نمایندگی لنوو
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بررسی دلایل خالی شدن باتری تبلت لنوو و راهکار هایی برای رفع این مشکل

در تبلت های برند لنوو، کاربران ممکن است با مشکل خالی شدن باتری تبلت خود مواجه شوند. این مشکل دردسرساز می تواند به دلایل متفاوتی ایجاد شود. گاهی اوقات با راهکار هایی ساده می توان آن را برطرف کرد و گاهی نیز باید برای رفع مشکل خالی شدن شارژ تبلت، از مراکز تخصصی کمک گرفت.

خالی شدن باتری تبلت

بررسی دلایل خالی شدن باتری تبلت لنوو و راهکار هایی برای رفع این مشکل

تبلت ها این روز ها به عنوان یک دستگاه هوشمند پر استفاده، در بسیاری از موارد جایگزین کامپیوتر و لپ تاپ های شخصی شده اند. به دلیل سبکی و حمل راحت آن ها در بیرون از خانه و کارایی و قابلیت هایی که آن را شبیه به یک مینی لپ تاپ همراه می کند، این دستگاه ها عمدتا در همه جا همراه کاربر هستند. حال معضلی که شاید بسیار کاربران این دستگاه ها از جمله برند لنوو با آن مواجه می شوند، خالی شدن باتری تبلت است که می تواند کارایی آن را تحت تاثیر قرار دهد. خصوصا این که در بیشتر مواقع هدف استفاده از تبلت، بهره مند شدن از امکانات و قابلیت های آن در بیرون از خانه و محل کار و در جایی است که امکان استفاده از جریان برق وجود ندارد. 

در میان مشکلات متعددی که ممکن است کاربران تبلت های لنوو با آن مواجه شوند ( از جمله عدم خوانده شدن سیم کارت در تبلت لنوو ) مشکلاتی که در ارتباط با باتری و زود خالی شدن شارژ تبلت لنوو ایجاد می شود، می تواند به مراتب دردسر ساز شود. اما چه دلایلی برای این امر وجود دارد و در صورت بروز این مشکل چه راهکار هایی می تواند برای رفع مشکل خالی شدن باتری تبلت لنوو به کار کاربران این دستگاه ها بیاید؟ در ادامه این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم.  

به صورت کلی دلیل خالی شدن باتری تبلت ها شامل چه مواردی می شود؟

باتری های به کار رفته در تبلت های لنوو از کیفیت و قابلیت خوبی برخوردار هستند. اما باید توجه داشت که باتری تبلت نیز مانند دیگر باتری ها یک قطعه مصرفی است و طول عمر مفید مشخصی دارد. بنابراین اگر مدت زمان زیادی از خرید و استفاده از دستگاه می گذرد، قطعا اتمام طول عمر مفید باتری دلیل خالی شدن باتری تبلت مورد نظر است. استفاده از شارژر های نامناسب و غیر اصلی و استفاده نادرست از تبلت زمانی که در شارژ است یا شارژ آن کم است قطعا روی کیفیت و کارکرد مفید باتری تاثیر می گذارد. در کنار این موارد، مشکلات متعددی از جمله اختلالات نرم افزاری یا مشکلات سخت افزاری احتمالی در تبلت می تواند دلیل زود خالی شدن شارژ تبلت لنوو باشد.

منظور از مشکلات نرم افزاری چیست؟

در بالا به این نکته اشاره کردیم که در برخی مواقع مشکلات و اختلالات نرم افزاری می تواند عامل بروز مشکل در باتری دستگاه و در نتیجه خالی شدن باتری تبلت لنوو باشد. منظور از این مشکلات نرم افزاری شامل موارد زیر می شود:

 • استفاده از برنامه ها و نرم افزار های پر مصرف و سنگین؛ برخی از برنامه ها و نرم افزار های مورد استفاده در تبلت تاثیر بسیار بالایی در مصرف باتری دستگاه داشته و در نتیجه نصب و استفاده از آن ها، شاهد زود خالی شدن شارژ تبلت خواهیم بود. این برنامه ها به گونه ای هستند که مصرف باتری آن ها به نسبت دیگر برنامه ها، بیشتر از حد معمول است. در قسمت تنظیمات دستگاه می توان برنامه هایی که موجب افزایش مصرف باتری تبلت می شوند را مشاهده کرد.
 • سیستم عامل اندروید، سیستم عامل مورد استفاده در بیشتر دستگاه های تبلت سیستم عامل اندروید است. این سیستم عامل خود عاملی برای خالی شدن باتری تبلت است، چرا که مصرف باتری بالایی دارد.
 • ویروسی شدن تبلت؛ گاهی اوقات با استفاده از برخی برنامه های نامطمئن و بازدید از سایت های نامعتبر، دستگاه شما ویروسی می شود. همین ویروسی شدن را می توان یک اختلال نرم افزاری در نظر گرفت که موجب زود خالی شدن شارژ تبلت می شود.

خالی شدن باتری تبلت به دلیل استفاده از شارژر های غیر استاندارد

همان طور که می دانید، هر دستگاهی یک باتری مخصوص دارد و این باتری متناسب با مشخصه های دستگاه طراحی و ساخته شده است. به نسبت هر باتری نیز یک شارژر مشخص وجود دارد که دقیقا متناسب با باتری دستگاه است. در مواردی استفاده از شارژر هایی که متناسب با باتری تبلت نیستند یا این که شارژر تقلبی است، باتری به تدریج تحلیل رفته و در نتیجه آن به مرور زمان شاهد خالی شدن باتری تبلت مورد نظر می شویم. علاوه بر شارژر، کابل های غیر استاندارد و تقلبی و باتری های غیر اصل در صورت تعویض باتری دستگاه را نیز می توان عاملی برای زود خالی شدن شارژ تبلت در نظر گرفت. 

چه اختلالات سخت افزاری می تواند عامل زود خالی شدن باتری تبلت لنوو باشد؟

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، در کنار مشکلات نرم افزاری، ایراد های سخت افزاری نیز می تواند دلیل اتمام زود هنگام شارژ باتری تبلت شود. در برخی موارد به دلیل خرابی یا وجود مشکل در یک آی سی مربوط به شارژ یا مشکل دار بودن قطعه SMD در تبلت، باتری بیش از حد مصرف شده و زود خالی می شود. علاوه بر این، خرابی سوکت شارژ، خرابی و بروز مشکل در مدار ها و بخش های داخلی شارژ تبلت و مواردی از این قبیل را می توان به عنوان عامل سخت افزاری خالی شدن باتری تبلت لنوو در نظر گرفت.

عوامل جانبی در زود خالی شدن شارژ تبلت را در نظر بگیرید

برخی موارد متعدد نیز وجود دارند که شاید در حالت نرمال کاربر به آن توجه نکند. اما مواردی از جمله روشن بودن دیتای دستگاه، روشن بودن وای فای، بلوتوث، باز بودن برنامه های متعدد روی تبلت، باز بودن تعداد بالایی از صفحات وب که از آن ها استفاده ای نمی شود، روشن بودن گزینه GPS، روشن بودن بیش از حد صفحه نمایش تبلت، استفاده از ویجت های متعدد روی صفحه نمایش تبلت و مواردی از این قبیل را می توان به عنوان عامل خالی شدن باتری تبلت زودتر از حالت نرمال در نظر گرفت. باید به این نکته توجه داشت که هر قابلیتی که در دستگاه وجود دارد، برای عملکرد خود از شارژ استفاده می کند. به این ترتیب هر جزئیاتی می تواند روی عملکرد باتری و زود خالی شدن شارژ تبلت اثر داشته باشد.

چه راه حل هایی برای رفع مشکل خالی شدن باتری تبلت لنوو وجود دارد؟

پاسخ به این سوال بسته به دلیل بروز این مشکل دارد. در صورت اتمام عمر مفید باتری دستگاه، خرابی شارژر یا کابل شارژ آن باید یک نمونه جدید و اورجینال را خریداری کرد. با این حال در صورت وجود مشکلات سخت افزاری در تبلت و باتری آن، بهتر است با مراجعه به مراکز تعمیرات تخصصی تبلت های لنوو، از تعمیرکاران حرفه ای برای رفع مشکل خالی شدن باتری تبلت خود کمک بگیرید. با این حال برخی راهکار های ساده را نیز می توان برای رفع این مشکل امتحان کرد که خصوصا در صورت نرم افزاری بودن دلیل بروز این مشکل، می تواند موثر باشد.

چه راهکار های ساده ای برای رفع مشکل خالی شدن شارژ تبلت لنوو وجود دارد؟

اگر تبلت شما مشکل باتری و شارژر نداشته باشد و در برخی مواقع شاهد خالی شدن باتری تبلت خود زودتر از زمان معمول آن هستید، می توانید برخی از موارد ارائه شده در زیر را امتحان کنید تا شاید بتوان این مشکل را بدون دردسر های زیاد برطرف نمود. از جمله راهکار های پیشنهادی شامل موارد زیر می شود:

 • تنظیمات صفحه نمایش تبلت را بررسی کنید؛ چک کردن مواردی از جمله نور صفحه نمایش و کم کردن آن در صورت زیاد بودن نور صفحه، خاموش کردن تم های متحرک روی نمایشگر و تصویر زمینه هایی با گرافیک بالا که مصرف باتری را افزایش می دهند. رعایت همه این موارد می تواند روی عملکرد بهینه تر باتری دستگاه تاثیر بگذارد.
 • گزینه های اضافی مانند وای فای، وایرلس و GPS را خاموش کنید
 • در صورت عدم استفاده از اینترنت، موبایل دیتای دستگاه را خاموش کنید
 • برنامه های اضافی که از آن ها استفاده نمی کنید را ببندید
 • صفحات اضافی وب سایت های باز را ببندید؛ این صفحات باز اضافی نیز خود می توانند دلیل خالی شدن باتری تبلت لنوو شما باشند
 • به هیچ عنوان تبلت خود را در مکان هایی که دمای بالایی دارند قرار ندهید
 • رعایت اصول استفاده درست از تبلت؛ منظور از این مورد این است که برای مثال زمانی که تبلت شما به جریان برق متصل است و در حال شارژ شدن است از آن استفاده نکنید. همچنین در صورتی که شارژ دستگاه کم است از آن استفاده نکرده و قبل از خاموش شدن تبلت، دستگاه را به شارژ متصل کنید.
 • از شارژر های اصلی و متناسب با خود تبلت استفاده کنید
 • از برنامه های نا مطمئن روی دستگاه خود استفاده نکنید
 • برنامه های سنگین و پر مصرف را از روی تبلت خود حذف کنید؛ این برنامه ها خود عامل مهمی در خالی شدن باتری تبلت شما خواهند بود. خصوصا در مواردی که استفاده از آن ها هیچ ضرورتی ندارد. با استفاده از قسمت تنظیمات باتری می توان بررسی کرد که چه برنامه هایی روی مصرف باتری دستگاه تاثیر زیادی دارند. علاوه بر این در سیستم های اندرویدی می توان از برنامه های مدیریت باتری استفاده کرد.
 • ویجت های پر مصرف را از روی نمایشگر دستگاه حذف کنید؛ این ویجت ها مانند ویجت های اعلان آب و هوا، می توانند روی مصرف بالای باتری اثر داشته باشند.
 • از آپدیت شدن خودکار سیستم عامل و دیگر برنامه های نصب شده روی تبلت جلوگیری کنید.

زود خالی شدن شارژ تبلت را در اسرع وقت پیگیری کنید

تخلیه شارژ باتری تبلت لنوو می تواند کاربر را در جایی که به شدت به دستگاه خود نیاز دارد، به دردسر بیاندازد. در نتیجه باید این مشکل را در اسرع وقت پیگیری کرد و آن را برطرف نمود. در مراکز تخصصی تعمیرات تبلت لنوو، می توان خدمات تخصصی در زمینه مشکلات این دستگاه ها، اعم از خالی شدن باتری تبلت، تعویض باتری تبلت و مواردی از این قبیل را دریافت نمود.

3.5/5 - (2 امتیاز)

3 پاسخ

 1. اسم گوشی من مدل لنوو Lenovo هستش زود شارژ باتری تموم میکنه یه لطف کنید بررسی کنید

  1. درودبر شما کاربر گرامی.
   لطفا با شماره های درج شده در سایت جهت بررسی گوشی خود توسط تکنسین ها، تماس بگیرید.

  2. خوب نزار گوشیت زیاد داغ کنه و وقتی داغ هست گوشیت رو نزار تو شارژ وقتی شارژ گوشی به ۳۰ یا ۴۰ درصد رسید بزن به شارژ و وقتی شارژ گوشیت به ۸۰ یا ۹۰ درصد رسید اون رو از شارژ بکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *