نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

شوک دادن به باتری تبلت چگونه است؟

 با شوک دادن به باتری تبلت این قطعه مجددا می تواند فرآیند شارژ کردن را از سر بگیرد.‌ باتری نیز مانند سایر قطعات الکترونیکی به مرور زمان فرسوده شده و عمر مفید آن به اتمام می رسد.‌ در این شرایط اگر بخواهید قطعه را تعویض کنید، ممکن است که هزینه زیادی به شما تحمیل شود. در حالی که احیای باتری تبلت یک روش تعمیراتی بی نظیر و بدون هزینه است که جان دوباره ای به آن می دهد.

شوک دادن به باتری تبلت

منظور از شوک دادن به باتری تبلت چیست؟

باتری تبلت با گذشت زمان کارکرد روزهای اول خرید را از دست می دهد و خیلی زود شارژ خالی می کند. عوامل مختلفی در بروز این مسئله دخیل هستند که از جمله آن ها می توان به استفاده از شارژر و کابل نامرغوب اشاره نمود. کارشناسان معتقدند که در این مواقع باتری وارد خواب الکترونیکی می شود، پس با شوک دادن می توان آن را احیا کرد، به گونه ای که مجدد شارژ گردد.

البته شوک دادن به باتری تبلت زمانی توصیه می شود که ولتاژ آن از ۳.۷ ولت کمتر باشد. این عملیات برای باتری هایی که مدت طولانی استفاده نشده و وارد خواب الکترونیکی شده اند، می تواند مفید واقع شود و عمری دوباره به آن ها ببخشد

روش های شوک وارد کردن به باتری تبلت

بیدار کردن باتری از خواب الکترونیکی نیازمند دقت فراوان و رعایت نکات بسیاری است؛ بنابراین اگر در این زمینه مهارت کافی ندارید، از یک کارشناس تعمیر تبلت لنوو کمک بگیرید. به طور کلی سه راه کار اصلی برای شوک وارد کردن به باتری تبلت وجود دارد که در زیر به آن ها خواهیم پرداخت.

روش اول:

استفاده از منبع تغذیه

در این راه کار قبل از هر اقدامی برای احیای باتری لازم است که میزان ولتاژ آن را به دقت اندازه بگیرید. چنانچه ولتاژ بیشتر از ۳.۷ ولت باشد، باید از شوک دادن خودداری کنید. پس از اطمینان یافتن از این مسئله میزان ولتاژ منبع تغذیه را روی ۷.۵ قرار دهید، سپس پیچ جریان آن را تا نیمه باز نمایید.

اکنون سیم منفی منبع تغذیه را به بخش منفی باتری تبلت متصل کنید. این نکته را مدنظر قرار دهید که به هیچ وجه سیم مثبت را روی باتری نگذارید. این کار را چندین مرتبه انجام دهید تا ولتاژ باتری تبلت به ۳.۷ ولت برسد.

دلایل داغ شدن تبلت لنوو … ممکنه از باتری باشه؟ شاید از ولتاژ برق باشه؟ 🤔 شایدم مشکل سخت افزاریه…این مقاله رو دنبال کن تا راه حلش و پیدا کنی

روش دوم:

استفاده از شوک برقی

راه حل دیگر برای شوک دادن به باتری تبلت استفاده از شوک برقی است، البته این کار خطرات زیادی دارد، بنابراین باید جوانب احتیاط را رعایت نمایید. به این منظور ابتدا یک سیم USB بلا استفاده را آماده کرده و سر کوچک آن را قطع کنید. اکنون در درون کابل دو سیم یکی به رنگ قرمز و دیگری مشکی می بینید که قطب های مثبت و منفی را نشان می دهند.

احیای باتری تبلت

در مرحله بعد سر بزرگ سیم USB را به یک رایانه اتصال دهید و باتری را از تبلت بیرون بیاورید. سپس سیم مشکی سر کوچک کابل USB را به قطب منفی باتری تبلت و سیم قرمز رنگ را هم به قطب مثبت آن متصل نمایید. پس از این کار باتری فرآیند شارژ شدن را آغاز خواهد کرد.

روش سوم:

ریکاوری دستی برای احیای باتری تبلت

راه کار دیگر برای احیای باتری تبلت این است که از طریق ریکاوری باتری به صورت دستی به آن شوک‌ بدهید. برای این کار بگذارید تا باتری کاملا تخلیه شود، سپس آن را به مدت ۴۸ ساعت به شارژ بزنید. البته لازم به ذکر است در هر ماه فقط یک بار مجاز هستید که ریکاوری دستی را انجام دهید.

چنانچه با هیچ یک از روش های گفته شده باتری تبلت لنوو نتوانست عملکرد خود را مجددا بازیابد، به احتمال زیاد خراب شده است. پس باید به فکر خرید یک باتری جدید برای تبلت و تعویض باتری تبلت لنوو باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *