نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

کار نکردن کیبورد لپ تاپ لنوو

کیبورد پل ارتباطی مهمی میان کاربر و سیستم رایانه ای است. بنابراین کار نکردن کیبورد لپ تاپ لنوو مشکل دردسرسازی است که می تواند لپ تاپ را به سیستم بلااستفاده ای تبدیل کند. اما خوشبختانه از کار افتادن کیبورد لپ تاپ لنوو همواره نیازمند تعمیرات تخصصی نیست. این مقاله را دنبال کنید تا به شما بگوییم برای رویارویی با مشکل کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ Lenovo و یا سایر برندهای موجود در بازار باید چه کار کنید. اما باید این نکتع را بیان کنیم که در صورت برطرف نشدن ایرادات کیبورد لپ تاپتان باید حتما به تکنسین های با تجربه در واحد تعمیرات لپ تاپ لنوو نمایندگی های مجاز مراجعه نمایید.

راه حل های رفع مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ لنوو
 
در ادامه به شما 4 روش برای رفع مشکل از کار افتادن کیبورد لپ تاپ لنوو پیشنهاد میکنیم که با انجام این کار ها میتوانید با مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ لنوو مقابله کنید:
  • ریستارت کردن لپ تاپ

قدرت ریستارت را دست کم نگیرید. با یک بار خاموش و روشن کردن لپ تاپ می توانید بسیاری از مشکلات ریز و درشت سیستم از جمله خرابی کیبورد را برطرف سازید. ریستارت کردن لپ تاپ باعث هماهنگی دوباره اجزای داخلی رایانه می شود.

  • تمیز کردن کیبورد لپ تاپ

بیشتر اوقات از کار افتادن کیبورد لپ تاپ لنوو به دلیل وجود زباله ها و آلودگی هایی است که میان درزهای کیبورد فرو رفته است. برای تمیز کردن کیبورد بهتر است رایانه را خاموش کنید و با استفاده از اسپری هوای فشرده به دقت شیارهای میان دکمه های لپ تاپ را تمیز کنید. می توانید برای این کار لپ تاپ را با زاویه ی 75 درجه ای به صورت شیب دار نگه داشته و آن را به آرامی تکان دهید.

  • بازگردانی ویندوز لپ تاپ به وضعیت مناسب

ویندوز قابلیت کاربردی و مناسبی دارد که توسط آن می توانید به وضعیت ایمن قبلی برسید. به منوی استارت سیستم رفته و کنترل پنل را انتخاب کنید. روی گزینهBack up your computer  کلیک کنید.

کار نکردن کیبورد لپ تاپ لنوو

پس از آن عبارت  System and Security را برگزیده و بر روی Recover system settings or your computer  کلیک کنید. 

کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ لنوو

در آخر هم با کلیک بر Open System Restore کمی صبر کنید تا رایانه پروسه ی Restore شدن ویندوز را طی کند.

از کار افتادن کیبورد لپ تاپ لنوو
  • آپدیت درایور صفحه کلید

یکی از دلایل اصلی کار نکردن کیبورد لپ تاپ لنوو، بی توجهی به فرا رسیدن زمان آپدیت درایور صفحه کلید است. برای اعمال این آپدیت از طریق منوی Run به Device manager بروید.

کارنکردن کیبورد لپ تاپ لنوو

این بخش در کنترل پنل و منوی System and Security دیده می شود. به هر حال پس از ورود به Device manager درایورهای سخت افزاری لپ تاپ را یافته و به قسمت Keyboard وارد شوید. 

کار نکردن کیبورد لپ تاپ

سپس وضعیت درایور کیبورد را بررسی نمایید و در صورت نیاز با مراجعه به وب سایت سازنده ی لپ تاپ، درایور را آپدیت کنید.

دلیل کار نکردن تاچ پد لپ تاپ لنوو را چه می دانید؟ با خوندن این مطلب کاربردی با ما همراه شو 

 

تعمیر صفحه کلید لپ تاپ Lenovo

کار نکردن کیبورد لپ تاپ لنوو زمانی نیاز به تعمیرات تخصصی دارد که پس از اعمال راهکارهای بالا همچنان ادامه داشته باشد. قطعی کابل انتقال دیتای کیبورد به هنگام خرابی مادربرد و یا خرابی اتصالات پشت دکمه های کیبورد باید به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. کارشناسان ما در نمایندگی رسمی لنوو پس از عیب یابی دقیق و ریزبینانه چنین ایراداتی را تعمیر می کند. کافی است به یکی از شعب نمایندگی لنوو مراجعه نمایید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *