نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

همه چیز درباره تعویض و تعمیر باتری تبلت لنوو

تعمیر باتری تبلت لنوو یا تعویض آن در یک مرکز و یا نمایندگی یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران یه شمار می رود. این گجت پرکاربرد و هوشمند در بسیاری از زمینه ها و مشاغل مورد استفاده قرار میگیرد و انجام امور را راحت تر کرده است.

 همچنین برای سرگرمی و بازی نیز بسیار مناسب است.عملکرد تبلت  نیز همانند گوشی های تلفن همراه بسیار به کیفیت باتری و میزان شارژدهی آن وابسته است. اما عموما به دلیل صفحه نمایش بزرگتر و مصرف انرژی بیشتر با گوشی های تلفن همراه تفاوت هایی دارند. 

به طوری که اگر  میزان سلامت باتری از درصد معینی کمتر شود، میزان شارژدهی آن به شدت کاهش می یابد و باید نسبت به تعمیر باتری تبلت لنوو یا تعویض آن اقدام کرد. در این مقاله، نکاتی را در مورد تعویض و تعمیر باتری تبلت لنوو، هزینه های تعمیر یا تعویض این قطعه و … را بررسی می کنیم.

تعمیر باتری تبلت لنوو

روش های تعمیر باتری تبلت لنوو

باتری ها جزو قطعاتی هستند که در صورت خرابی، بیشتر افراد به فکر تعویض آن می افتند. اما جالب است بدانید که باتری ها نیز مانند دیگر قطعات قابلیت تعمیر شدن دارند. هرچند که روش های تعمیر آن ها نسبت به دیگر قطعات کمتر است. 

عموما سه روش کلی برای تعمیر باتری تبلت لنوو وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

خالی و پر کردن باتری

در این روش که یکی از اولین و آسان ترین روش های تعمیر باتری تبلت Lenovo است نیاز به مراجعه به مراکز تعمیر نبوده و کاربر می تواند در منزل خود نسبت به انجام آن اقدام کند. برای اجرای این روش کافی است صبر کنید تا شارژ تبلت شما کاملا خالی شود، سپس آن را 48 ساعت به شارژ بزنید. در مواردی که خرابی باتری تبلت شدید نباشد پس از اجرای این روش مشکل باتری حل می شود.

شوک دهی به باتری

شوک دادن به باتری تبلت و احیای آن برخلاف روش توضیح داده شده در بالا کاملا تخصصی بوده و برای انجام آن به یک تکنسین ماهر، با تجربه و آشنا به تعمیر باتری تبلت لنوو نیاز است. بنابراین اگر مشکل باتری تبلت شما با روش قبل حل نشد، بهتر است برای تعمیر آن حتما به مراکز معتبر و مجهز در این زمینه مراجعه نمایید.

لحیم کاری

این روش نیز همانند روش قبلی کاملا تخصصی بوده و حتما باید در مراکز معتبر انجام شود. منظور از لحیم کاری این است که تعمیرکار با استفاده هویه و سیم لحیم، بخش های آسیب دید باتری را ترمیم می کند. مثلا مدارهای قطع شده را مجددا وصل می کند و اقداماتی از این دست که می توانند در ترمیم باتری و احیای آن کمک کننده باشند.

نشانه های خرابی باتری تبلت لنوو

در هنگام کار با تبلت باید به عملکرد قسمت های مختلف آن دقت کرد تا در صورت خرابی هر یک از قطعات بتوان سریعا نسبت به تعمیرات آنها اقدام کرد. در تبلت نشانه هایی وجود دارند که بروز آن ها به معنی مشکل در باتری و اختلال در عملکرد آن است. این نشانه ها عبارتند از:

روشن نشدن تبلت

خاموش شدن تبلت در حالی که شارژ آن هنوز خالی نشده است.

بادکردن باتری

خالی شدن باتری تبلت

اختلالات شارژ

تعویض باتری تبلت لنوو

در برخی موارد مشکل ایجاد شده در باتری حادتر بوده و امکان تعمیر آن وجود ندارد. در چنین مواردی تعمیر باتری تبلت توجیهی نداشته و بهتر است به جای آن به تعویض باتری تبلت Lenovo پرداخت.

تعویض باتری آسیب دیده با نمونه نو، ممکن است هزینه بالاتری نسبت به تعمیر باتری تبلت Lenovo داشته باشد، اما باید توجه داشته باشید که در صورت تعویض، باتری جدید از سلامت 100 درصد برخوردار است؛ در نتیجه مدت زمان بیشتری کار می کند. 

اما نکته بسیار مهم در هنگام تعویض باتری تبلت لنوو و سایر برندها این است که حتما برای انجام این کار به مراکز معتبری مراجعه کنید که بتوانید نسبت به استفاده از قطعات اصل و با کیفیت اطمینان حاصل کنید.

 نمایندگی مجاز لنوو در مرکز سخت افزار ایران، برای ارائه تخصصی ترین خدمات در این زمینه، در خدمت شما عزیزان است.

هزینه تعمیر باتری تبلت Lenovo

از آن جا که باتری تبلت ممکن است به دلایل مختلفی خراب شود و این خرابی درجات مختلف دارد، راهکارهای تعمیر آن نیز همانگونه که در بالا ذکر شد متفاوت است. در مواردی نیز ممکن است پس از بررسی و عیب یابی باتری مشخص شود که تعمیر باتری تبلت لنوو امکان پذیر نیست و تنها راه حل مشکل تعویض باتری است.

به همین دلیل ارائه یک قسمت ثابت و یکسان جهت خدمات تعمیر و تعویض باتری تبلت امکان پذیر نیست. برای برآورد قیمت باید حتما ابتدا تبلت شما توسط کارشناسان تعمیرات تبلت لنوو عیب یابی شده و سپس با توجه به منشا مشکل و میزان خرابی و قطعات مصرفی هزینه تعمیرات آن تخمین زده شده و به اطلاع مشتری رسانده شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *