نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

تعمیر اسپیکر موبایل لنوو

اسپیکرها یکی بخش های مهم در مدار صورت گوشی تلفن همراه هستند که باعث پخش صدا و دریافت آن می شوند. این قطعات نیز مانند دیگر قطعات گوشی های تلفن همراه به هر دلیلی ممکن است دچار مشکل شوند و عملکرد آن ها با اختلال مواجه شود. این مشکلات می تواند به دلیل ضربه خوردن اسپیکر، ورود آب و مایعات دیگر به گوشی، گرد و غبار یا دلایل دیگر باشد. برای تعمیر اسپیکر موبایل لنووی خود اما لازم نیست در اولین قدم به یک متخصص مراجعه کنید. در بسیاری موارد مشکلات موجود در اسپیکر بسیار جزئی بوده و می توانید خودتان در منزل با استفاده از راهکارهایی ساده اقدام به تعمیر بلندگوی موبایل خود کنید. در این مقاله به ارائه راهکارهایی برای رفع مشکل اسپیکر موبایل در منزل می پردازیم و در نهایت نکاتی پیرامون تعمیر در تعمیرگاه های مخصوص را بیان می کنیم.

تعمیر اسپیکر موبایل

تعمیر اسپیکر موبایل لنوو

ظهور گوشی های تلفن همراه انقلاب شگرفی در حوزه گجت های هوشمند بوده است. این تلفن های همراه دیگر تنها وسیله ای برای برقراری ارتباط نیستند، بلکه برای بیشتر مردم گوشی های تلفن همراه وسیله ای برای گوش کردن موسیقی، انجام کارهای روزمره، مطالعه کتاب، حضور در کلاس های آنلاین، انجام مکاتبات مختلف و غیره هستند. در میان قطعات گوشی تلفن همراه اسپیکرها همیشه برای کاربران مهم و جذاب بوده اند. در این میان خراب شدن اسپیکر گوشی یکی از دلایلی است که به راحتی می تواند کاربر را کلافه کرده و کارکرد گوشی را مختل کند. هنگامی که متوجه مشکل در اسپیکر موبایل خود شدید بهتر است هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکل اسپیکر موبایل خود اقدام کنید. در این مقاله به نکاتی پیرامون نحوه تعمیر اسپیکر موبایل لنوو و اقداماتی که برای تعمیر بلندگوی موبایل باید انجام دهید می پردازیم.

مراحل تعمیر اسپیکر موبایل لنوو

در صورتی که متوجه هرگونه اختلال در پخش و دریافت صدا در گوشی تلفن همراه خود شدید باید نسبت به رفع مشکل اسپیکر موبایل خود اقدام کنید. اما راهکارهایی وجود دارند که شما می توانید قبل از مراجعه به مراکز معتبر جهت تعمیر بلندگوی موبایل خود آن ها را در منزل امتحان کرده و در مرحله آخر به نمایندگی های لنوو مراجعه کنید.

  • بررسی اختلالات نرم افزاری

اولین و خوش بینانه ترین امکانی که در زمینه خرابی اسپیکر گوشی موبایل شما وجود دارد این است که خود اسپیکر مشکلی نداشته باشد و اختلال در عملکرد آن صرفا به دلیل برخی تداخلات یا باگ های موجود در سیستم باشد. برای تعمیر بلندگوی موبایل در این حالت بهترین راه حل ریبوت کردن سیستم است. در صورت حل نشدن مشکل با ریبوت کردن، مرحله بعدی در تعمیر اسپیکر موبایل لنووی شما این است که مطمئن باشید خروجی صدا روی اسپیکرهای خود گوشی فیکس شده است و همچنین بخش Do Not Disturb و Silent نیز غیرفعال هستند. در برخی موارد نیز متوجه می شوید که پس از نصب و اجرای یک برنامه خاص اسپیکر شما دچار اختلال شده است، در چنین مواردی احتمالا در نرم افزار آن اپلیکیشن اختلالی وجود دارد، بنابراین می توانید با پاک کردن برنامه نسبت به رفع مشکل اسپیکر موبایل لنووی خود اقدام کنید.

  • اتصالات جانبی را به صورت دستی قطع کنید

در برخی موارد پس از جدا کردن اتصالات جانبی مانند هدفون و غیره ناگهان متوجه می شوید که اسپیکر موبایلتان کار نمی کند. در اینگونه موارد نیاز به نگرانی زیادی نیست و رفع مشکل اسپیکر موبایل به راحتی صورت می گیرد چون احتمالا فقط گوشی شما جدا شدن هدفون را تایید نکرده است. برای تعمیر اسپیکر موبایل خود در این مورد می توانید از Reboot یا برنامه Disable headphone استفاده کنید و ارتباط بین هدفون و گوشی موبایل را به صورت دستی قطع کنید.

  • اسپیکر را در حالت Safe Mode بررسی کنید

یکی دیگر از راه های تعمیر بلندگوی موبایل در حالتی که مشکل از تداخلات نرم افزاری باشد این است که حالت Safe Mode گوشی خود را فعال کنید و در آن حالت بلندگوی موبایل را چک کنید. در حالت Safe mode تمام ارتباطات جانبی گوشی قطع شده و سیستم صرفا با برنامه های اصلی اجرا می شود.

  • بررسی سخت افزاری اسپیکر موبایل

بلندگوی گوشی تلفن همراه قطعه ای است که از منافذ فراوانی تشکیل شده است. گاهی ورود گرد و غبار یا مایعات به این منافذ موجب اختلال در عملکرد اسپیکر می شود. برای رفع مشکل اسپیکر موبایل لنووی خود کافی است با یک دستمال تمیز، نرم و بدون پرز مانند دستمال عینک اقدام به پاک سازی قسمت بیرونی منافذ اسپیکر نمایید. در مرحله بعدی برای تعمیر اسپیکر موبایل خود می توانید با استفاده از یک پمپ هوا، جارو برقی یا فوت کردن درون منافذ غبارهای نامرئی موجود روی منافذ را تا حد امکان تمیز کنید. در صورت تمایل نیز می توانید با استفاده از یک مسواک نرم و قدیمی منافذ اسپیکر را تمیز کنید.

  • مایعات روی اسپیکر را خشک کنید

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که آب یا مایعات دیگر روی گوشی شما ریخته شود و پس از چند دقیقه متوجه می شوید که اسپیکر گوشی کار نمی کند. از آن جا که منافذ اسپیکر به درون گوشی راه دارند آب یا مایعات دیگر می توانند به راحتی از طریق آن ها به درون گوشی نفوذ کنند. در این حالت برای تعمیر بلندگوی موبایل لنووی خود باید تمام آب موجود روی گوشی و احیانا درون آن را خشک کنید.

یکی از راه هایی که می توانید در این مورد برای تعمیر اسپیکر موبایل خود در پیش بگیرید خشک کردن گوشی با استفاده از باد سشوار است. در این گونه موارد بهتر است از باد خیلی داغ سشوار استفاده نکنید. اما اگر میزان آب ریخته شده روی گوشی شما زیاد بوده است، راهکار دیگری که می توانید برای رفع مشکل اسپیکر موبایل خود به کار ببرید این است که گوشی را به مدت چند ساعت خاموش کرده و آن را درون یک کیسه برنج بگذارید.

  • استفاده از نرم افزارهای پاک کننده اسپیکر

شاید برای شما نیز اصطلاح نرم افزار پاک کننده اسپیکر کمی عجیب و غریب به نظر برسد اما این اصلاح کاملا صحیح و اتفاقا بسیار کاربردی است. همانطور که ممکن است متوجه شده باشید پخش صدا از اسپیکر باعث ایجاد لرزش هایی نامحسوس در بلندگوی موبایل می شود. برنامه هایی وجود دارند که با پخش کردن صداهایی خاص باعث ایجاد ویبره های مشخصی در اسپیکر می شوند که آب یا گرد و غبار را تا حدودی از اسپیکر خارج می کند و در نهایت باعث رفع مشکل اسپیکر موبایل می شوند. این برنامه ها عموما رایگان بوده و به راحتی می توانید آن ها را دانلود کنید. یکی از بهترین برنامه ها در این زمینه برای تعمیر اسپیکر موبایل لنوو برنامه Speaker Cleaner است.

سخن آخر در مورد رفع مشکل اسپیکر موبایل

اگر مشکل اسپیکر گوشی شما با موارد گفته شده در بالا حل نشد باید برای رفع مشکل اسپیکر موبایل خود به مراکز معتبر مراجعه کنید. اگر خودتان فردی فنی هستید و تا حدودی با تعمیر موبایل آشنایی دارید می توانید خودتان نسبت به تعویض اسپیکر موبایل خود اقدام کنید. اما از آن جا که گوشی تلفن همراه گجتی حساس بوده و هرگونه اقدام اشتباه در زمان تعمیر اسپیکر موبایل می تواند منجر به خسارات جانبی بیشتری در گوشی شود پیشنهاد ما این است که حتما به مراکز مجاز نمایندگی لنوو در تهران و سایر شهرها مراجعه کرده و تعمیر بلندگوی موبایل خود را به همکاران متخصص ما در این امر بسپارید. تکنسین های این مراکز با پشتوانه دانش فنی و سال ها تجربه آماده هرگونه خدمات رسانی اعم از رفع مشکل خرابی اسپیکر موبایل، رفع مشکلات شارژ موبایل، تعمیر تاچ گوشی لنوو و دیگر خدمات به مشتریان عزیز هستند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *