نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

آب خوردگی لپ تاپ لنوو

آب خوردگی لپ تاپ لنوو مشکل بسیار رایجی می باشد که ممکن است طی استفاده ی چند ساله از این نوع تجهیزات رخ دهد. نفوذ مایعات به لپ تاپ می تواند به راحتی موجب روشن نشدن سیستم شود. اگر میزان نفوذ مایعات در حد یک لیوان سر پر باشد، متاسفانه شاهد سوختگی قطعات بسیاری از لپ تاپ خواهید بود. بنابراین باید اقدامات مراقبتی از سیستم رایانه ای لپ تاپ را جدی بگیرید و نوشیدنی های گوناگون را در فاصله ی زیادی از سیستم قرار دهید.

اما اگر ناگهان با مشکل آب خوردگی لپ تاپ لنوو رو به رو شده اید، می توانید با استفاده از راهکارهای کاربردی این مقاله تا مقدار زیادی تاثیرات مخرب این مشکل را کنترل کنید. لازم به ذکر است که نمایندگی رسمی لپ تاپ لنوو تحت نظر کارشناسان ماهر خود چنین اختلالاتی را برطرف می سازد. این مجموعه با به کارگیری ابزارآلات پیشرفته خرابی های ناشی از آب خوردگی لپ تاپ لنوو را تعمیر می نماید.

آبخوردگی لپ تاپ لنوو

جلوگیری از بروز مشکل آب خوردگی لپ تاپ لنوو

پیش گیری بر درمان تقدم دارد. این موضوع در نگه داری از لپ تاپ نیز صادق است. جهت جلوگیری از بروز مشکل آب خوردگی لپ تاپ لنوو، استفاده از کاور مناسب و استاندارد گزینه ی مناسبی می باشد. اکیدا توصیه می نماییم که به هنگام حمل و نقل لپ تاپ، حتما از کیف ها و کاورهای استاندارد بهره ببرید تا از نفوذ احتمالی باران و یا رطوبت به درون قاب لپ تاپ لنوو جلوگیری شود. 

همچنین سعی کنید زمان کار با لپ تاپ حتی الامکان از خوردن مایعات خودداری کنید. در صورتی که عادت به نوشیدن مایعات هنگام کار دارید، از یک کاور مناسب برای کیبورد استفاده نمایید. کاور و روپوش های پلاستیکی می توانند تا حد زیادی مانع از خیس شدن ناگهانی لپ تاپ شوند.

اقدامات ضروری پس از آب خوردگی لپ تاپ لنوو

خارج کردن باتری لپ تاپ

در صورت پیدایش مشکل آب خوردگی لپ تاپ لنوو، می‌بایست به عنوان اولین قدم بلافاصله لپ‌تاپ را خاموش نمایید و باتری آن را خارج سازید.

خشک کردن لپ تاپ در هوای آزاد

برای رفع مشکل آب خوردگی لپ تاپ لنوو بلافاصله لپ تاپ را مانند عدد ۸ بر عکس کنید و اجازه دهید تا در هوای آزاد خشک شود. از قرار دادن لپ تاپ بر زیر نور آفتاب و یا مقابل باد گرم سشوار خودداری کنید. این کار باعث تشدید آسیب دیدگی لپ تاپ خواهد شد.

جداسازی کابل و تجهیزات جانبی لپ تاپ

در مرحله ی دوم باید هر گونه کابل مرتبط با تجهیزات جانبی لپ تاپ اعم از موس، هارد اکسترنال، آداپتور لپ تاپ و… که به لپ تاپ اتصال یافته اند را خارج نمایید. توجه داشته باشید که این کار سریعا پس از جداکردن باتری لپ تاپ انجام شود.

خارج کردن قطعات لپ تاپ

برای کنترل مشکل آب خوردگی لپ تاپ در مواقعی که مقدار نفوذ مایعات در حد زیادی است، باید قطعات لپ تاپ از جمله کیبورد و لولای لپ تاپ را جدا کنید. برای انجام این کار بهتر است از دفترچه ی راهنمای سیستم کمک بگیرید، چرا که هر گونه اشتباه در روند شکل گیری این فرآیند می تواند به دستگاه مورد بحث آسیب وارد کند. 

پس از باز کردن قطعات از یکدیگر، آن ها را در هوای آزاد قرار داده و منتظر باشید تا خشک شوند. شما می توانید قطعات را با الکل  تمیز کنید و سپس اجازه دهید تا خشک شوند. با تبخیر این الکل رطوبت داخل لپ تاپ نیز تبخیر می گردد.

تعمیر لپ تاپ آب خورده را جدی بگیرید

نفوذ آب در دستگاه های دیجیتال می تواند به مرور زمان باعث سوختگی برخی از قطعات داخلی سیستم شود. برای مقابله با مشکل آب خوردگی لپ تاپ لنوو اگر قادر به باز کردن قطعات دستگاه مطابق با مراحل بخش قبلی نمی باشید، مهم ترین حرکت پدید آوردن مهلت استراحت سیستم است. در این راستا پس از خارج کردن باتری و کابل های سیستم توسط یک پنبه، آب اضافی روی کیبورد لپ تاپ را جذب نمایید و سپس بدون اعمال هیچ اقدامی لپ تاپ را تا 24 ساعت کنار بگذارید.

اگر میزان رطوبت وارده بر سیستم کم می باشد، این 24 ساعت خود باعث تبخیر رطوبت اضافی درون سیستم شده و فردای آن روز می توانید به راحتی لپ تاپ را روشن کنید. اگر سیستم رایانه ای لپ تاپ روشن نشود و یا میزان آب درون آن کم نباشد، باید بدون فوت وقت به مراکز معتبر تعمیراتی مراجعه کنید و از سوختگی بیشتر اجزای لپ تاپ جلوگیری کنید. لازم به ذکر است که نمایندگی رسمی لنوو در صورت وجود آسیب بر هارد لپ تاپ سیستم نیز قادر به ریکاوری اطلاعات پاک شده در سطح کیفی بی نظیری می باشد.

 نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مجموعه ای سیستماتیک است که انواع لپ تاپ های برند لنوو را در بالاترین سطح کیفی امکان پذیر ترمیم می نماید. خدمات و سرویس های ویژه ی نمایندگی رسمی لنوو دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی اختلالات سخت افزاری و تداخلات نرم افزاری سیستم رایانه ای لپ تاپ لنوو را در بر می گیرد. لازم به ذکر است که توجه به پارامترهای استاندارد ویژگی بارز سیستم کاری نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو می باشد که تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را برای شما عزیزان پدید می آورد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *