دیگر تست کنید.

از اتصالات داخلی و عدم قطعی در کابل های متصل کننده ی نمایشگر با کیبورد لپ تاپ مطمئن شوید.

برای تشخیص معیوب بودن هر لوازم جانبی ،همه ی لوازم جانبی متصل به لپ تاپ را از دستگاه جدا کرده و به صورت مجزا دوباره وصل کنید.

نمایندگی رسمی لنوو

تمامی تولیدات کمپانی لنوو به صورت اورجینال توسط نمایندگی رسمی لنوو و به همراه ضمانت نامه ی معتبر به فروش می رسد. شما می توانید با مراجعه به مشاوران نمایندگی رسمی لنوو انواع تولیدات این شرکت را بررسی کنید و در آخر بهترین را برای خود انتخاب کنید. تمامی اطلاعات تخصصی و فنی انواع محصولات توسط مشاوران حاضر در نمایندگی رسمی لنوو در صورت نیاز و برای انتخابی بهتر در اختیار شما قرار می گیرد. واحد تعمیرات این نمایندگی لنوو به صورت مجزا برای هر محصول فعالیت می کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *