نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

تعویض ال سی دی موبایل لنوو

از آن جا که بیش از نود درصد عملکرد گوشی به ال سی دی آن بستگی دارد هرگونه ایراد و اختلال در آن می تواند منجر به از کار افتادن گوشی شود. در واقع گوشی عملکرد خود را دارد اما به دلیل خراب شدن LCD ، کاربر قادر به ادامه کار با آن نمی باشد. اگر متوجه هرگونه ایرادی در LCD خود شدید باید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض ال سی دی موبایل خود اقدام کنید. در این مقاله به مرور نکاتی در زمینه تعویض ال سی دی موبایل لنوو می پردازیم.

تعویض ال سی دی موبایل لنوو

هزینه تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل لنوو

در مورد هزینه تعمیر یا تعویض LCD موبایل باید در نظر داشت که عوامل مختلفی در این باره دخیل هستند و هزینه تعمیر یا تعویض ال سی دی گوشی با توجه به میزان خسارت وارد شده محاسبه می شود. مورد دیگری که بر میزان هزینه تعویض LCD گوشی موثر است، مدل گوشی است. به عنوان مثال هزینه تعویض ال سی دی گوشی لنوو با آیفون متفاوت است. در برندهای مختلف اما حتی مدل ها و سری های مختلف نیز قیمت ال سی دی متفاوتی دارند.

مدل های جدیدتر به دلیل محبوبیت بیشتر در بازار عموما لوازم جانبی گران تری نیز دارند. از طرف دیگر هرچه صفحه نمایش گوشی بزرگتر باشد عموما هزینه تعویض آن نیز نسبت به مدل های مشابه بالاتر است. نوع و کیفیت ال سی دی نیز بر روی قیمت تاثیر دارد. واضح است که هزینه تعویض ال سی دی اورجینال با انواع تقلبی بسیار متفاوت است. به طور کلی هزینه تعویض ال سی دی موبایل لنوو بسته به شدت خرابی و البته مدل این قطعه متفاوت است.

چه زمانی باید نسبت به تعویض LCD موبایل لنوو اقدام کرد؟

  ال سی دی و تاچ از قطعات بسیار حساس گوشی موبایل هستند و در اثر ضربه و آب خوردگی دچار مشکل می شوند. اما اگر گوشی ما مشکل دارد از کجا بفهمیم که این ایراد ناشی از ال سی دی است و باید نسبت به تعمیر یا تعویض ال سی دی موبایل lenovo خود اقدام کنیم؟ در زیر به نشانه هایی اشاره می کنیم که با دیدن آن ها می توانید متوجه شوید که زمان تعمیر یا تعویض LCD موبایل شما فرا رسیده است. این نشانه ها عبارتند از:

روشن نشدن ال سی دی گوشی

مشخصا روشن نشدن ال سی دی نشانه اختلال در آن است. اما نکته ای که در اینجا باید مدنظر داشته باشید این است که اگر LCD گوشی لنوو شما به صورت کامل سیاه شده است، احتمالا این قطعه کاملا سوخته و باید نسبت به تعویض ال سی دی موبایل لنوو اقدام نمایید.

  1. کار نکردن تاچ گوشی

در این گونه موارد احتمالا ال سی دی روشن می شود اما تاچ موبایل کار نمی کند. از آن جا که تاچ و ال سی دی به هم مرتبط هستند امکان تعمیر تاچ گوشی لنوو به تنهایی وجود ندارد و در این مورد هم تاچ و هم ال سی دی باید به طور کامل تعویض شوند.

  1. سیاه شدن قسمتی از LCD

در مواردی ممکن است شدت ضربه وارد شده به LCD آنقدری زیاد نباشد که منجر به سوختن کامل آن شود. ضربه ها در نهایت تاثیر خود را روی ال سی دی خواهند گذاشت، به طوری که اگر شدت ضربه زیاد نباشد، ممکن است تنها بخشی از LCD بسوزد و آن قسمت از صفحه نمایش داده نشود. متاسفانه در این مورد نیز امکان تعمیر وجود ندارد و باید نسبت به تعویض ال سی دی موبایل لنوو به صورت کامل اقدام کرد.

  1. روشن و خاموش شدن ال سی دی

زمانی ممکن است متوجه شوید که شدت نور ال سی دی کم و زیاد می شود یا به اصطلاح LCD  سوسو میزند. این مورد ممکن است ناشی از اختلالاتی غیر از سوختن LCD موبایل باشد و باید توسط تکنسین فنی بررسی شده و منبع آن پیدا شود، بنابراین صرف سوسو زدن ال سی دی به این معنی نیست که LCD سوخته و باید نسبت به تعویض ال سی دی گوشی اقدام نمایید.

ساختار ال سی دی موبایل لنوو و نحوه نگهداری از آن

ال سی و تاچ گوشی به هم متصل هستند و در هنگام خرابی یکی از این دو باید هر دو تعویض شوند. این بخش خود شامل پنج قطعه اصلی می شود که عبارتند از گلس، تاچ، پنل، چراغ های LCD و قاب ال سی دی. این قطعات بهم پرس شده و در نهایت درون گوشی کار گذاشته می شوند. این قطعه در مقابل ضربه و نفوذ مایعات حساس است اما راهکارهایی وجود دارد که با کمک آن ها می توانیم محافظت بیشتری از تاچ و ال سی دی گوشی خود داشته باشیم و در نتیجه نیازی به تعویض ال سی دی موبایل خود نداشته باشیم. برای محافظت بیشتر از LCD گوشی خود بهتر است نکات زیر را رعایت نمایید:

  1. مهمترین نکته در حفاظت از LCD این است که از گلس های محافظ ال سی دی استفاده کنید.
  2. بهتر است موبایل خود را در جیب شلوارتان قرار ندهید زیرا ممکن است در اثر حواس پرتی و نشستن، گوشی تحت فشار قرار بگیرد و LCD آن بشکند.
  3. سعی کنید همیشه از قاب متناسب با گوشی که قابلیت ضربه گیری بالایی داشته باشد استفاده کنید.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *