نمایندگی لنوو
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ارتقا آل این وان لنوو

مانند کامپیوترهای رومیزی اما ممکن است کاربران پس از مدتی استفاده از یک کامپیوتر چندکاره بخواهند آن را ارتقا دهند و آن زمان این سوال مطرح می شود که آیا ارتقا آل این وان لنوو ممکن است یا خیر؟ کاربران این کامپیوترهای همه کاره باید بدانند که ارتقا AIO لنوو امکان پذیر است اما این ارتقا صرفا محدود به برخی قطعاتی می شود که در این مقاله از آن ها نام می بریم.

ارتقا آل این وان لنوو

 

چرا ارتقا آل این وان لنوو مهم است؟

آل این وان ها مدتی است که در بازار دستگاه های دیجیتال دنیا عرضه شده اند و کاربران زیادی از آن ها استفاده می کنند. در مواردی ممکن است کاربران قدیمی تر احساس کنند که دستگاه دیگر کارایی قبل را نداشته و سرعت پردازش اطلاعات پایین آمده است؛ از طرفی نیز به هر دلیلی ممکن است علاقه ای به تعویض دستگاه خود و خریداری مدل های بالاتر نداشته باشند.

در چنین مواردی ارتقا آل این وان لنوو به کمک کاربران می آید و کاربر با صرف هزینه ای کمتر نسبت به خریداری مدل جدید می تواند اقدام به ارتقا کامپیوتر همه کاره لنوو خود کند تا بتواند عملکرد دستگاه را بهبود بخشیده و در عین حال سرعت پردازش و اجرای برنامه های سنگین را نیز بالا ببرد.

ارتقا AIO لنوو در قسمت هارد و رم

در کامپیوترهای رومیزی قدیمی تر تقریبا تمامی قطعات قابل ارتقا بوده و کاربر به راحتی می توانست با تعویض قطعات کامپیوتر خود را ارتقا دهد. در آل این وان ها اما بخش هارد و رم عموما تنها قطعاتی بوده که امکان ارتقای آن ها در کامپیوتر چند کاره لنوو میسر است. به عبارتی کاربر می تواند با تعویض هارد و رم موجب ارتقا AIO لنوو شده و دستگاه خود را به روز کند. اما ممکن است این سوال مطرح شود که چرا دیگر قطعات آل این وان قابل ارتقا نیستند؟

جواب این سوال را باید در ساختار خاص این کامپیوترهای همه کاره لنوو جستجو کرد. همان طور که در بالا عنوان شد تمامی قطعات این دستگاه ها به صورت فشرده در پشت مانیتور فیکس شده اند به صورتی که بیشتر قطعات به صورت کاملا محکم به مادربرد لحیم شده اند و امکان جدا کردن آن ها و جایگزینیشان با مدل به روزتر وجود ندارد. بنابراین تنها راهکار پیش روی کاربر جهت ارتقا آل این وان لنوو ارتقا هارد و رم است.

نحوه ارتقا کامپیوتر چند کاره لنوو

همان طور که در بالا گفته شد ارتقا آل این وان لنوو تنها از طریق ارتقا هارد و رم امکان پذیر است و این به نوعی سیاست شرکت های سازنده آل این وان می باشد که تنها راه ارتقا کامپیوتر همه کاره لنوو، خرید یک دستگاه جدید باشد. این عامل سبب می شود که بازار خرید و فروش این کامپیوترهای همه کاره همواره داغ بوده و شرکت های تولید کننده نیز سود زیادی از این مورد ببرند.

کاربران محترم باید توجه داشته باشند که این دستگاه ها بسیار حساس بوده و حتی ضربه هایی کوچک نیز می تواند موجب آسیب رسیدن به قسمت های مختلف این دستگاه و از کار افتادن آن بشود( کاربرانی که در زمینه مانیتور خود به مشکل خورده اند می توانند به مقاله تعمیر صفحه نمایش آل این وان همراه با ارائه ضمانت نامه مراجعه نمایند).

بنابراین توصیه می شود که برای ارتقای هارد و رم ال این وان Lenovo صرفا به مراکز معتبر مراجعه کنند. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیرات آل این وان لنوو بوده و تکنسین های مجرب این مرکز آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز در زمینه هر گونه تعمیرات دستگاه های آل این وان لنوو هستند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *