نمایندگی لنوو
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مشکل کم نور شدن صفحه تبلت لنوو

کم نور شدن صفحه تبلت لنوو، مساله ای است که بسیاری کاربران ممکن است با آن برخورد کنند. البته معمولا این مساله ساده بوده و نمی توان آن را به عنوان نشانه ای از ایراد در سیستم در نظر گرفت. کم شدن نور صفحه تبلت لنوو به این معنا است که در هنگام کار کردن، بدون هیچ دلیل خاصی صفحه تاریک شده و عملا کار با آن غیر ممکن می شود. عوامل زیادی ممکن است در تاریک شدن صفحه تبلت لنوو دخیل باشند که به بررسی آنها می پردازیم. نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که اگر پس از انجام راهکارهای زیر نیز کماکان با این مشکل مواجه شدید، بهتر است از دستکاری بیشتر تبلت خودداری کرده و آن را جهت تعمیر به افراد متخصص بسپارید.

مشکل کم نور شدن صفحه تبلت لنوو-min

بررسی علل کم نور شدن صفحه تبلت لنوو

عوامل بسیار زیادی می توانند منجر به کم نور شدن صفحه تبلت لنوو شوند. این عوامل می توانند سخت افزاری یا نرم افزاری باشند. به عنوان مثال ممکن است تنظیمات نور و روشنایی تبلت روی حالت صرفه جویی انرژی تنظیم شده باشد. این مساله موجب می شود که وقتی شارژ تبلت رو به اتمام است، دستگاه به طور هوشمند نور صفحه را کم کند تا زمان بیشتری روشن بماند (بررسی دلایل خالی شدن باتری تبلت لنوو و راهکار هایی برای رفع این مشکل). مورد بعدی که می تواند منجر به کم شدن نور صفحه تبلت لنوو شود، نفوذ بدافزارها به سیستم است. ویروس ها می توانند عملکردهای مختلفی در دیوایس های هوشمند داشته باشند. جالب است بدانید برخی ویروس ها می توانند پس از نفوذ به درون سیستم، موجب کم نور شدن صفحه تبلت Lenovo و دیگر برندها شوند. از همین رو در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید، بهتر است سیستم را از لحاظ ورود بدافزارها نیز تحت بررسی قرار دهید. از دیگر عوامل دخیل در تاریک شدن صفحه تبلت لنوو می توان به کم بودن حافظه برای پردازش، نصب یک برنامه معیوب یا حتی قدیمی بودن تبلت نیز اشاره کرد.

رفع مشکل کم شدن نور صفحه تبلت لنوو

همان طور که اشاره شد یکی از اصلی ترین دلایل کم نور شدن صفحه تبلت لنوو، تغییر تنظیمات روشنایی و نور صفحه است. برای رفع مشکل کم شدن نور تبلت لنوو یا هر برند دیگری، مراحل زیر را طی کنید:

– ابتدا لازم است از بخش تنظیمات تبلت خود به قسمت تنظیمات روشنایی بروید و در صورتی که حالت صرفه جویی فعال است آن را غیرفعال کنید.

– پس از آن می توانید با رفتن به برنامه power از تنظیمات نور تبلت خود اطمینان حاصل کنید.

– در مرحله اول برنامه را باز کرده و در میان گزینه های نمایش داده شده، گزینه tools را انتخاب کنید.

– پس از آن و در صفحه بعدی به دنبال تب usage گشته و آن را نیز باز کنید.

– در این مرحله برای رفع مشکل تاریک شدن صفحه تبلت لنوو کافی است گزینه protective glasses آن را روی حالت enable قرار دهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *