نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

افزایش سرعت تبلت لنوو

سرعت تبلت لنوو حین کار ممکن است  طی عواملی کاهش یابد که این خود عاملی در سرعت روند کار محسوب می شود. عواملی که موجب کند شدن سرعت این دستگاه می شوند شامل مواردی از قبیل پر شدن حافظه کش، ویجت ها، پرشدن تبلت از برنامه های اضافی و …. هستند. اگر شما هم این روزها با چنین مشکلی در حین کار با تبلت مواجه شدید بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین افزایش سرعت تبلت لنوو از راهنمای های کارشناسان و متخصصان در نمایندگی تعمیر تبلت لنوو بهره مند شوید.

سرعت تبلت لنوو

راه های افزایش سرعت تبلت لنوو

ما در این مقاله از نمایندگی لنوو قصد داریم تکنیک های کاربردی افزایش سرعت تبلت لنوو را برایتان بیان کنیم، پس به شما پیشنهاد می کنیم مطالب این محتوا را از دست ندهید و تا ادامه با ما باشید.

1. آپدیت کردن سیستم عامل تبلت و اپلیکیشن های نصب شده بر روی تبلت

یکی از تکنیک های موثر در بالا بردن سرعت تبلت لنوو این است که قبل از هر چیز همه اپلیکیشن های نصب شده بر روی تبلت و همچنین خود سیستم عامل تبلت را آپدیت یا بروز رسانی کنید. علت این امر این است که هر اپلیکیشن نصب شده بر روی تبلت یک باگ نرم افزاری دارد که علاوه بر اینکه بخش زیادی از باتری را مصرف می کند از طرفی در کند شدن سرعت تبلت نیز نقش بسزایی دارد. با آپدیت کردن مجدد دقیقا شما باگ هایی که در نسخه قبلی هر اپلیکیشن وجود داشته را برطرف خواهید کرد. با توجه به اهمیت آپدیت کردن سیستم عامل و اپلیکیشن ها، شما باید این تکنیک را قبل از هر تکنیک دیگر بکار ببرید.

2. پاک کردن حافظه کش و برنامه ها

اگر شما در حین استفاده از تبلت با کند شدن سرعت تبلت مواجه شده اید حتما این سوال برایتان پیش آمده که از خود سوال کنید که چگونه سرعت تبلت را افزایش دهم؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که یکی از عوامل کند شدن سرعت در تبلت لنوو پر بودن حافظه کش و برنامه های اضافی است. 

برای رفع چنین مشکلی از تبلت لنوو شما باید حافظه کش تبلت را پاک کنید، اما چطور این امر میسر می شود؟ بهتر است بدانید حافظه کش همان حافظه پنهان در سیستم عامل تبلت لنوو شما است با پر بودن این حافظه سرعت تبلت لنوو نیز کاهش می یابد. برای پاک کردن این حافظه باید از قسمت تنظیمات تبلت به سراغ Cache Data رفته و از این قسمت گزینه Storage را انتخاب و سپس گزینه Clear Cache را به طور جداگانه برای هر برنامه اعمال کنید.

3. راحت شدن از شر ویجت ها

اگرچه ویجت ها در هوم اسکرین تبلت لنوو قرار دارند و بسیار کاربردی نیز هستند اما ویجیت های اضافی بخش زیادی از رم تبلت را به خود اختصاص می دهند که همین عامل موجب کاهش سرعت تبلت لنوو می شود. به همین منظور بهتر است این ویجت های اضافی را از تبلت پاک کرد تا سرعت دستگاه بهبود یابد.

4. بکار بردن مموری کارت در تبلت

گاهی اوقات پر بودن حافظه داخلی تبلت موجب کاهش سرعت دستگاه می شود به همین خاطر برای بالا بردن سرعت تبلت لنوو بهتر است از یک مموری کارت در تبلت استفاده کنید شما با استفاده از این ترفند می توانید سرعت تبلت را به طرز قابل قبولی افزایش دهید.

5. کنترل کردن مصرف باتری

به این نکته دقت داشته باشید که هر اپلیکیشنی که بر روی تبلت شما نصب است در زمان اجرا میزان مشخصی از باتری دستگاه را مصرف می کند. شما برای مشخص کردن میزان باتری مصرفی برای هر برنامه می توانید از قسمت تنظیمات تبلت وارد قسمت Battery شوید و از آن قسمت به قسمت Usage بروید. در این قسمت اپلیکیشن های که مصرف زیادی از باتری دستگاه را دارند مشخص می شود و در صورت نیاز نداشتن به هر کدام از برنامه ها می توانید سرعت تبلت لنوو را افزایش دهید.

تکنیک های کاربردی افزایش سرعت تبلت لنوو

دلایل کند شدن تبلت لنوو

در برخی از مواقع این احتمال وجود دارد که در حین کار سرعت تبلت لنوو به طرز چشم گیری کاهش یابد. کاهش در سرعت تبلت منجر به اجرا نشدن برنامه های مورد نیاز شما می شود به همین خاطر دانستن اینکه چه عواملی در کند شدن سرعت تبلت نقش دارند در رفع چنین مشکلی به طور حتم کارساز خواهد بود. از دلایل کند شدن سرعت تبلت می توان به موارد زیر اشاره کرد و در ادامه هر یک را به طور جداگانه شرح خواهید داد تا به نقش هر کدام از دلایل در کاهش سرعت دستگاه پی ببرید.

پر بودن حافظه

اگر شما عکس ها ، ویدئوها و فایل های موقت با حجم زیادی را در تبلت خود ذخیره می کنید و در پی حذف کردن آن پس از یک دوره زمانی نیستید مطمئن باشید که حافظه گوشی شما از فایل های موقت، عکس ها و ویدئوها پر شده است و همین علت در کند شدن سرعت تبلت شما نقش بسزایی دارد.

قدیمی بودن باتری

قدیمی شدن باتری و فرسودگی آن در دوره زمانی منجر به کاهش سرعت تبلت لنوو می شود در حقیقت باتری به علت کهنگی و فرسودگی در تبلت عملکرد بالایی ندارد و بخش وسیعی از شارژ باتری را به گرمای زیاد اختصاص می دهد. از طرفی سی پی یو نیز به عنوان یک پردازنده بر روی دستگاه نیاز به باتری با قدرت شارژ دهی بالا دارد که در عدم بکار بردن باتری جدید به تدریج سرعت تبلت نیز کاهش خواهد یافت. توجه به این نکته ضروری است چراکه باید هر دو یا سه سال باتری جدیدی برای تبلت لنوو فراهم کنید تا بدین شکل عمر قطعات دستگاه نیز به مراتب افزایش یابد.

عدم بروز رسانی سیستم عامل و برنامه ها

توجه نکردن به بروز رسانی برنامه ها و سیستم عامل تبلت به مراتب موجب کاهش سرعت تبلت لنوو خواهد شد. چراکه دستگاهی که در آن از سیستم عامل قدیمی تر استفاده می شود قطعا به مرور زمان با کاهش سرعت مواجه خواهند شد. با شناخت بهتر این عوامل شما بهتر می توانید سرعت تبلت لنوو را افزایش دهید و از این دستگاه استفاده بهینه تری داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *