نمایندگی لنوو
اشتراک گذاری

تعمیر آی سی تغذیه موبایل لنوو

در گوشی های تلفن همراه آی سی تغذیه یکی از قطعات مهم دستگاه است که وظیفه تامین ولتاژ مورد نیاز گوشی تلفن همراه Lenovo را بر عهده دارد. این قطعه الکترونیکی ساختار بسیار ظریفی داشته و به دلیل ارتباط مستقیم با جریان برق در معرض آسیب های فراوانی است. آی سی قطعه ای اصلی بوده که اختلال در عملکرد آن می تواند بر روی عملکرد کل گوشی تاثیر گذار باشد.

علاوه بر آن خرابی این قطعه می تواند بر روی سایر قطعات نیز تاثیر گذاشته و باعث بروز خرابی یا ایراد در آن ها نیز بشود. در موارد بروز خرابی در این قطعه موبایل لنوو باید هرچه سریع تر نسبت به تعمیر آی سی تغذیه موبایل لنوو اقدام نمود. در این مقاله به بررسی علل خرابی آی سی تغذیه موبایل لنوو و راهکارهای مناسب در هنگام بروز ایراد در این قطعه می پردازیم.

زمان مناسب جهت تعمیر آی سی تغذیه موبایل لنوو

واضح است که در صورت خرابی آی سی تغذیه موبایل لنوو باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. اما از چه نشانه هایی می توان متوجه فرارسیدن زمان تعمیر IC تغذیه موبایل لنوو شد؟ همان طور که اشاره شد IC منبع تامین ولتاژ دستگاه است، پس مهم ترین مشکلی که ممکن است در گوشی Lenovo بروز پیدا کند که نشانه خرابی آی سی است خاموش شدن ناگهانی گوشی است. در مورد نشانه های دیگر نیز می توان از مشکلات آنتن دهی در گوشی Lenovo نام برد.

باید توجه داشت که این اختلال تنها در صورتی می تواند ناشی از ایراد IC تغذیه باشد که کیفیت شبکه محل مطلوب باشد و علیرغم کیفیت شبکه، گوشی با مشکل آنتن دهی رو به رو باشد. IC تغذیه به باتری موبایل هم وصل است و بنابراین خرابی IC تغذیه روی باتری نیز تاثیرگذار خواهد بود.

لازم است که در صورت مشاهده هر یک از این عوامل سریعا اقدام به تعمیر آی سی تغذیه موبایل لنوو اقدام کنید، زیرا ممکن است در صورت خرابی IC عملکرد گوشی به طور کامل مختل نشود، اما تداوم کار آی سی خراب می تواند به دیگر قسمت های گوشی نیز آسیب زده و خسارت های فراوانی تولید کند.

همچنین می توانید برای دریافت خدمات گوشی های لنوو با شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در نمایندگی موبایل لنوو در ارتباط باشید.

روند تعمیر IC تغذیه موبایل لنوو

با توجه به توضیحات ارائه شده مبنی بر ایجاد خسارت های ثانویه در صورت خرابی آی سی تغذیه موبایل لنوو، اقدام مناسب و به موقع جهت تعمیر این قطعه حائز اهمیت است. در این موارد ابتدا باید گوشی توسط تکنسین های مجرب جهت عیب یابی مورد بررسی قرار گرفته و قطعه آسیب دیده مشخص شود.

پس از آن با توجه به وسعت آسیب ها راهکار تعمیراتی مناسب اتخاذ شده و با مشتری در جریان گذاشته می شود. سپس با توافق مشتری، تکنسین اقدام به تعمیر آی سی تغذیه موبایل لنوو یا تعویض آن می کند. در مورد تعویض قطعه نکته حائز اهمیت این است که قطعه جایگزین مورد استفاده اورجینال باشد تا علاوه بر افزایش عمر گوشی تلفن همراه، از بروز خسارت های ناشی از استفاده از قطعات بی کیفیت نیز جلوگیری شود.

از همین رو کاربران محترم باید برای تعمیر IC تغذیه موبایل لنوو به مراکز معتبر در این زمینه مراجعه نمایند. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه انواع تعمیرات گوشی تلفن همراه لنوو از جمله تعمیر تاچ گوشی لنوو می باشد. تکنسین های ماهر این مرکز با استفاده از ابزارآلات به روز دنیا اقدام به تعمیر انواع قطعات گوشی لنوو می کنند.

 

عملکرد آی سی تغذیه در گوشی های هوشمند

آی سی تغذیه قطعه ای است که مسئول تامین ولتاژ گوشی بوده و با چند پین به باتری موبایل متصل می شود. عملکرد این قطعه بدین صورت می باشد که ولتاژ از طریق پین مثبت باتری وارد مدار محافظ می شود. نقش مدار مراقبت از آی سی و باتری است. از آن جا که آی سی تغذیه مسئول تامین انرژی مورد نیاز دستگاه است، در صورتی که جریان کشیده شده از آی سی بیش از حد مجاز این قطعه باشد مدار برای محافظت از آی سی موجب خاموش شدن آی سی می شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *