اشتراک گذاری

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو یکی از خدماتی است که در مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود. کارت گرافیک یکی از بخش های لپ تاپ است که با نام های دیگری نظیر کارت ویدیو، کارت نمایشگر، آداپتور نمایشگر، آداپتور گرافیک یا برد گرافیک نیز شناخته می شود.

از آنجا که این کارت مسئول تولید تصاویر خروجی برای نمایش روی صفحه نمایش است، خرابی آن می تواند مشکلات زیادی برای کاربر ایجاد کند، از همین رو تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو در کم ترین زمان ممکن یکی از اصول کار مرکز سخت افزار ایران است.

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ Lenovo یک عمل تخصصی بوده و صرفا باید به دست افراد متخصص در حوزه تعمیرات لپ تاپ لنوو انجام شود در غیر این صورت ممکن است در حین انجام تعمیرات آسیب های بیشتری به دستگاه وارد شده و در نتیجه کاربر دچار ضررهای مالی بیشتری شود.

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

زمان تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

یکی از سوالاتی که ممکن است برای کاربران پیش بیاید این است که از کجا متوجه شویم زمان تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ Lenovo فرا رسیده است؟ خرابی کارت گرافیک نشانه های بیرونی متعددی دارد که با مشاهده آنها به راحتی می توانید متوجه شوید که احتمالا کارت گرافیک آسیب دیده و باید تعمیر شود. این نشانه ها عبارتند از:

 • در صورتی که لپ تاپ روشن باشد اما صفحه نمایش تصویری نشان ندهد احتمالا کارت گرافیک لپ تاپ لنوو دچار مشکل شده است.
 • مشاهده خطوط عمودی روی صفحه نمایش لپ تاپ یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی کارت گرافیک بوده و لازم است سریعا نسبت به تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو اقدام نمایید.
 • چنانچه پس از بالا آمدن صفحه حاوی آرم ویندوز صفحه نمایش خاموش شود احتمالا یکی از بخش های مرتبط با کارت گرافیک آسیب دیده است. در چنین مواردی لازم است دستگاه توسط تکنسین های متخصص بررسی شود تا قطعه آسیب دیده و همچنین میزان آسیب وارد شده به آن مشخص شود.
 • اگر در هنگام اجرای بازی های سنگین متوجه شدید که عملکرد صفحه نمایش و تصاویر کند است نیز احتمالا کارت گرافیک دستگاه خراب شده است. البته در چنین مواردی ممکن است ایراد از بخش خنک کننده کارت گرافیک باشد.

توجه داشته باشید که اگرچه تمامی موارد گفته شده می توانند نشانه خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو باشند، اما مشاهده

آنها لزوما به معنی خرابی کارت گرافیک نبوده و پیش از هرگونه اقدام لازم است ابتدا دستگاه توسط افراد متخصص مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد.

تعمیرات کارت گرافیک لپ تاپ Lenovo

هزینه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ Lenovo

یکی از مسائلی که در هنگام خراب شدن لوازم الکترونیکی ذهن کاربران را به خود مشغول می کند هزینه تعمیرات دستگاه است. امروزه با رشد افزایشی قیمت دستگاه های الکترونیکی، طبیعی است که هزینه تعمیر آنها نیز بالاتر رود. 

در مورد تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو نیز باید توجه داشته باشید که در نود درصد موارد در صورت بروز ایراد در این قطعه لازم است که تکنسین آن را با یک کارت گرافیک نو تعویض کند. در برخی موارد ممکن است تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ Lenovo تنها با گرما دادن به آن انجام شود. 

روش انجام کار بدین صورت است که با استفاده از کمی خمیر فلکس و بالابردن دمای هیتر تا 350 درجه، ارتباط بین چیپ و برد کارت گرافیک مجددا برقرار می شود. البته توجه کنید که این امر باید به دست افراد متخصص انجام شود. 

در موارد دیگر یا در صورت سوختن کارت گرافیک باید کارت گرافیک آسیب دیده با یک کارت گرافیک جدید تعویض شود. در مرکز سخت افزار ایران در هنگام تعویض قطعه تنها از قطعات اصل و با کیفیت استفاده می شود. هزینه انجام تعمیرات متفاوت بوده و تنها پس از بررسی و عیب یابی دستگاه توسط تکنسین امکان ارائه هزینه دقیق خدمات وجود خواهد داشت.

نکات مهم پیش از اقدام به تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ Lenovo

پیش از اقدام برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو لازم است نکاتی را مد نظر داشته باشید تا کیفیت تعمیرات بالاتر رفته و همچنین از وارد شدن آسیب های ثانویه به دستگاه جلوگیری شود. این نکات عبارتند از:

 • پس از تعویض و تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ Lenovo مطمئن شوید که کارت کاملا صحیح در slot مربوطه قرار گرفته است.
 • برای تمیز کردن کارت گرافیک از تینر یا اسپری خشک اینترفیس استفاده نمایید.
 • پس از بستن دستگاه مطمئن شوید که فن به درستی کار می کند و دمای کارت گرافیک در حین کار از حد مجاز بالاتر نمی رود.
 • درایورها را چک کنید و مطمئن شوید که آپدیت هستند.
 • قطعات SMD روی بورد را از بابت سلامت و کارکرد مناسب بررسی کنید.
 • لحیم سردی پورت های خروجی کارت گرافیک را چک کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.

نشانه های کارت گرافیک سوخته

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کارت گرافیک پیش بیاید سوختن آن است. تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو در چنین مواردی تنها با تعویض آن امکان پذیر است. اما نکته حائز اهمیت این است که از کجا مطمئن شویم که کارت گرافیک سوخته است و بخش های دیگر ایرادی ندارند؟ 

در پاسخ به این سوال باید گفت که تشخیص سوختگی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو با تست لپ تاپ با یک کارت گرافیک دیگر امکان پذیر است و این امر باید صرفا به دست تکنسین های متخصص و ماهر انجام شود.

در اینگونه موارد تکنسین سیستم را با یک کارت گرافیک دیگر تست می کند. در صورتی که عملکرد سیستم در نمایش تصاویر با کارت گرافیک جایگزین کاملا بدون مشکل باشد مشخص می شود که کارت گرافیک سوخته است و برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ Lenovo باید آن را تعویض کرد. 

تعویض کارت گرافیک نیاز به زمان طولانی ندارد و عموما کمتر از سایر تعمیرات لپ تاپ به طول خواهد انجامید. نکته حائز اهمیت این است که در صورت موجود نبودن کارت گرافیک مورد نظر، زمان انجام تعمیرات ممکن است کمی بیشتر شود. از جمله مواردی که می توانند موجب سوختن کارت گرافیک شوند می توان موارد زیر را نام برد:

 • نوسان های برق مربوط به منبع تغذیه
 • ضعیف بودن پاور سیستم
 • ناسازگار بودن اتصال کارت گرافیک با مادربرد سیستم
 • ایراد در سیستم خنک کننده کارت گرافیک

تکنسین های حاضر در نمایندگی لنوو به تعمیر لپ تاپ لنوو کاملا مسلط بوده و با استفاده از بروزترین و پیشرفته ترین ابزارآلات دنیای تعمیرات لپ تاپ، اقدام به عیب یابی و در نهایت تعمیر لپ تاپ لنووی کاربران عزیز می کنند. کیفیت خدمات ارائه شده مورد تائید نمایندگی بوده و تمامی خدمات ارائه شده دارای گارانتی هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *